Tilbage til toppen
Tilbage til toppen
Tilbage til toppen

Alle produkter i kategorien "Naturkost › Frugt & grøntsager › Nødder". Sortering: Produktnavn alfabetisk. Aktuel side: 8:

Clasen Bio Øko Cashewnødder, ristede og saltede

: Enhed: 200 g: Pris: 5,83 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,15 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 214 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Takket være ristningen, som er så skånsom, at kernerne kun "kysses af flammen", har de økologiske cashewnødder et sprødere bid og en mere intens smag end uristede cashewnødder. Den lækre smag afrundes med en knivspids salt...

Clasen Bio Øko Hasselnøddekerner

: Enhed: 200 g: Pris: 5,48 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,40 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 208 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Snackklassikeren passer godt til kager, desserter og müsli og som base for hasselnøddemælk. De er også populære som ingrediens i krydrede pastaretter og risotto og som topping på salater...

Clasen Bio Øko mandelkerner

: Enhed: 200 g: Pris: 7,00 Euro: Grundpris: 1 kg = 35,00 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 208 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Hele nøddekerner med en behagelig sød smag. De er gode at bruge som ingrediens i bagværk, desserter og müsli, som base for mandelmælk eller bare som en snack. Grofthakkede er de populære som topping til salater, gryderetter og supper...

Clasen Bio Øko nødder og rosiner

: Enhed: 200 g: Pris: 4,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,40 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 205 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Snackklassiker til hjemmet eller på farten. En smagfuld ingrediens til bagværk, kiks og hjemmelavede granolabarer. Også populær som ingrediens i müsli og desserter...

Clasen Bio Øko pekannøddekerner

: Enhed: 125 g: Pris: 5,83 Euro: Grundpris: 1 kg = 46,64 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 130 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Velsmagende ingrediens til morgenmadsretter og desserter af alle slags. Også meget populær som snack eller som topping til supper, salater og gryderetter eller ved tilberedning af bagværk, kager og desserter...

Clasen Bio Øko pinjekerner

: Enhed: 50 g: Pris: 4,89 Euro: Grundpris: 1 kg = 97,80 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 60 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Som ingrediens i pesto og middelhavsbrød eller bare som topping på salater, pasta og gryderetter. Et lille tip: Rist pinjekernerne kort på en pande uden fedtstof for at få mere smag...

Clasen Bio Øko valnøddekerner

: Enhed: 150 g: Pris: 4,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,20 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 157 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En passende ledsager til morgenmadsretter eller i müsli. Populære i tilberedningen af kiks og æblestrudel eller blot som en snack. Ideel som topping til risotto, supper, salater og gryderetter...

dennree Øko cashewnødder hele

: Enhed: 200 g: Pris: 4,66 Euro: Grundpris: 1 kg = 23,30 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 206 g...
: Beskrivelse (forkortet):

en stor pakke på 200 g. Cashewnødder til at nippe til, lave mad og bage med. Oplev den lækre smag! Som snack mellem måltiderne, på arbejdet i skolen eller til at forfine kager og desserter...

dennree Øko hasselnødder, ristede og malede

: Enhed: 200 g: Pris: 7,23 Euro: Grundpris: 1 kg = 36,15 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 210 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Ristet og malet. Til bagning, kraftige retter, søde sager og desserter. De fine ristede noter giver bagværk og retter en helt særlig aroma. Nyd din hjemmelavede mad!...

Govinda Øko ristede mandler classic

: Enhed: 100 g: Pris: 5,48 Euro: Grundpris: 1 kg = 54,80 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 113 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Ristet i en kobberkedel efter traditionelle metoder. Mandlerne behandles skånsomt under ristningen. Det skaber en fin ristningsaroma. Bring messen ind i din stue...

Govinda Øko Tigernøddeflager

: Enhed: 125 g: Pris: 4,72 Euro: Grundpris: 1 kg = 37,76 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 142 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Selvom navnet måske antyder noget andet, er tigernød ikke en nød, men knolden på et surt græs, der stammer fra Afrika. Nyd tigernødderne i flager i raw food-kvalitet...

Morgenland Øko Pecan Snack

: Enhed: 85 g: Pris: 3,38 Euro: Grundpris: 1 kg = 39,76 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 91 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Den klassiske varme, milde, behageligt smagende snack. En snack som et lille kram. Nyd ristede og saltede halve pecannødder. Nød møder gane. Nogle gange starter gode ting med en velsmagende bid...

Pural Øko mandler blancheret

: Enhed: 250 g: Pris: 6,72 Euro: Grundpris: 1 kg = 26,88 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 258 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Blanchering fjerner den brune skal fra mandlerne. De blancherede mandler smager godt i müsli eller boller, som bageingrediens i kager eller muffins og til at forfine søde retter...

Pural Øko valnøddekerner

: Enhed: 125 g: Pris: 3,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 30,40 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 131 g...
: Beskrivelse (forkortet):

De sprøde nøddekerner kan bruges på mange måder. De smager godt alene som en snack, som ingrediens i müsli eller bowls, i ris- og karryretter eller som bageingrediens i kager...

Scroll til toppen