: Enhed: 50 g: Pris: 4,54 Euro: Grundpris: 1 kg = 90,80 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 58 g...
: Beskrivelse (forkortet):
En mildt krydret, aromatisk blanding af sorte, hvide, lyserøde og grønne peberkorn. Når de males eller knuses i en morter, frigiver de æteriske olier et komplekst spektrum af smagsnuancer. Nyd den velafbalancerede harmoni mellem kraftig styrke og frugtige, let søde noter...
: Enhed: 30 g: Pris: 3,96 Euro: Grundpris: 1 kg = 132,00 Euro: Tilgængelighed: 3 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 44 g...
: Beskrivelse (forkortet):
En frisk, citronagtig blanding af hvid, sort og grøn peber med citronskal, citrongræs og citronmyrte. De syrlige, frugtige, men alligevel behageligt peberagtige og krydrede noter i citronpeberet passer ikke kun godt til asiatiske retter, men fremhæver også salatdressinger, oste og desserter...
: Enhed: 50 g: Pris: 4,31 Euro: Grundpris: 1 kg = 86,20 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 58 g...
: Beskrivelse (forkortet):
De umodne peberfrugter høstes, dyppes kortvarigt i kogende vand og tørres derefter en traditionel fremgangsmåde, der giver peberen dens karakteristiske aroma og intense styrke. Som et alsidigt krydderi til alle formål kommer smagen bedst til sin ret, når peberen er friskmalet eller knust. Tilsættes helst til retten lige før servering...
: Enhed: 440 g: Pris: 23,94 Euro: Grundpris: 1 kg = 54,41 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 498 g...
: Beskrivelse (forkortet):
i den store 440 g-beholder. De umodne peberfrugter høstes, nedsænkes kortvarigt i kogende vand og tørres derefter en traditionel fremgangsmåde, der giver peberen sin karakteristiske aroma og intense styrke. Som et alsidigt krydderi til alle formål udvikler det bedst sin fulde smag, når det er friskmalet eller knust helst tilsat retten lige før servering...
: Enhed: 450 g: Pris: 23,94 Euro: Grundpris: 1 kg = 53,20 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 501 g...
: Beskrivelse (forkortet):
i den store 450 g-beholder. Fremstillet af de umodne, tørrede bær fra peberbusken. Den aromatiske styrke gør sort peber til et alsidigt krydderi, der kan bruges til alt. Den er især fremragende til at fremhæve smagen i krydrede retter. Som prikken over i'et til æggeretter, supper, saucer eller kød og fisk...
: Enhed: 50 g: Pris: 4,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 81,60 Euro: Tilgængelighed: 3 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 58 g...
: Beskrivelse (forkortet):
Traditionel Karimunda-sort. Det, der gør Tellicherry-peber så speciel, er de store peberkorn og den aromatiske styrke med varme, nøddeagtige og delikate frugtige noter. TGSEB er en forkortelse for Tellicherry Garbled Special Extra Bold. Betegnelsen står for en særlig omhyggelig udvælgelse af de tykkeste og fineste peberbær...