Tilbage til toppen
Tilbage til toppen
Tilbage til toppen

Alle produkter i kategorien "Naturkost › Frugt & grøntsager › Frugtkonserves". Sortering: Produktnavn alfabetisk. Aktuel side: 3:

dennree Øko surkirsebær, udstenede

: Enhed: 350 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,94 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 1,1 kg...
: Beskrivelse (forkortet):

udstenede. De solmodne økologiske surkirsebær er omhyggeligt forarbejdet og sødet med æblejuicekoncentrat. De er gode som kage- og tærtefyld og til slik og desserter og er også en ren fornøjelse. Nyd den frugtagtige, aromatiske smag...

dennree Øko søde kirsebær udstenet

: Enhed: 360 g: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,06 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 1,0 kg...
: Beskrivelse (forkortet):

En frugtagtig godbid til raffinering af müsli, grød, risengrød og budding eller til at nyde alene. Nyd det faste kød, den forfriskende smag og den lette sødme fra roesukker...

LaSelva Øko ferskner i stykker

: Enhed: 360 g: Pris: 7,21 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,03 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 858 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Fersknerne er skrællet og syltet med tilsætning af vand og rørsukker. Den sukkerholdige frugt bør ikke mangle, når du vil bage din næste kage eller tærte. Om sommeren er de også ofte at finde i isdesserter med chokolade, vanilje, stracciatella og andre typer is...

Morgenland Øko papayastykker

: Enhed: 205 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,83 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 602 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Tilsætningen af ananas- og passionsfrugtjuice giver dem en diskret sødme med en afbalanceret syre og gør papayaen endnu mere frugtagtig. Til kager, desserter, cocktails og meget mere...

Morgenland Øko surkirsebær uden sten

: Enhed: 320 g: Pris: 5,64 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,63 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 1,0 kg...
: Beskrivelse (forkortet):

Disse kirsebær på glas er syltet i vand og surkirsebærsaft. Surkirsebær er populære til kager, som kompot og til at lave marmelade af. Nyd disse økologiske udstenede surkirsebær i en frugtagtig dessert...

Scroll til toppen