Takaisin alkuun
Takaisin alkuun
Takaisin alkuun

bioladen kategoriassa "Luonnonruoka › Hedelmät & vihannekset › Kookosmaito". Lajittelu: Tuotenimi aakkosjärjestyksessä:

bioladen Luomu kookosmaito

: Yksikkö: 200 ml: Hinta: 1,94 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 9,70 Euro: Saatavuus: 11 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 244 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

200 ml:n tölkissä sopii yhden hengen talouksille ja resepteihin, joissa tarvitaan vain pieni määrä kookosmaitoa. Rasvapitoisuus on 22 %, ja tuote sisältää vain kahta ainesosaa: vettä ja 60 % kookosta. Kookosmaito on jalostettu ja pullotettu Sri Lankassa. Sopii erinomaisesti aasialaiseen ja lähi-itäläiseen ruokaan, keittojen ja kastikkeiden maun vahvistamiseen sekä...

bioladen Luomu kookosmaito

: Yksikkö: 400 ml: Hinta: 2,97 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 7,43 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 458 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Rasvapitoisuus on 22 %, ja tuote sisältää vain kahta ainesosaa: vettä ja 60 % kookosta. Kookosmaito jalostetaan ja pullotetaan Sri Lankassa. Sopii erinomaisesti aasialaiseen ja lähi-itäläiseen ruoanlaittoon, keittojen ja kastikkeiden maun vahvistamiseen sekä kakkujen ja jälkiruokien valmistukseen...

bioladen Luomu kookosmaito, kevyt

: Yksikkö: 400 ml: Hinta: 2,35 Euro: Yksikköhinta: 1 l = 5,88 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 463 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Sri Lankassa kookospähkinät jalostetaan edelleen käsin perinteisiä menetelmiä käyttäen. Ensinnäkin sadonkorjuun jälkeen kookospähkinöistä poistetaan paksu vihreä kuituinen kuori. Valkoisen hedelmälihan saamiseksi kova kuori halkaistaan auki ja ohut ruskea kuori kuoritaan varovasti pois veitsellä. Jokainen tämän prosessin vaihe vaatii paljon työvoimaa ja käsityötä...

Vieritä ylös