: Enhed: 50 g: Pris: 3,69 Euro: Grundpris: 1 kg = 73,80 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 58 g...
: Beskrivelse (forkortet):
De umodne peberfrugter høstes, dyppes kortvarigt i kogende vand og tørres derefter en traditionel fremgangsmåde, der giver peberen dens karakteristiske aroma og intense styrke. Som et alsidigt krydderi til alle formål kommer smagen bedst til sin ret, når peberen er friskmalet eller knust. Tilsættes helst til retten lige før servering...
: Enhed: 440 g: Pris: 20,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 46,57 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 498 g...
: Beskrivelse (forkortet):
i den store 440 g-beholder. De umodne peberfrugter høstes, nedsænkes kortvarigt i kogende vand og tørres derefter en traditionel fremgangsmåde, der giver peberen sin karakteristiske aroma og intense styrke. Som et alsidigt krydderi til alle formål udvikler det bedst sin fulde smag, når det er friskmalet eller knust helst tilsat retten lige før servering...
: Enhed: 450 g: Pris: 20,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 45,53 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 501 g...
: Beskrivelse (forkortet):
i den store 450 g-beholder. Fremstillet af de umodne, tørrede bær fra peberbusken. Den aromatiske styrke gør sort peber til et alsidigt krydderi, der kan bruges til alt. Den er især fremragende til at fremhæve smagen i krydrede retter. Som prikken over i'et til æggeretter, supper, saucer eller kød og fisk...