Takaisin alkuun
Takaisin alkuun
Takaisin alkuun

Heuschrecke kategoriassa "Luonnonruoka › Yrtit & mausteet › Pippuri › Musta". Lajittelu: Tuotenimi aakkosjärjestyksessä:

Heuschrecke Luomu musta pippuri, kokonainen

: Yksikkö: 50 g: Hinta: 4,24 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 84,80 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 58 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Kypsymättömät pippurimarjat korjataan, upotetaan hetkeksi kiehuvaan veteen ja kuivataan sen jälkeen tämä perinteinen menetelmä antaa pippurille sen tyypillisen aromin ja voimakkaan tulisuuden. Monipuolisena yleismausteena se pääsee parhaiten oikeuksiinsa, kun se jauhetaan tai murskataan tuoreena. Lisätään ruokaan mieluiten juuri ennen tarjoilua...

Heuschrecke Luomu mustapippuri

: Yksikkö: 450 g: Hinta: 23,55 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 52,33 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 501 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

suuressa 450 g:n pakkauksessa. Valmistettu pippuripensaan raakoista, kuivatuista marjoista. Aromaattinen tulisuutensa ansiosta musta pippuri on monipuolinen yleismauste. Se sopii erityisen hyvin mausteisten ruokien maun korostamiseen. Se antaa viimeisen silauksen munaruokiin, keittoihin, kastikkeisiin sekä liha- ja kalaruokiin...

Heuschrecke Luomu pippuri, kokonainen

: Yksikkö: 440 g: Hinta: 23,55 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 53,52 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 498 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

suuressa 440 g:n pakkauksessa. Kypsymättömät pippurimarjat korjataan, upotetaan hetkeksi kiehuvaan veteen ja kuivataan sen jälkeen tämä perinteinen menetelmä antaa pippurille sen tyypillisen aromin ja voimakkaan tulisuuden. Monipuolisena yleismausteena se tuo makunsa parhaiten esiin juuri jauhettuna tai murskattuna mieluiten lisättynä ruokaan juuri ennen tarjoi...

Vieritä ylös