Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Frukt & grönsaker › Nötter". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 8:

Clasen Bio Eko Cashewnötter, rostade och saltade

: Enhet: 200 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 26,10 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 214 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tack vare rostningen, som är så skonsam att kärnorna bara "kysser lågan", har de ekologiska cashewnötterna ett knaprigare bett och en mer intensiv smak än orostade cashewnötter. Den utsökta smaken avrundas med en nypa salt...

Clasen Bio Eko Hasselnötskärnor

: Enhet: 200 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,55 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 208 g...
: Beskrivning (förkortad):

Snacksklassikern passar bra till bakverk, desserter och müsli samt som bas för hasselnötsmjölk. De är också populära som ingrediens i kryddiga pastarätter och risotto samt som topping på sallader...

Clasen Bio Eko Mandelkärnor

: Enhet: 200 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,35 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 208 g...
: Beskrivning (förkortad):

Hela nötkärnor med en behagligt söt smak. De är bra att använda som ingrediens i bakverk, desserter och müsli, som bas för mandelmjölk eller bara som mellanmål. Grovhackade är de populära som topping på sallader, grytor och soppor...

Clasen Bio Eko nötter och russin

: Enhet: 200 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,25 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 205 g...
: Beskrivning (förkortad):

Snacksklassiker för hemma eller på språng. En smakrik ingrediens för bakverk, kex och hemlagade granolabars. Också populär som ingrediens i müsli och desserter...

Clasen Bio Eko Pecannötskärnor

: Enhet: 125 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,76 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 130 g...
: Beskrivning (förkortad):

Välsmakande ingrediens för frukosträtter och desserter av alla slag. Också mycket populära som mellanmål eller som topping på soppor, sallader och grytor eller när man tillagar bakverk, kakor och desserter...

Clasen Bio Eko Pinjenötter

: Enhet: 50 g: Pris: 4,39 Euro: Grundpris: 1 kg = 87,80 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 60 g...
: Beskrivning (förkortad):

Som en ingrediens i pesto och medelhavsbröd eller helt enkelt som topping på sallader, pasta och grytor. Ett litet tips: Rosta pinjenötterna kort i en stekpanna utan fett för mer smak...

Clasen Bio Eko valnötskärnor

: Enhet: 150 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,33 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 157 g...
: Beskrivning (förkortad):

En passande följeslagare till frukosträtter eller i müsli. Populära vid tillagning av kex och äppelstrudel eller helt enkelt som mellanmål. Perfekt som topping till risotto, soppor, sallader och grytor...

dennree Eko Cashewnötter hela

: Enhet: 200 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,90 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 206 g...
: Beskrivning (förkortad):

ett stort 200 g paket. Cashewnötter för tuggning, matlagning och bakning. Upptäck den utsökta smaken! Som mellanmål, på jobbet, i skolan eller för att förädla kakor och desserter...

dennree Eko Hasselnötter, rostade och malda

: Enhet: 200 g: Pris: 6,48 Euro: Grundpris: 1 kg = 32,40 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 210 g...
: Beskrivning (förkortad):

Rostade och malda. För bakning, för rejäla rätter, sötsaker och desserter. De fina rostade tonerna ger bakverk och rätter en mycket speciell arom. Njut av din hemlagade mat!...

Govinda Eko brända mandlar klassisk

: Enhet: 100 g: Pris: 4,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 49,10 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 113 g...
: Beskrivning (förkortad):

Rostas i en kopparkittel med traditionella metoder. Mandlarna bearbetas försiktigt under rostningen. Detta skapar en fin rostad arom. Ta med dig mässan in i vardagsrummet...

Govinda Eko tigernötsflingor

: Enhet: 125 g: Pris: 4,72 Euro: Grundpris: 1 kg = 37,76 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 142 g...
: Beskrivning (förkortad):

Även om namnet kan antyda något annat är tigernöt inte en nöt, utan knölen på ett surt gräs som är inhemskt i Afrika. Njut av de flingade tigernötterna i rå matkvalitet...

Morgenland Eko pekannötssnack

: Enhet: 85 g: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 35,65 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 91 g...
: Beskrivning (förkortad):

Det klassiska varma, milda, behagligt smaksatta mellanmålet. Ett mellanmål som en liten kram. Njut av rostade och saltade pecanhalvor. Nöt möter gom. Ibland börjar bra saker med en välsmakande bit...

Pural Eko mandlar, blancherade

: Enhet: 250 g: Pris: 6,02 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,08 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 258 g...
: Beskrivning (förkortad):

Blanchering avlägsnar det bruna skalet från mandlarna. De blancherade mandlarna smakar bra i müsli eller skålar, som bakingrediens i kakor eller muffins och för att förfina söta rätter...

Pural Eko valnötskärnor

: Enhet: 125 g: Pris: 3,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,20 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 131 g...
: Beskrivning (förkortad):

De krispiga nötkärnorna kan användas på många sätt. De smakar bra som snacks, som ingrediens i müsli eller bowls, i ris- och curryrätter eller som ingrediens i bakverk...

Scrolla till toppen