Tilbage til toppen
Tilbage til toppen
Tilbage til toppen

bioladen i kategorien "Naturkost › Kaffe". Sortering: Produktnavn alfabetisk:

bioladen Øko Arabica kaffe, malet

: Enhed: 500 g: Pris: 12,72 Euro: Grundpris: 1 kg = 25,44 Euro: Tilgængelighed: 11 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 512 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En harmonisk ristet kaffeblanding, fintmalet, fremstillet af udvalgte Arabica-bønner med en fyldig og kraftig smag. Bønnerne forarbejdes særligt langsomt og skånsomt ved hjælp af en langsom ristningsmetode. Dette gør det muligt for dem at bevare deres fulde aroma...

bioladen Øko Espresso, hele bønner

: Enhed: 500 g: Pris: 13,78 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,56 Euro: Tilgængelighed: 11 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 514 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En fyldig, aromatisk ristning i italiensk stil med en fløjlsblød crema, fremstillet af 60 % Arabica-bønner og 40 % Robusta-bønner. De ristede aromaer, der fremkommer ved den skånsomme, langsomme ristningsproces, lover øjeblikke af enestående nydelse. Nyd duften af friskmalede espressobønner og en fløjlsblød, aromatisk crema. Også ideel til at lave cappuccino ell...

bioladen Øko Espresso, hele bønner

: Enhed: 1 kg: Pris: 26,51 Euro: Grundpris: 1 kg = 26,51 Euro: Tilgængelighed: 4 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 1,0 kg...
: Beskrivelse (forkortet):

i familiepakken på 1 kg. En fyldig, aromatisk ristning i italiensk stil med en fløjlsblød crema, fremstillet af 60 % Arabica-bønner og 40 % Robusta-bønner. De ristede aromaer, der fremkommer ved den skånsomme, langsomme ristningsproces, lover øjeblikke af enestående nydelse. Nyd duften af friskmalede espressobønner og en fløjlsblød, aromatisk crema. Også ideel ti...

bioladen Øko Espresso, malet

: Enhed: 250 g: Pris: 6,88 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,52 Euro: Tilgængelighed: 6 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 258 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En fyldig, kraftig ristning i italiensk stil med en aromatisk karakter og en fin crema, fremstillet af 50 % Arabica-bønner og 50 % Robusta-bønner. Nyd særlige øjeblikke af nydelse og de ristede aromaer, der er resultatet af den skånsomme, langsomme ristningsproces. Intensitet: 5 ud af 5...

bioladen Øko Highland kaffe, fin filtermaling

: Enhed: 500 g: Pris: 12,72 Euro: Grundpris: 1 kg = 25,44 Euro: Tilgængelighed: 12 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 514 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Finmalet kaffe til brygning med et traditionelt kaffefilter, i en stempelkande eller i en filterkaffemaskine. En harmonisk blanding af udvalgte Arabica-bønner med en fyldig, men alligevel mild smag, der fremhæves af en skånsom, langsom ristning. Oplev magien fra de peruvianske og mexicanske højland. Egnet til fuldautomatiske maskiner, stempelkander, manuel...

bioladen Øko Highland kaffe, hele bønner

: Enhed: 500 g: Pris: 13,78 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,56 Euro: Tilgængelighed: 11 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 514 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En harmonisk blanding af udvalgte Arabica-bønner med en fyldig, men alligevel mild smag, der fremhæves ved en skånsom, langsom ristning. Oplev magien fra de peruvianske og mexicanske højland. Velegnet til fuldautomatiske maskiner, stempelkander, manuelle filtre og filterkaffemaskiner. Intensitet: 3 ud af 5...

bioladen Øko Highland kaffe, hele bønner

: Enhed: 1 kg: Pris: 26,51 Euro: Grundpris: 1 kg = 26,51 Euro: Tilgængelighed: 3 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 1,0 kg...
: Beskrivelse (forkortet):

i familiepakke på 1 kg. En harmonisk blanding af udvalgte Arabica-bønner med en fyldig, men alligevel mild smag, fremhævet af en skånsom, langsom ristning. Oplev magien fra de peruvianske og mexicanske højland. Velegnet til fuldautomatiske kaffemaskiner, stempelkander, manuelle filtre og filterkaffemaskiner. Intensitet: 3 ud af 5...

Scroll til toppen