Takaisin alkuun
Takaisin alkuun
Takaisin alkuun

Kaikki tuotteet kategoriassa "Luonnonruoka › Hedelmät & vihannekset › Säilykehedelmät". Lajittelu: Tuotenimi aakkosjärjestyksessä. Nykyinen sivu: 2:

Marschland Luomu Hapankirsikat kuorittuina

: Yksikkö: 360 g: Hinta: 5,72 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 15,89 Euro: Saatavuus: Tällä hetkellä ei saatavilla - Toimituspäivää ei ole vielä ilmoitettu: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 974 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Kevyesti makeutettu raa'alla ruokosokerilla. Kakkujen leivontaan, vohveleiden täytteeksi, jogurtti- tai rahkaruokiin...

Marschland Luomu luonnonvaraiset karpalot

: Yksikkö: 220 g: Hinta: 4,02 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 18,27 Euro: Saatavuus: 10 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 362 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

sertifioidusta luomuluonnonkeruusta. Ne sopivat hyvin hillojen, hyytelöiden, vanukkaiden valmistukseen tai paistetun camembertin koristeeksi...

Marschland Luomu Metsämustikat

: Yksikkö: 125 g: Hinta: 6,25 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 50,00 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 566 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Kevyesti sokeroituja metsämustikoita purkissa. Nämä sertifioidusta luonnonvaraisesta keräilystä peräisin olevat mustikat sopivat jatkojalostettaviksi kakkuihin, piirakoihin ja jälkiruokiin, mutta ovat myös nautinto sellaisenaan syötynä...

Marschland Luomu Persikat, puoli hedelmiä

: Yksikkö: 385 g: Hinta: 6,46 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 16,78 Euro: Saatavuus: 14 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,0 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):

ovat luomulaatuisia, puoliksi ja kevyesti sokeroituja persikoita. Ne sopivat kakkujen, torttujen ja jälkiruokien hedelmäiseen hienosteluun tai yksinkertaisesti nauti puolet hedelmistä puhtaana...

Morgenland Luomu Ananaspalat

: Yksikkö: 200 g: Hinta: 3,70 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 18,50 Euro: Saatavuus: 33 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 589 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

pienessä 200 g:n purkissa. Purkki sisältää kypsää luomu ananasta paloiksi leikattuna. Ananasmehun lisääminen antaa ananaspaloille hienovaraista makeutta ja tasapainoista happamuutta, mikä tekee ananaksesta entistäkin hedelmäisemmän. Nauti säilöttyä hedelmää jogurtissa, kakkujen leivonta-aineena tai myslin seassa...

Morgenland Luomu Ananaspalat

: Yksikkö: 405 g: Hinta: 6,04 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 14,91 Euro: Saatavuus: 24 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,0 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):

suuressa purkissa, jonka sisältö on 405 g. Purkki sisältää kypsää luomu ananasta paloiksi leikattuna. Ananasmehun lisääminen antaa ananaspaloille hienovaraista makeutta ja tasapainoista happamuutta, mikä tekee ananaksesta entistäkin hedelmäisemmän...

Morgenland Luomu ananasrenkaat

: Yksikkö: 190 g: Hinta: 4,02 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 21,16 Euro: Saatavuus: 7 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 633 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Ananasmehun lisääminen antaa hedelmälle hienovaraista makeutta ja tasapainoista happamuutta, mikä tekee ananaksesta entistäkin hedelmäisemmän. Nauti hedelmä purkissa sellaisenaan tai kakkujen, myslin tai jogurtin ainesosana...

Morgenland Luomu hedelmäsekoitus

: Yksikkö: 205 g: Hinta: 3,60 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 17,56 Euro: Saatavuus: 4 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 606 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tämä trooppinen kolmikko mango, ananas ja papaija ananasmehussa on hedelmäinen herkku. Sopii erinomaisesti myslin, jälkiruokien, rahkatuotteiden ja jogurtin maustamiseen sekä piirakoihin ja kakkuihin. Ja tietenkin se maistuu herkulliselta myös sellaisenaan...

Morgenland Luomu Mangopalat

: Yksikkö: 205 g: Hinta: 3,91 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 19,07 Euro: Saatavuus: 9 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 598 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Lasi sisältää kuorittuja luomumangopaloja, jotka on marinoitu ananas-, mango- ja passionhedelmämehussa. Nauti hedelmäpaloja joko sellaisenaan tai kakkujen, myslin tai jogurtin ainesosana...

