: Enhet: 20 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 146,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 28 g...
: Beskrivning (förkortad):
Extra grovmalen. Njut av den aromatiska, lätt peppriga smaken i traditionella italienska rätter. Basilika passar utmärkt till sallader, pizzor, tomater, kött, såser och till och med kvarg...
: Enhet: 30 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 80,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 37 g...
: Beskrivning (förkortad):
Den hartsartade, kryddiga doften av hela rosmarinblad förflyttar dig till det soldränkta Medelhavet. Perfekt till kött, vilt, svamp, soppor, stekt potatis och grönsaker. Den passar också utmärkt till en härlig, värmande teblandning: häll en liter kokande vatten över två rågade matskedar, låt dra i 15 minuter och njut. En krydda som på ett imponerande sätt...
: Enhet: 7 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 417,14 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 14 g...
: Beskrivning (förkortad):
Den fina, örtiga doften från hela lagerblad ger soppor, buljonger och såser den där omisskännliga djupet som kännetecknar god matlagning. Även grytor och rödkål får karaktär och finess tack vare den subtila smaken. En tidlös krydda som länge stått för tradition och njutning...
: Enhet: 15 g: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 202,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 22 g...
: Beskrivning (förkortad):
Heuschrecke har en lätt sötaktig smak med en mycket delikat anisliknande doft och inslag av persilja och fänkål. Denna matört ger en raffinerad touch till soppor, fisk och rätter från Hildegard von Bingens kök...
: Enhet: 20 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 172,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 28 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna klassiska korvkrydda är en mångsidig matört. Den passar även utmärkt till sallader, baljväxter, soppor, kött, mörka raguer, tofu, ägg och fisk. Eller stekt potatis...
: Enhet: 20 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 130,50 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 27 g...
: Beskrivning (förkortad):
Oregano är en oumbärlig del av det grekiska och italienska köket. Denna mångsidiga ört ger en medelhavsinspirerad smak åt dressingar, såser och rätter med tomater, lamm eller fisk. Den är också ett utmärkt sätt att lyfta smaken på pizza och pasta...
: Enhet: 100 g: Pris: 6,90 Euro: Grundpris: 1 kg = 69,00 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 158 g...
: Beskrivning (förkortad):
i 100 g-förpackning. Oregano är en oumbärlig del av det grekiska och italienska köket. Denna mångsidiga ört ger en medelhavsinspirerad smak åt dressingar, såser och rätter med tomater, lamm eller fisk. Den är också ett utmärkt sätt att lyfta smaken på pizza och pasta...
: Enhet: 30 g: Pris: 3,34 Euro: Grundpris: 1 kg = 111,33 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 39 g...
: Beskrivning (förkortad):
Timjan ger en medelhavsinspirerad, kryddig smak till en mängd olika rätter. Den är perfekt för att lyfta smaken i grytor, potatisrätter, vilt, stekar, soppor och pizza. Denna ört ger också en aromatisk touch till tomatsåser...
: Enhet: 150 g: Pris: 10,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 68,33 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 208 g...
: Beskrivning (förkortad):
i den stora förpackningen på 150 g. Timjan ger en medelhavsinspirerad, kryddig smak till en mängd olika rätter. Den passar utmärkt för att lyfta grytor, potatisrätter, vilt, stekar, soppor och pizza. Denna ört ger också en aromatisk touch till tomatsåser...