Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

bioladen i kategorin "Naturkost › Bakning › Sötningsmedel". Sortering: Produktnamn alfabetiskt:

bioladen Eko agavesirap

: Enhet: 720 ml: Pris: 9,93 Euro: Grundpris: 1 l = 13,79 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,3 kg...
: Beskrivning (förkortad):

i en familjeförpackning på 720 ml i glasflaska. Agavesirapen utvinns ur hjärtat av den blå agaven, som växer i Mexikos subtropiska landskap. Den ger mat och dryck en behaglig sötma med en subtil karamellton...

bioladen Eko agavesirap, dispenser

: Enhet: 180 ml: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 l = 17,39 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 282 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en klämbar dispenser. Agavesirapen utvinns ur hjärtat av den blå agaven, som växer i Mexikos subtropiska landskap. Den ger mat och dryck en behaglig sötma med en subtil karamellton...

bioladen Eko agavesirap, dispenser

: Enhet: 360 ml: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 l = 14,50 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 538 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en klämbar dispenser i familjeförpackning på 500 g. Agavesirapen utvinns ur hjärtat av den blå agaven, som växer i Mexikos subtropiska landskap. Den ger mat och dryck en behaglig sötma med en subtil karamellton...

bioladen Eko betssocker

: Enhet: 1000 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 3,86 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

Detta socker, som odlas på tyska åkrar, kommer från ekologiska sockerbetor och fungerar som ett allsidigt sötningsmedel i alla recept. Odlingen av sockerbetor ger verkliga fördelar för spannmålsodlingar, eftersom växten på ett naturligt sätt bryter upp växtföljden. Dess djupa rötter luckrar upp jorden inför nästa gröda, medan de näringsrika sockerbetbladen bli...

bioladen Eko lönnsirap, klass A

: Enhet: 250 ml: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 l = 25,08 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 568 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ljus, guldfärgad lönnsirap med en delikat, mild smak. Lönnsirap är den inkokta saven från sockerklönnen. Skillnaderna mellan de olika klasserna av lönnsirap gäller färg, smak och avsedd användning. Den milda, ljusa, guldgul lönnsirapen av klass A passar bra till pannkakor, våfflor och glass. Den starka karamellsmaken hos den mörkare, bärnstensfärgade, rödaktiga...

bioladen Eko lönnsirap, klass C

: Enhet: 250 ml: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 l = 25,08 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 568 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mörk, bärnstensfärgad lönnsirap med en kraftig, karamelliserad smak. Lönnsirap är den inkokta saven från sockerlönnen. Skillnaderna mellan de olika klasserna av lönnsirap gäller färg, smak och avsedd användning. Den milda, ljusa och guldfärgade lönnsirapen av klass A passar utmärkt till pannkakor, våfflor och glass. Den starka karamellsmaken hos den mörkare, bä...

Scrolla till toppen