Tilbage til toppen
Tilbage til toppen
Tilbage til toppen

Heuschrecke i kategorien "Naturkost › Urter & krydderier › Urter". Sortering: Produktnavn alfabetisk:

Heuschrecke Øko basilikum, gnubbet

: Enhed: 20 g: Pris: 2,79 Euro: Grundpris: 1 kg = 139,50 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 28 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Ekstra groft gnubbet. Nyd den aromatiske, let peberagtige smag i traditionelle italienske retter. Basilikum pifter salater, pizzaer, tomater, kød, saucer og endda kvark op...

Heuschrecke Øko hel rosmarin

: Enhed: 30 g: Pris: 2,29 Euro: Grundpris: 1 kg = 76,33 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 37 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Den harpiksagtige, krydrede duft fra hele rosmarinnåle fører dig til det solbeskinnede Middelhavsområde. Ideel til kød, vildt, svampe, supper, stegte kartofler og grøntsager. Den er også fantastisk som en varmende te: Hæld en liter kogende vand over to spiseskefulde med top, lad den trække i 15 minutter, og nyd den. Et krydderi, der på imponerende vis for...

Heuschrecke Øko hele laurbærblade

: Enhed: 7 g: Pris: 2,79 Euro: Grundpris: 1 kg = 398,57 Euro: Tilgængelighed: 4 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 14 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Den fine, urteagtige aroma fra hele laurbærblade giver supper, bouillon og saucer den umiskendelige dybde, der kendetegner god madlavning. Også braiserede retter og rødkål får karakter og finesse ved dette subtile strejf. Et tidløst krydderi, der længe har stået for tradition og nydelse...

Heuschrecke Øko kørvel, finthakket

: Enhed: 15 g: Pris: 2,89 Euro: Grundpris: 1 kg = 192,67 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 22 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Heuschrecke har en let sød smag med en meget delikat anisagtig aroma og et strejf af persille og fennikel. Denne krydderurt giver et raffineret præg til supper, fisk og retter fra Hildegard von Bingens køkken...

Heuschrecke Øko merian, knust

: Enhed: 20 g: Pris: 3,29 Euro: Grundpris: 1 kg = 164,50 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 28 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Denne klassiske pølsekrydderi er en alsidig madurt. Den fremhæver også smagen i salater, bælgfrugter, supper, kød, mørke ragouter, tofu, æg og fisk. Eller stegte kartofler...

Heuschrecke Øko Oregano, gnubbet

: Enhed: 100 g: Pris: 6,59 Euro: Grundpris: 1 kg = 65,90 Euro: Tilgængelighed: 1 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 158 g...
: Beskrivelse (forkortet):

i en 100 g-beholder. Oregano er en uundværlig del af det græske og italienske køkken. Denne alsidige urt giver en middelhavssmag til dressinger, saucer og retter med tomater, lam eller fisk. Den er også en fantastisk måde at give pizza og pasta et ekstra pift på...

Heuschrecke Øko Oregano, knust

: Enhed: 20 g: Pris: 2,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 124,50 Euro: Tilgængelighed: 3 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 27 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Oregano er en uundværlig del af det græske og italienske køkken. Denne alsidige urt giver en middelhavssmag til dressinger, saucer og retter med tomater, lam eller fisk. Den er også en fantastisk måde at give pizza og pasta et ekstra pift på...

Heuschrecke Øko timian, gnubbet

: Enhed: 150 g: Pris: 9,79 Euro: Grundpris: 1 kg = 65,27 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 208 g...
: Beskrivelse (forkortet):

i den store 150 g-beholder. Timian giver en middelhavsinspireret, krydret smag til en lang række retter. Den er fremragende til at fremhæve smagen i gryderetter, kartoffelretter, vildt, stege, supper og pizza. Denne urt tilføjer også et aromatisk strejf til tomatsaucer...

Heuschrecke Øko timian, knust

: Enhed: 30 g: Pris: 3,19 Euro: Grundpris: 1 kg = 106,33 Euro: Tilgængelighed: 8 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 39 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Timian giver en middelhavsinspireret, krydret smag til en lang række retter. Den er ideel til at fremhæve smagen i gryderetter, kartoffelretter, vildt, stege, supper og pizza. Denne urt tilføjer også et aromatisk strejf til tomatsaucer...

Scroll til toppen