Takaisin alkuun
Takaisin alkuun
Takaisin alkuun

bioladen kategoriassa "Luonnonruoka › Pasta & riisi". Lajittelu: Tuotenimi aakkosjärjestyksessä:

bioladen Luomu basmatiriisi

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 3,70 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 7,40 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 511 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

pienemmässä 500 g:n pakkauksessa. Tuoksuva riisi, joka sopii perinteisesti erinomaisesti monien ruokien lisukkeeksi. Hienostuneen makunsa ansiosta siitä on tullut erityisesti aasialaisen keittiön välttämätön osa, ja se on todellinen herkku...

bioladen Luomu basmatiriisi

: Yksikkö: 1 kg: Hinta: 6,88 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 6,88 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,0 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tuoksuva riisi, joka sopii perinteisesti erinomaisesti monien ruokien lisukkeeksi. Hienostuneen makunsa ansiosta siitä on tullut erityisesti aasialaisen keittiön välttämätön osa, ja se on todellinen herkku...

bioladen Luomu durumvehnästä valmistetut spaghettinit

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 1,90 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 3,80 Euro: Saatavuus: 10 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 510 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Nämä spagettinit on valmistettu italialaisesta durumvehnäjauhosta perinteisiä menetelmiä noudattaen. Pronssimuotteihin puristettuna pastalle muodostuu miellyttävän karhea pinta, johon kastikkeet tarttuvat erityisen hyvin. Hellävarainen kuivaus varmistaa, että pasta säilyttää kiinteytensä keitettäessä ja jää al dente -kypsyyteen. Olipa t...

bioladen Luomu lasagnearkit

: Yksikkö: 250 g: Hinta: 1,90 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 7,60 Euro: Saatavuus: 12 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 272 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Valmistettu perinteisin menetelmin 100-prosenttisesta italialaisesta durumvehnän mannasuurimosta, jonka on tuottanut pieni pastavalmistaja Battagello Veneton alueella. Kun kerrostat lasagne-levyjä, levitä ensin hieman kastiketta voidellun uunivuoan pohjalle, jotta pastalevyt eivät pala tai kovetu. Klassisessa lasagnessa on 4 kerrosta...

bioladen Luomu parboilattu riisi

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 2,64 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 5,28 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 512 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

pienemmässä 500 g:n pakkauksessa. Parboiled-riisi on helppo valmistaa, sillä sitä ei tarvitse liottaa eikä pestä. Se ei tartu toisiinsa keitettäessä ja sen rakenne on erityisen kevyt. Tälle riisilajikkeelle on ominaista täyteläinen, tasapainoinen maku. Tämä pitkäjyväinen riisi sopii siksi monenlaisiin ruokiin...

bioladen Luomu parboilattu riisi

: Yksikkö: 1 kg: Hinta: 4,76 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 4,76 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,0 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):

Parboiled-riisi on helppo valmistaa, sillä sitä ei tarvitse liottaa eikä pestä. Se ei tartu toisiinsa keitettäessä ja sen rakenne on erityisen kevyt. Tälle riisilajikkeelle on ominaista täyteläinen, tasapainoinen maku. Tämä pitkäjyväinen riisi sopii siksi monenlaisiin ruokiin...

bioladen Luomu riisipuuro

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 2,96 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 5,92 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 509 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

pienemmässä 500 g:n pakkauksessa. Klassinen, mieto jälkiruoka, joka on valmistettu lyhytjyväisestä riisistä. Olipa se makeutettu tai makeuttamaton, tarjoiltuna kanelisokerin tai hedelmäkompotin kera, lämpimänä tai kylmänä jokainen tuntee ja rakastaa sitä omalla tavallaan. Kermainen, mieto ja täydellinen makeisiin hemmotteluhetkiin...

bioladen Luomu riisipuuro

: Yksikkö: 1 kg: Hinta: 5,29 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 5,29 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,0 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):

Klassinen, mieto jälkiruoka, joka on valmistettu lyhytjyväisestä riisistä. Olipa se makeutettu tai makeuttamaton, tarjoillaanpa se kanelisokerin tai hedelmäkompotin kera, lämpimänä tai kylmänä jokainen tuntee sen ja rakastaa sitä omalla tavallaan. Kermainen, mieto ja täydellinen makeisiin hemmotteluhetkiin...

