Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

bioladen i kategorin "Naturkost › Cerealier". Sortering: Produktnamn alfabetiskt:

bioladen Eko bärmüsli

: Enhet: 750 g: Pris: 5,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,32 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 768 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fullkornsflingor av havre och spelt i kombination med hallon, röda vinbär och jordgubbar. Berikad med små bitar av aprikoser, fikon, äpplen, päron, dadlar och plommon. En müsliupplevelse för både stora och små...

bioladen Eko Basic müsli

: Enhet: 750 g: Pris: 1,99 Euro: Grundpris: 1 kg = 2,65 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 768 g...
: Beskrivning (förkortad):

Milt ångade och jämnt valsade ekologiska fullkornsvetflingor, fullkornshavreflingor, fullkornsrågflingor, fullkornskornflingor och fullkornsspeltflingor kombineras i denna basmüsli med solrosfrön, bovete, bruna linfrön och rostade sesamfrön. Anpassa din müsli efter dina egna personliga preferenser. Det finns inga gränser för din kreativitet...

bioladen Eko Bircher müsli

: Enhet: 750 g: Pris: 4,99 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,65 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 768 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna blandning, baserad på ett schweiziskt recept, kombinerar ekologiska fullkornsflingor av havre, vete och korn med sultanrussin, hasselnötter och mandlar. Kornet som används i denna müsli ångas skonsamt och valsas sedan till jämna flingor...

bioladen Eko chokladknaprig müsli

: Enhet: 500 g: Pris: 4,99 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,98 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 511 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ekologisk knaprig havremüsli med mörk choklad och kakao, varsmakad med en aning kokos. Utsökt i smaken, underbart lätt och knaprig vid första biten! Fin mörk choklad rörs ner i den knapriga blandningen och gräddas igenom vilket ger en underbar chokladsmak...

bioladen Eko Classic Crunch Müsli

: Enhet: 500 g: Pris: 3,99 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,98 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 510 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ekologisk krispig müsli med gyllenbruna, bakade havregryn och en aning kokos. Utsökt smak, underbart lätt och krispig vid varje tugga! Perfekt för alla som älskar ren, spannmålsbaserad krispig müsli eller använder den som bas för sina egna blandningar...

bioladen Eko fruktmüsli

: Enhet: 750 g: Pris: 3,99 Euro: Grundpris: 1 kg = 5,32 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 768 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av mångfalden av jämnt rullade spannmålskorn och olika frukter. Fullkornsvetflingor, fullkornshavreflingor och majsflingor kombineras med söta sultanrussin, krispiga solrosfrön, aromatiska fikon, exotiska dadlar, syrliga aprikoser och klassiskt äpple...

bioladen Eko havreflingor med små blad

: Enhet: 500 g: Pris: 1,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 2,98 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 510 g...
: Beskrivning (förkortad):

Havreflingor med små blad består av 100 % krossade havrekorn. Hela kornet bearbetas till flingor, vilket gör att näringsämnena från grodden och de yttre skikten till stor del bevaras. De kan tillagas både varmt och kallt och passar både till söta och salta rätter, såsom müsli, gröt, kex, bars, bröd och bullar, biffar, pålägg och mycket mer...

bioladen Eko havreflingor med stora blad

: Enhet: 500 g: Pris: 1,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 2,98 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 510 g...
: Beskrivning (förkortad):

Hela havrekornet bearbetas till flingor, vilket gör att alla näringsämnen från grodden och de yttre skikten bevaras. De kan tillagas varma eller kalla och passar både till söta och salta rätter, till exempel müsli, gröt, kakor, bars, bröd och bullar, biffar, toppings och mycket mer...

Scrolla till toppen