Takaisin alkuun
Takaisin alkuun
Takaisin alkuun

Heuschrecke kategoriassa "Luonnonruoka › Yrtit & mausteet › Pippuri". Lajittelu: Tuotenimi aakkosjärjestyksessä:

Heuschrecke Luomu musta pippuri, kokonainen

: Yksikkö: 50 g: Hinta: 3,91 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 78,20 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 58 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Kypsymättömät pippurimarjat korjataan, upotetaan hetkeksi kiehuvaan veteen ja kuivataan sen jälkeen tämä perinteinen menetelmä antaa pippurille sen tyypillisen aromin ja voimakkaan tulisuuden. Monipuolisena yleismausteena se pääsee parhaiten oikeuksiinsa, kun se jauhetaan tai murskataan tuoreena. Lisätään ruokaan mieluiten juuri ennen tarjoilua...

Heuschrecke Luomu mustapippuri

: Yksikkö: 450 g: Hinta: 21,73 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 48,29 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 501 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

suuressa 450 g:n pakkauksessa. Valmistettu pippuripensaan raakoista, kuivatuista marjoista. Aromaattinen tulisuutensa ansiosta musta pippuri on monipuolinen yleismauste. Se sopii erityisen hyvin mausteisten ruokien maun korostamiseen. Se antaa viimeisen silauksen munaruokiin, keittoihin, kastikkeisiin sekä liha- ja kalaruokiin...

Heuschrecke Luomu paprika, kokonainen

: Yksikkö: 50 g: Hinta: 4,13 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 82,60 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 58 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Miedosti mausteinen, aromaattinen sekoitus mustia, valkoisia, vaaleanpunaisia ja vihreitä pippurimuruja. Kun ne jauhetaan tai murskataan morttelissa, eteeriset öljyt vapauttavat monipuolisen makuyhdistelmän. Nauti tasapainoisesta harmoniasta, jossa voimakas tulisuus yhdistyy hedelmäisiin, hieman makeisiin vivahteisiin...

Heuschrecke Luomu pippuri, kokonainen

: Yksikkö: 440 g: Hinta: 21,73 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 49,39 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 498 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

suuressa 440 g:n pakkauksessa. Kypsymättömät pippurimarjat korjataan, upotetaan hetkeksi kiehuvaan veteen ja kuivataan sen jälkeen tämä perinteinen menetelmä antaa pippurille sen tyypillisen aromin ja voimakkaan tulisuuden. Monipuolisena yleismausteena se tuo makunsa parhaiten esiin juuri jauhettuna tai murskattuna mieluiten lisättynä ruokaan juuri ennen tarjoi...

Heuschrecke Luomu tellicherry pippuri, musta, kokonainen

: Yksikkö: 50 g: Hinta: 3,70 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 74,00 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 58 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Perinteinen Karimunda-lajike. Tellicherry-pippurin erityispiirteitä ovat suuret pippurimarjat ja aromaattinen tulisuus, jossa on lämpimiä, pähkinäisiä ja hienostuneita hedelmäisiä vivahteita. TGSEB on lyhenne sanoista Tellicherry Garbled Special Extra Bold. Nimitys viittaa erityisen huolelliseen valintaan, jossa valitaan paksimmat ja hienoimmat ...

Heuschrecke Luomujauhettu sitruunapippuri

: Yksikkö: 30 g: Hinta: 3,60 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 120,00 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 44 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Pirteä, sitruunainen sekoitus valkoista, mustaa ja vihreää pippuria, johon on lisätty sitruunankuorta, sitruunaruohoa ja sitruunamyrttiä. Sitruunapippurin kirpeät, hedelmäiset mutta miellyttävän pippuriset ja mausteiset vivahteet sopivat erinomaisesti aasialaisiin ruokiin, mutta ne tuovat myös lisämaustetta salaatinkastikkeisiin, juustoihin ja jälk...

Vieritä ylös