Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Frukt & grönsaker › Konserverad frukt". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 3:

dennree Eko sötkörsbär urkärnade

: Enhet: 360 g: Pris: 4,62 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,83 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

En fruktig godbit att förädla müsli, gröt, risgrynsgröt och puddingar med eller att njuta av som den är. Njut av det fasta fruktköttet, den uppfriskande smaken och den lätta sötman från betesocker...

dennree Eko surkörsbär, urkärnade

: Enhet: 350 g: Pris: 4,10 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,71 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,1 kg...
: Beskrivning (förkortad):

urkärnade. De solmogna ekologiska surkörsbären är noggrant bearbetade och sötade med äppeljuicekoncentrat. De passar utmärkt som tårt- och pajtopping och till sötsaker och desserter och är också ett rent nöje. Njut av den fruktiga aromatiska smaken...

LaSelva Eko persikor i bitar

: Enhet: 360 g: Pris: 7,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,67 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 858 g...
: Beskrivning (förkortad):

Persikorna är skalade och inlagda med tillsats av vatten och rörsocker. Den sockrade frukten bör inte saknas när du vill baka din nästa tårta eller paj. På sommaren hittar man dem också ofta i sundaes med choklad, vanilj, stracciatella och andra typer av glass...

Morgenland Eko papayabitar

: Enhet: 205 g: Pris: 3,79 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,49 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 602 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tillsatsen av ananas- och passionsfruktjuice ger dem en subtil sötma med en balanserad syra och gör papayan ännu mer fruktig. För tårtor, desserter, cocktails och mycket mer...

Morgenland Eko surkörsbär urkärnade

: Enhet: 320 g: Pris: 5,54 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,31 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Dessa körsbär på burk är inlagda i vatten och surkörsbärsjuice. Surkörsbär är populära till kakor, som kompott och för att göra sylt. Njut av dessa ekologiska urkärnade surkörsbär i en fruktig dessert...

Scrolla till toppen