Takaisin alkuun
Takaisin alkuun
Takaisin alkuun

bioladen kategoriassa "Luonnonruoka › Viljat". Lajittelu: Tuotenimi aakkosjärjestyksessä:

bioladen Luomu bircher mysli

: Yksikkö: 750 g: Hinta: 5,29 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 7,05 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 768 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tässä sveitsiläiseen reseptiin perustuvassa sekoituksessa yhdistyvät luomu-täysjyväkaurahiutaleet, täysjyvävehnähiutaleet ja täysjyväohrahiutaleet sekä rusinat, hasselpähkinät ja mantelit. Tässä mysliissä käytetyt jyvät höyrytetään hellävaraisesti ja valssataan sen jälkeen tasakokoisiksi hiutaleiksi...

bioladen Luomu kakaomurumuesli

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 5,29 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 10,58 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 511 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Luomu-krokanttista kauramysliä, jossa on tummaa suklaata ja kaakaota sekä hienovaraisesti ripaus kookosta. Herkullinen maku, ihanan kevyt ja rapea suussa! Hienoa tummaa suklaata sekoitetaan rapeaan seokseen ja paistetaan kokonaan läpi tuloksena on ihanan suklaamainen maku...

bioladen Luomu klassinen Crunch muesli

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 4,23 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 8,46 Euro: Saatavuus: 4 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 510 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Luomu-müsli, jossa on kullanruskeaksi paistettuja kaurahiutaleita ja ripaus kookosta. Herkullinen maku, ihanan kevyt ja rapea suussa! Ihanteellinen kaikille, jotka rakastavat puhdasta, viljapohjaista rapeaa mysliä tai käyttävät sitä omien sekoitustensa pohjana...

bioladen Luomu marjamysli

: Yksikkö: 750 g: Hinta: 5,82 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 7,76 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 768 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Täysjyväkaurahiutaleita ja täysjyväspelttihiutaleita yhdistettynä vadelmiin, punaherukkoihin ja mansikoihin. Lisätty pieniä aprikoosi-, viikuna-, omena-, päärynä-, taateli- ja luumupaloja. Mysliherkku niin nuorille kuin vanhoillekin...

bioladen Luomu perusmuesli

: Yksikkö: 750 g: Hinta: 2,11 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 2,81 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 768 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tässä perusmyslissä on yhdistetty hellävaraisesti höyrytettyjä ja tasaisesti valssattuja luomutäysjyvävehnän hiutaleita, täysjyväkauran hiutaleita, täysjyväruisen hiutaleita, täysjyväohran hiutaleita ja täysjyväspeltin hiutaleita sekä auringonkukansiemeniä, tattaria, ruskeita pellavansiemeniä ja paahdettuja seesaminsiemeniä. Muokkaa mysliä oman makusi mukaan. Luo...

bioladen Luomu-kaurahiutaleet, pienilehtiset

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 1,58 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 3,16 Euro: Saatavuus: 7 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 510 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Pienilehtiset kaurahiutaleet koostuvat 100-prosenttisesti murskatuista kaurajyvistä. Kokonaiset jyvät jalostetaan hiutaleiksi, joten alkion ja ulkokerroksien ravintoaineet säilyvät suurelta osin. Niitä voidaan valmistaa kuumina tai kylminä, ja ne sopivat sekä makeisiin että suolaisiin ruokiin, kuten mysliin, puuroon, kekseihin, patukoihin, leipään ja sämpylöih...

bioladen Luomu-kaurahiutaleet, suurilehtiset

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 1,58 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 3,16 Euro: Saatavuus: 4 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 510 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Koko kaurajyvä jalostetaan hiutaleiksi, joten kaikki alkion ja ulkokerroksien ravintoaineet säilyvät. Niitä voidaan valmistaa kuumina tai kylminä, ja ne sopivat sekä makeisiin että suolaisiin ruokiin, kuten mysliin, puuroon, kekseihin, patukoihin, leipään ja sämpylöihin, pihveihin, täytteisiin ja moniin muihin ruokiin...

bioladen Luomuhedelmämysli

: Yksikkö: 750 g: Hinta: 4,23 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 5,64 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 768 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Nauti monipuolisesta valikoimasta tasaisesti valssattuja jyviä ja erilaisia hedelmiä. Täysjyvävehnähiutaleet, täysjyväkaurahiutaleet ja maissihiutaleet yhdistyvät makeisiin sultanarusinoihin, rapeisiin auringonkukansiemeniin, tuoksuvisiin viikunoihin, eksoottisiin taateleihin, kirpeisiin aprikooseihin ja klassiseen omenaan...

Vieritä ylös