: Enhed: 750 g: Pris: 2,32 Euro: Grundpris: 1 kg = 3,09 Euro: Tilgængelighed: 6 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 768 g...
: Beskrivelse (forkortet):
Denne basismüsli består af skånsomt dampede og jævnt valsede økologiske fuldkorns-hvedeflager, fuldkorns-havreflager, fuldkorns-rugflager, fuldkorns-bygflager og fuldkorns-speltflager, kombineret med solsikkefrø, boghvede, brune hørfrø og ristede sesamfrø. Tilpas din müsli efter dine egne personlige præferencer. Der er ingen grænser for din kreativitet...
: Enhed: 750 g: Pris: 5,83 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,77 Euro: Tilgængelighed: 6 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 768 g...
: Beskrivelse (forkortet):
Denne blanding, der er baseret på en schweizisk opskrift, kombinerer økologiske fuldkorns-havregryn, fuldkorns-hvedegryn og fuldkorns-byggryn med sultanas, hasselnødder og mandler. De korn, der anvendes i denne müsli, dampes skånsomt og valses derefter til ensartede flager...
: Enhed: 750 g: Pris: 6,41 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,55 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 768 g...
: Beskrivelse (forkortet):
Fuldkorns havregryn og fuldkorns speltgryn blandet med hindbær, røde ribs og jordbær. Tilført små stykker af abrikoser, figner, æbler, pærer, dadler og blommer. En lækker müsli for både store og små...
: Enhed: 500 g: Pris: 5,83 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,66 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 511 g...
: Beskrivelse (forkortet):
Økologisk, sprød havremüsli med mørk chokolade og kakao, diskret tilsat et strejf af kokos. Lækker i smagen, vidunderligt let og sprød at bide i! Fin mørk chokolade røres ind i den sprøde blanding og bages igennem hvilket skaber en vidunderlig chokoladesmag...
: Enhed: 500 g: Pris: 4,66 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,32 Euro: Tilgængelighed: 4 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 510 g...
: Beskrivelse (forkortet):
Økologisk crunchy müsli med gyldenbrune, bagte havregryn og et strejf af kokos. Lækker i smagen, dejligt let og sprødt at bide i! Ideel til alle, der elsker ren, kornbaseret crunchy müsli eller bruger den som basis for deres egne blandinger...
: Enhed: 750 g: Pris: 4,66 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,21 Euro: Tilgængelighed: 6 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 768 g...
: Beskrivelse (forkortet):
Nyd den store variation af jævnt valsede korn og forskellige frugter. Fuldkorns-hvedeflager, fuldkorns-havreflager og cornflakes er blandet med søde sultanas, sprøde solsikkefrø, aromatiske figner, eksotiske dadler, syrlige abrikoser og klassisk æble...
: Enhed: 500 g: Pris: 1,74 Euro: Grundpris: 1 kg = 3,48 Euro: Tilgængelighed: 7 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 510 g...
: Beskrivelse (forkortet):
Havregryn med små blade består af 100 % knuste havrekerner. Hele kornet forarbejdes til flager, så næringsstofferne fra kim og de ydre lag i vid udstrækning bevares. De kan tilberedes varme eller kolde og egner sig til både søde og salte retter såsom müsli, grød, kiks, barer, brød og boller, bøffer, pålæg og meget mere...
: Enhed: 500 g: Pris: 1,74 Euro: Grundpris: 1 kg = 3,48 Euro: Tilgængelighed: 4 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 510 g...
: Beskrivelse (forkortet):
Det hele havrekorn forarbejdes til flager, så alle næringsstofferne fra kim og de ydre lag bevares. De kan tilberedes varme eller kolde og egner sig til både søde og salte retter såsom müsli, grød, kager, barer, brød og boller, bøffer, pålæg og meget mere...