Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Frukt & grönsaker › Konserverad frukt". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 2:

Marschland Eko persikor, halva frukter

: Enhet: 385 g: Pris: 6,46 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,78 Euro: Tillgänglighet: 14 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

är ekologiska, halva och lätt sockrade persikor. De är lämpliga för fruktig förfining av kakor, tårtor och desserter eller njut helt enkelt av halva frukten ren...

Marschland Eko skogsblåbär

: Enhet: 125 g: Pris: 6,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 50,00 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 566 g...
: Beskrivning (förkortad):

Lätt sockrade skogsblåbär i en burk. Dessa blåbär från certifierad vild samling är lämpliga för vidare bearbetning i kakor, pajer och desserter, men är också ett nöje att äta rent...

Marschland Eko surkörsbär urkärnade

: Enhet: 360 g: Pris: 5,72 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,89 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 974 g...
: Beskrivning (förkortad):

Lätt sötad med rårörsocker. För bakning av kakor, som topping på våfflor, i yoghurt- eller kvargrätter...

Marschland Eko vilda tranbär

: Enhet: 220 g: Pris: 4,02 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,27 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 362 g...
: Beskrivning (förkortad):

från certifierad vildinsamling. De är bra för att göra sylt, gelé, puddingar eller som garnering för bakad camembert...

Morgenland Eko ananasbitar

: Enhet: 200 g: Pris: 3,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,50 Euro: Tillgänglighet: 33 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 589 g...
: Beskrivning (förkortad):

i liten burk med 200 g innehåll. Burken innehåller mogen ekologisk ananas skuren i bitar. Tillsatsen av ananasjuice ger ananasbitarna en subtil sötma med balanserad syra, vilket gör ananasen ännu mer fruktig. Njut av den konserverade frukten i yoghurt, som bakingrediens i kakor eller i müsli...

Morgenland Eko ananasbitar

: Enhet: 405 g: Pris: 6,04 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,91 Euro: Tillgänglighet: 24 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

i stor burk med 405 g innehåll. Burken innehåller mogen ekologisk ananas skuren i bitar. Tillsatsen av ananasjuice ger ananasbitarna en subtil sötma med balanserad syra, vilket gör ananasen ännu mer fruktig...

Morgenland Eko ananasringar

: Enhet: 190 g: Pris: 4,02 Euro: Grundpris: 1 kg = 21,16 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 633 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tillsatsen av ananasjuice ger frukten en subtil sötma med en balanserad syra, vilket gör ananasen ännu mer fruktig. Njut av frukten i burken som den är eller som en ingrediens i kakor, müsli eller yoghurt...

Morgenland Eko fruktblandning

: Enhet: 205 g: Pris: 3,60 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,56 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 606 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna tropiska trio av mango, ananas och papaya i ananasjuice är en fruktig delikatess. Perfekt för att piffa upp müsli, desserter, kvargrätter och yoghurt, men också till pajer och kakor. Och självklart är den också utsökt att äta som den är...

Morgenland Eko mangostycken

: Enhet: 205 g: Pris: 3,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,07 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 598 g...
: Beskrivning (förkortad):

Glaset innehåller skalade ekologiska mangobitar som är inlagda i ananas-, mango- och passionsfruktsjuice. Njut av fruktbitarna antingen som de är eller som ingrediens i kakor, müsli eller yoghurt...

Nur Puur Eko gelé av röd frukt

: Enhet: 560 g: Pris: 5,82 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,39 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 830 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av en utsökt fruktsmak i en fantastisk färg. Klassisk som den är eller till pudding och grädde, i yoghurt eller kvarg. Också het på glass med våffla eller som fruktig fyllning i bakverk. En mångsidig njutning för gommen...

Nur Puur Eko Körsbärsgelé

: Enhet: 560 g: Pris: 5,82 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,39 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 831 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fruktig fruktgelé för mångsidig dessertglädje. Njut av dem som de är eller med vaniljsås och grädde, i yoghurt eller kvarg. Det är också en kulinarisk njutning varm på glass med en våffla. Grynet är också bakbart och redo att användas som en fruktig fyllning i bakverk som danska bakverk eller smördegsfickor...

Nur Puur Organic Peaches Half Fruit

: Enhet: 305 g: Pris: 5,29 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,34 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 850 g...
: Beskrivning (förkortad):

Hand-picked and freshly processed, these peach halves are packed in a jar in a light syrup. Juicy, fruity and made with just a few ingredients. Perfect as a dessert, for baking or simply straight from the jar...

Nur Puur Organic Pears Half Fruit

: Enhet: 300 g: Pris: 5,29 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,63 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 850 g...
: Beskrivning (förkortad):

Sun-kissed fruit, freshly prepared for maximum enjoyment. Perfect for cakes and desserts, and surprisingly well-suited to savoury and spicy dishes...

Nur Puur Organic Plums

: Enhet: 260 g: Pris: 5,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,54 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 888 g...
: Beskrivning (förkortad):

Juicy, fully ripe plums, traditionally processed and preserved in jars. Made with just three ingredients, staying true to their origins. They go well with cake and dessert, and pair surprisingly well with savoury, spicy dishes...

Zwergenwiese Eko 4-fruktmix

: Enhet: 205 g: Pris: 4,02 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,61 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 538 g...
: Beskrivning (förkortad):

Solmogna äpplen, päron, persikor och aprikoser skärs i bitar och konserveras i druvmustsirap. Druvmustsirapen förstärker fruktens naturliga sötma. 4-fruktsmixen passar utmärkt som efterrätt, till glass, som tårttopping eller som ett snabbt mellanmål direkt ur burken...

Zwergenwiese Eko aprikoser

: Enhet: 165 g: Pris: 4,02 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,36 Euro: Tillgänglighet: 18 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 532 g...
: Beskrivning (förkortad):

Smaken av halvkärniga aprikoser förstärks av äppelsirap. Detta gör aprikoserna till en fruktig höjdpunkt. Passar till kakor, desserter eller som ett snabbt mellanmål...

Zwergenwiese Eko Päron

: Enhet: 160 g: Pris: 4,02 Euro: Grundpris: 1 kg = 25,13 Euro: Tillgänglighet: 16 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 565 g...
: Beskrivning (förkortad):

Solmogna päron halveras och konserveras i druvmustsirap. Druvmustsirapen förstärker päronens naturliga sötma och ger dem en distinkt ton. Päronen fungerar utmärkt till kakor och desserter eller som ett snabbt mellanmål direkt ur burken...

Zwergenwiese Eko persikor

: Enhet: 179 g: Pris: 4,02 Euro: Grundpris: 1 kg = 22,46 Euro: Tillgänglighet: 16 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 561 g...
: Beskrivning (förkortad):

Persikorna är halverade och urkärnade. Druvsirapen gör dem till en fruktig höjdpunkt. Till tårtor, kakor, kvargrätter, desserter eller som ett gott mellanmål...

Zwergenwiese Eko plommon

: Enhet: 180 g: Pris: 4,02 Euro: Grundpris: 1 kg = 22,33 Euro: Tillgänglighet: 15 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 564 g...
: Beskrivning (förkortad):

Äppelsirapen förstärker på ett harmoniskt sätt den underbara smaken av de halverade plommonen. Passar till kakor, desserter eller som ett snabbt mellanmål...

Zwergenwiese Eko surkörsbär

: Enhet: 195 g: Pris: 4,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,41 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 563 g...
: Beskrivning (förkortad):

Smaken av de urkärnade surkörsbären förstärks effektivt av äppelsirapen. Körsbären är perfekta till kakor, desserter eller som ett snabbt mellanmål...

Scrolla till toppen