bioladen Luomu risottoriisi

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 3,49 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 6,98 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 510 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Risotto ei ole pelkkä italialainen klassikko se on suosittu ruokalaji myös ympäri maailmaa. Olipa kyseessä sitten lisuke tai pääruoka, risottoa voi valmistaa monin eri tavoin. Kermainen ja purutuntumaltaan kiinteä Ribe Risotto -riisi on ihanteellinen pohja kaikenlaisille täyteläisille risottoruoille...

bioladen Luomu speltifusillit

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 2,64 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 5,28 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 509 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Fusilli ja spirelli ovat käytännössä sama asia: lyhyitä, spiraalimaisia pastamuotoja, jotka muodonsa ansiosta pitävät kastiketta hyvin kiinni. Speltipastalla on hieman pähkinäinen maku, ja se on hieman täyteläisempää kuin perinteinen durumvehnäpasta. Speltti-fusillin valmistuksessa käytetään perinteisiä pronssimuotteja. Ne antavat pastalle karhean pinnan, joka...

bioladen Luomu speltipenne

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 2,64 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 5,28 Euro: Saatavuus: 4 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 510 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Speltipastalla on täyteläisempi maku ja hieman pähkinäinen vivahde verrattuna perinteiseen durumvehnäpastaan. Näiden speltipennien valmistuksessa käytetään perinteisiä pronssimuotteja. Ne antavat pastalle karhean pinnan, johon kastikkeet tarttuvat erityisen hyvin. Hellävarainen kuivausprosessi varmistaa, että pasta säilyttää kiinteytensä keitettäessä ja jää al de...

bioladen Luomu speltispagetti

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 2,64 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 5,28 Euro: Saatavuus: 11 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 504 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Speltispagetin valmistuksessa käytetään perinteisiä pronssimuotteja. Ne antavat pastalle karhean pinnan, johon kastikkeet tarttuvat erityisen hyvin. Speltipastalla on hieman pähkinäinen maku, ja se on hieman täyteläisempää kuin perinteinen durumvehnäpasta. Hellävaroisen kuivausprosessin ansiosta pasta säilyttää kiinteytensä keitettäessä ja valmistuu al dente -...

bioladen Luomu spiraali

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 1,90 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 3,80 Euro: Saatavuus: 9 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 508 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Spirelli, fusilli ja spirali ovat kaikki samaa pastatyyppiä, jota kutsutaan eri nimillä. Nimi ”Spirelli”, joka on johdettu sanasta ”Spirale”, on peräisin saksankielisestä kielenkäytöstä. Termi ”fusilli” perustuu italialaiseen sanaan ”fuso” kela. Kiertyneen muodon aikaansaamiseksi pasta kiedottiin aikoinaan kelan ympärille. ”Spirali” on yksinkertaisesti italiaa, jo...

bioladen Luomu tagliatelle

: Yksikkö: 250 g: Hinta: 1,69 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 6,76 Euro: Saatavuus: 11 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 256 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Pitkiä, litteitä, hieman leveämpiä ja todella maukkaita. Bioladenin tagliatelle valmistetaan 100-prosenttisesta italialaisesta durumvehnän semolinasta perinteisiä menetelmiä noudattaen. Pronssiset suulakkeet antavat pastalle karhean pinnan, joka imee kastikkeet erityisen hyvin. Hellävarainen kuivausprosessi varmistaa, että pasta säilyttää kiinteytensä keitettäess...

bioladen Luomu täysjyväinen pitkäjyväinen riisi

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 2,64 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 5,28 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 509 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

pienemmässä 500 g:n pakkauksessa. Ruskeaa riisiä kutsutaan myös täysjyväriisiksi tai luonnonriisiksi. Tätä riisiä ei ole pesty eikä kuorittu. Tällä pitkäjyväisellä riisillä on hieman täyteläisempi maku ja sille ominainen täysjyväinen maku...

bioladen Luomu täysjyväinen pitkäjyväinen riisi

: Yksikkö: 1 kg: Hinta: 4,76 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 4,76 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty torstai: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,0 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):

Ruskeaa riisiä kutsutaan myös täysjyväriisiksi tai luonnonriisiksi. Tätä riisiä ei ole pesty eikä kuorittu. Tällä pitkäjyväisellä riisillä on hieman täyteläisempi maku ja sille ominainen täysjyväinen maku...

Vieritä ylös