: Enhet: 50 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 77,20 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 58 g...
: Beskrivning (förkortad):
De omogna pepparfrukterna skördas, doppas kort i kokande vatten och torkas därefter en traditionell process som ger pepparn dess karakteristiska doft och intensiva hetta. Som en mångsidig krydda som passar till allt kommer dess fulla smak bäst till sin rätt när den är nymald eller krossad. Tillsätt helst i maträtten strax före servering...
: Enhet: 440 g: Pris: 21,45 Euro: Grundpris: 1 kg = 48,75 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 498 g...
: Beskrivning (förkortad):
i den stora förpackningen på 440 g. De omogna pepparfrukterna skördas, doppas sedan kort i kokande vatten och torkas därefter en traditionell process som ger pepparn dess karakteristiska arom och intensiva hetta. Som en mångsidig allroundkrydda kommer dess fulla smak bäst till sin rätt när den är nymald eller krossad helst tillsatt i maträtten strax för...
: Enhet: 450 g: Pris: 21,45 Euro: Grundpris: 1 kg = 47,67 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 501 g...
: Beskrivning (förkortad):
i den stora förpackningen på 450 g. Tillverkad av omogna, torkade bär från pepparbusken. Den aromatiska hetten gör svartpeppar till en mångsidig krydda som passar till allt. Den är särskilt utmärkt för att framhäva kryddiga rätter. För den sista touchen till äggrätter, soppor, såser eller kött och fisk...