Takaisin alkuun
Takaisin alkuun
Takaisin alkuun

Heuschrecke kategoriassa "Luonnonruoka › Yrtit & mausteet › Yrtit". Lajittelu: Tuotenimi aakkosjärjestyksessä:

Heuschrecke Luomu basilika, hienonnettu

: Yksikkö: 20 g: Hinta: 2,87 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 143,50 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 28 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Erittäin karkeasti jauhettu. Nauti sen aromaattisesta, hieman pippurisesta mausta perinteisissä italialaisissa ruoissa. Basilika sopii erinomaisesti salaatteihin, pizzoihin, tomaatteihin, lihaan, kastikkeisiin ja jopa quarkkiin...

Heuschrecke Luomu kirveli, hienonnettu

: Yksikkö: 15 g: Hinta: 2,97 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 198,00 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 22 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Heuschreckellä on hieman makea maku, jossa on hyvin hienostunut aniksen kaltainen tuoksu sekä persiljan ja fenkolin vivahteita. Tämä mausteyrtti tuo hienostuneen vivahteen keittoihin, kalaruokiin sekä Hildegard von Bingenin keittiön ruokiin...

Heuschrecke Luomu kokonainen rosmariini

: Yksikkö: 30 g: Hinta: 2,35 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 78,33 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 37 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Kokonaisen rosmariinin neulasten hartsimainen, mausteinen tuoksu vie sinut aurinkoiseen Välimerelle. Sopii erinomaisesti lihan, riistan, sienien, keittojen, paistettujen perunoiden ja vihannesten kanssa. Siitä saa myös ihanan lämmittävän teen: kaada litra kiehuvaa vettä kahden täyden ruokalusikallisen päälle, anna hautua 15 minuuttia ja nauti. Mauste...

Heuschrecke Luomu kokonaiset laakerinlehdet

: Yksikkö: 7 g: Hinta: 2,87 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 410,00 Euro: Saatavuus: 4 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 14 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Täyslehtisten laakerinlehtien hienostunut, yrttinen tuoksu tuo keittoihin, liemiin ja kastikkeisiin sen tunnistettavan syvyyden, joka on hienon ruoanlaittotaidon tunnusmerkki. Myös haudutetut ruoat ja punakaali saavat luonnetta ja hienostuneisuutta niiden hienovaraisesta vivahteesta. Ajaton mauste, joka on jo pitkään edustanut perinnettä ja nauti...

Heuschrecke Luomu majoraani, jauhettuna

: Yksikkö: 20 g: Hinta: 3,38 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 169,00 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 28 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tämä klassinen makkaranmausteseos on monipuolinen ruokayrtti. Se sopii erinomaisesti myös salaatteihin, palkokasveihin, keittoihin, lihaan, tummiin raguihin, tofuihin, muniin ja kalaan. Tai paistettuihin perunoihin...

Heuschrecke Luomu retiisi, hienonnettu

: Yksikkö: 20 g: Hinta: 2,56 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 128,00 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 27 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Oregano on välttämätön osa kreikkalaista ja italialaista keittiötä. Tämä monipuolinen yrtti tuo välimerellistä makua salaattikastikkeisiin, kastikkeisiin sekä tomaattia, lammasta tai kalaa sisältäviin ruokiin. Se on myös erinomainen tapa maustaa pizzaa ja pastaa...

Heuschrecke Luomu timjami, hienonnettu

: Yksikkö: 30 g: Hinta: 3,28 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 109,33 Euro: Saatavuus: 8 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 39 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tymiani tuo välimerellisen, mausteisen maun monenlaisiin ruokiin. Se sopii erinomaisesti mausteeksi patoihin, perunaruokiin, riistaruokiin, paistituotteisiin, keittoihin ja pizzoihin. Tämä yrtti tuo myös aromaattisen vivahteen tomaattikastikkeisiin...

Heuschrecke Luomu timjami, hierottu

: Yksikkö: 150 g: Hinta: 10,06 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 67,07 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 208 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

suuressa 150 g:n pakkauksessa. Timjami tuo välimerellisen, mausteisen maun moniin erilaisiin ruokiin. Se sopii erinomaisesti mausteeksi muhennoksiin, perunaruokiin, riistaruokiin, paistoksiin, keittoihin ja pizzoihin. Tämä yrtti tuo myös aromaattisen vivahteen tomaattikastikkeisiin...

Heuschrecke Luomu, hierottu oregano

: Yksikkö: 100 g: Hinta: 6,77 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 67,70 Euro: Saatavuus: 1 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 158 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

100 g:n pakkauksessa. Retisi on välttämätön osa kreikkalaista ja italialaista keittiötä. Tämä monipuolinen yrtti tuo välimerellistä makua salaattikastikkeisiin, kastikkeisiin sekä tomaattia, lammasta tai kalaa sisältäviin ruokiin. Se on myös loistava tapa maustaa pizzaa ja pastaa...

Vieritä ylös