Nur Puur Luomu Kirsikkahyytelö

: Yksikkö: 560 g: Hinta: 5,82 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 10,39 Euro: Saatavuus: Tällä hetkellä ei saatavilla - Toimituspäivää ei ole vielä ilmoitettu: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 831 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Hedelmäinen hedelmähyytelö monipuoliseen jälkiruokaherkkuun. Nauti sellaisenaan tai vaniljakastikkeen ja kerman, jogurtin tai rahkan kanssa. Kulinaristinen nautinto myös kuumana jäätelön päällä vohvelin kera. Rakeet ovat myös leivottavissa ja valmiita käytettäväksi hedelmäisenä täytteenä leivonnaisissa, kuten tanskalaisissa leivonnaisissa tai lehtitaikinatask...

Nur Puur Luomu punainen hedelmähyytelö

: Yksikkö: 560 g: Hinta: 5,82 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 10,39 Euro: Saatavuus: 1 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 830 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Nauti herkullisesta hedelmän mausta upeassa värissä. Klassikko sellaisenaan tai vanukkaan ja kerman kanssa, jogurtissa tai rahkassa. Kuumaa myös jäätelön päällä vohvelin kanssa tai hedelmäisenä täytteenä leivonnaisiin. Monipuolinen herkku makuelämykselle...

Nur Puur Organic Peaches Half Fruit

: Yksikkö: 305 g: Hinta: 5,29 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 17,34 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 850 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Hand-picked and freshly processed, these peach halves are packed in a jar in a light syrup. Juicy, fruity and made with just a few ingredients. Perfect as a dessert, for baking or simply straight from the jar...

Nur Puur Organic Pears Half Fruit

: Yksikkö: 300 g: Hinta: 5,29 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 17,63 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 850 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Sun-kissed fruit, freshly prepared for maximum enjoyment. Perfect for cakes and desserts, and surprisingly well-suited to savoury and spicy dishes...

Nur Puur Organic Plums

: Yksikkö: 260 g: Hinta: 5,08 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 19,54 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 888 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Juicy, fully ripe plums, traditionally processed and preserved in jars. Made with just three ingredients, staying true to their origins. They go well with cake and dessert, and pair surprisingly well with savoury, spicy dishes...

Zwergenwiese Luomu 4 hedelmän sekoitus

: Yksikkö: 205 g: Hinta: 4,02 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 19,61 Euro: Saatavuus: 9 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 538 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Auringon kypsyttämät omenat, päärynät, persikat ja aprikoosit leikataan paloiksi ja säilötään rypäleen puristemehusiirappiin. Rypäleen puristemehusiirappi korostaa hedelmien luonnollista makeutta. 4-hedelmäsekoitus sopii erinomaisesti jälkiruoaksi, jäätelön kanssa, kakun päälle tai nopeaksi välipalaksi suoraan purkista...

Zwergenwiese Luomu aprikoosit

: Yksikkö: 165 g: Hinta: 4,02 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 24,36 Euro: Saatavuus: 18 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 532 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Puoliksi kuorittujen aprikoosien makua korostaa omenasiirappi. Tämä tekee aprikooseista hedelmäisen kohokohdan. Sopii kakkuihin, jälkiruokiin tai nopeaksi välipalaksi...

Zwergenwiese Luomu hapankirsikat

: Yksikkö: 195 g: Hinta: 4,76 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 24,41 Euro: Saatavuus: Tällä hetkellä ei saatavilla - Toimituspäivää ei ole vielä ilmoitettu: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 563 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Omenasiirappi korostaa tehokkaasti kuorettomien hapankirsikoiden makua. Kirsikat sopivat erinomaisesti kakkuihin, jälkiruokiin tai nopeaksi välipalaksi...

Zwergenwiese Luomu luumut

: Yksikkö: 180 g: Hinta: 4,02 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 22,33 Euro: Saatavuus: 15 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 564 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Omenasiirappi korostaa harmonisesti puolitettujen luumujen ihanaa makua. Sopii kakkuihin, jälkiruokiin tai nopeaksi välipalaksi...

Zwergenwiese Luomu päärynät

: Yksikkö: 160 g: Hinta: 4,02 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 25,13 Euro: Saatavuus: 16 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 565 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Auringon kypsyttämät päärynät puolitetaan ja säilötään rypäleen puristemehusiirappiin. Rypäleen puristemehusiirappi korostaa päärynöiden luonnollista makeutta ja antaa niille omaleimaisen sävyn. Päärynät sopivat erinomaisesti kakkuihin ja jälkiruokiin tai nopeaksi välipalaksi suoraan purkista...

Zwergenwiese Luomu persikat

: Yksikkö: 179 g: Hinta: 4,02 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 22,46 Euro: Saatavuus: 16 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 561 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Persikat on puolitettu ja kuorittu. Viinirypäleen siirappi tekee niistä hedelmäisen kohokohdan. Torttuihin, kakkuihin, kvarkkiruokiin, jälkiruokiin tai sellaisenaan maukkaaksi välipalaksi...

Vieritä ylös