Tilbage til toppen
Tilbage til toppen
Tilbage til toppen

bioladen i kategorien "Naturkost › Bagning › Sødemidler". Sortering: Produktnavn alfabetisk:

bioladen Øko agavesirup

: Enhed: 720 ml: Pris: 10,07 Euro: Grundpris: 1 l = 13,99 Euro: Tilgængelighed: 4 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 1,3 kg...
: Beskrivelse (forkortet):

i en familieflaske på 720 ml. Agavesirupen udvindes fra hjertet af den blå agave, der vokser i det subtropiske landskab i Mexico. Den giver mad og drikkevarer en behagelig sødme med et diskret strejf af karamel...

bioladen Øko agavesirup, dispenser

: Enhed: 180 ml: Pris: 3,17 Euro: Grundpris: 1 l = 17,61 Euro: Tilgængelighed: 6 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 282 g...
: Beskrivelse (forkortet):

i en klembar dispenser. Agavesiruppen udvindes fra hjertet af den blå agave, der vokser i det subtropiske landskab i Mexico. Den giver mad og drikkevarer en behagelig sødme med et diskret strejf af karamel...

bioladen Øko agavesirup, dispenser

: Enhed: 360 ml: Pris: 5,29 Euro: Grundpris: 1 l = 14,69 Euro: Tilgængelighed: 6 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 538 g...
: Beskrivelse (forkortet):

i en klembar dispenser i familiepakning på 500 g. Agavesirupen udvindes fra hjertet af den blå agave, der vokser i det subtropiske landskab i Mexico. Den giver mad og drikkevarer en behagelig sødme med et diskret strejf af karamel...

bioladen Øko ahornsirup, klasse A

: Enhed: 250 ml: Pris: 6,35 Euro: Grundpris: 1 l = 25,40 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 568 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Lys, gylden ahornsirup med en delikat, mild smag. Ahornsirup er den indkogte saft fra sukkerahornet. Forskellene mellem de forskellige klasser af ahornsirup vedrører farve, smag og anvendelsesformål. Den milde, lyse, gyldenfarvede ahornsirup af klasse A passer godt til pandekager, vafler og is. Den stærke karamelsmag i den mørkere, ravfarvede, rødlige ahornsir...

bioladen Øko ahornsirup, klasse C

: Enhed: 250 ml: Pris: 6,35 Euro: Grundpris: 1 l = 25,40 Euro: Tilgængelighed: 3 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 568 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Mørk, ravfarvet ahornsirup med en kraftig, karamelliseret smag. Ahornsirup er den indkogte saft fra sukkerahornet. Forskellene mellem de forskellige klasser af ahornsirup vedrører farve, smag og anvendelsesformål. Den milde, lyse, gyldne ahornsirup i klasse A passer godt til pandekager, vafler og is. Den stærke karamelsmag i den mørkere, ravfarvede, rødlige ah...

bioladen Øko rødbedesukker

: Enhed: 1000 g: Pris: 3,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 3,91 Euro: Tilgængelighed: Allerede i restordre - Snart tilgængelig igen: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 1,0 kg...
: Beskrivelse (forkortet):

Dette sukker, der dyrkes på tyske marker, stammer fra økologiske sukkerroer og kan bruges som et alsidigt sødemiddel i alle opskrifter. Dyrkning af sukkerroer giver reelle fordele for kornbedrifter, da planten naturligt bryder sædskiftecyklusserne. Dens dybe rødder løsner jorden til den næste afgrøde, mens de næringsrige roeblade bliver tilbage på marken fo...

Scroll til toppen