: Unit: 350 g: Price: 4,23 Euro: Base Price: 1 kg = 12,09 Euro: Availability: Sold out - This product isn't deliverable anymore: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 1,1 kg...
: Description (shortened):
pitted. The sun-ripened organic sour cherries are carefully processed and sweetened with apple juice concentrate. They are great as cake and pie topping and for sweets and desserts and are also pure a pleasure. Enjoy the fruity aromatic flavor...
: Unit: 360 g: Price: 4,76 Euro: Base Price: 1 kg = 13,22 Euro: Availability: Sold out - This product isn't deliverable anymore: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 1,0 kg...
: Description (shortened):
A fruity treat for refining muesli, porridge, rice pudding and puddings or to enjoy on its own. Enjoy the firm flesh, the refreshing flavour and the light sweetness of beet sugar...
: Unit: 360 g: Price: 7,31 Euro: Base Price: 1 kg = 20,31 Euro: Availability: Sold out - This product isn't deliverable anymore: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 858 g...
: Description (shortened):
The peaches are peeled and pickled with the addition of water and cane sugar. The sugared fruit should not be missing when you want to bake your next cake or pie. In summer, they are also often found in sundaes with chocolate, vanilla, stracciatella and other types of ice cream...
: Unit: 205 g: Price: 3,91 Euro: Base Price: 1 kg = 19,07 Euro: Availability: Sold out - This product isn't deliverable anymore: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 602 g...
: Description (shortened):
The addition of pineapple and passion fruit juice gives them a subtle sweetness with a balanced acidity and makes the papaya even more fruity. For cakes, desserts, cocktails and much more...
: Unit: 320 g: Price: 5,72 Euro: Base Price: 1 kg = 17,88 Euro: Availability: Sold out - This product isn't deliverable anymore: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 1,0 kg...
: Description (shortened):
These cherries in the jar are pickled in water and sour cherry juice. Sour cherries are popular for cakes, as compote and for making into jam. Enjoy these Organic pitted Sour Cherries in a fruity dessert...