Takaisin alkuun
Takaisin alkuun
Takaisin alkuun

bioladen kategoriassa "Luonnonruoka › Leivonta › Makeutusaineet". Lajittelu: Tuotenimi aakkosjärjestyksessä:

bioladen Luomu maplesiirappi, luokka A

: Yksikkö: 250 ml: Hinta: 5,99 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 23,96 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 568 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Vaalea, kullanvärinen maplesiirappi, jolla on hienostunut, mieto maku. Maplesiirappi on sokerivaahteran mahlaa, jota on keitetty tiivisteeksi. Maplesiirappien eri laatuluokkien erot liittyvät väriin, makuun ja käyttötarkoitukseen. Mieto, vaalea ja kullankeltainen A-luokan vaahterasiirappi sopii hyvin pannukakkujen, vohvelien ja jäätelön kanssa. Tummemman, merip...

bioladen Luomu maplesiirappi, luokka C

: Yksikkö: 250 ml: Hinta: 5,99 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 23,96 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 568 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tumma, meripihkainen maplesiirappi, jolla on voimakas karamellimainen maku. Maplesiirappi on sokerivaahteran mahlaa, jota on keitetty tiivisteeksi. Maplesiirappien eri luokkien väliset erot liittyvät väriin, makuun ja käyttötarkoitukseen. Mieto, vaalea ja kullankeltainen A-luokan vaahterasiirappi sopii hyvin pannukakkujen, vohvelien ja jäätelön kanssa. Tummemma...

bioladen Luomu punajuurisokeri

: Yksikkö: 1000 g: Hinta: 3,69 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 3,69 Euro: Saatavuus: Jo jälkitoimituksessa - Saatavilla jälleen pian: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,0 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tämä saksalaisilla pelloilla viljelty sokeri on peräisin luomu-sokerin juurista, ja sitä voi käyttää yleisenä makeutusaineena missä tahansa reseptissä. Sokerijuurikkaan viljely tuo todellisia etuja viljatiloille, sillä kasvi rikkoo luonnollisesti viljelykiertoa. Sen syvät juuret irrottavat maaperää seuraavaa satoa varten, kun taas ravinteikkaat sokerijuurikka...

bioladen Luomuagavesiirappi

: Yksikkö: 720 ml: Hinta: 9,49 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 13,18 Euro: Saatavuus: 4 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,3 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):

perhepakkauksessa, 720 ml:n lasipullossa. Aagavesiirappi on uutettu sinisen agaven sydämestä, joka kasvaa Meksikon subtrooppisessa maisemassa. Se antaa ruoille ja juomille miellyttävän makeuden, jossa on hienoinen karamellin vivahde...

bioladen Luomuagavesiirappi, annostelija

: Yksikkö: 360 ml: Hinta: 4,99 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 13,86 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 538 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

puristettavassa, perhekokoisessa 500 g:n annostelupullossa. Aagavesiirappi uutetaan sinisen agaven sydämestä, joka kasvaa Meksikon subtrooppisessa maisemassa. Se antaa ruoille ja juomille miellyttävän makeuden, jossa on hienoinen karamellin vivahde...

bioladen Luomuaveesiirappi, annostelija

: Yksikkö: 180 ml: Hinta: 2,99 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 16,61 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 282 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

puristettavassa annostelijassa. Aagavesiirappi uutetaan sinisen agaven sydämestä, joka kasvaa Meksikon subtrooppisessa maisemassa. Se antaa ruoalle ja juomille miellyttävän makeuden, jossa on hienoinen karamellin vivahde...

Vieritä ylös