Tilbage til toppen
Tilbage til toppen
Tilbage til toppen

Alle produkter i kategorien "Naturkost › Frugt & grøntsager › Frugtkonserves". Sortering: Produktnavn alfabetisk. Aktuel side: 2:

Marschland Øko ferskner, halve frugter

: Enhed: 385 g: Pris: 7,11 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,47 Euro: Tilgængelighed: 14 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 1,0 kg...
: Beskrivelse (forkortet):

er økologiske, halve og let sukkerholdige ferskner. De er velegnede til frugtagtig forædling af kager, tærter og desserter eller til blot at nyde halvdelen af frugten i ren form...

Marschland Øko skovblåbær

: Enhed: 125 g: Pris: 6,88 Euro: Grundpris: 1 kg = 55,04 Euro: Tilgængelighed: 3 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 566 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Let sukkerholdige skovblåbær i en krukke. Disse blåbær fra certificeret vild indsamling er velegnede til videre forarbejdning i kager, tærter og desserter, men er også en fornøjelse at spise rent...

Marschland Øko surkirsebær uden kerner

: Enhed: 360 g: Pris: 6,30 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,50 Euro: Tilgængelighed: I øjeblikket ikke på lager - Leveringsdato endnu ikke annonceret: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 974 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Let sødet med rårørsukker. Til kagebagning, som topping på vafler, i yoghurt- eller kvarkretter...

Marschland Øko vilde tranebær

: Enhed: 220 g: Pris: 4,43 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,14 Euro: Tilgængelighed: 10 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 362 g...
: Beskrivelse (forkortet):

fra certificeret økologisk vildhøst. De er gode til at lave marmelade, gelé, budding eller som pynt på bagt camembert...

Morgenland Øko ananasringe

: Enhed: 190 g: Pris: 4,43 Euro: Grundpris: 1 kg = 23,32 Euro: Tilgængelighed: 7 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 633 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Tilsætningen af ananasjuice giver frugten en diskret sødme med en afbalanceret syrlighed, som gør ananassen endnu mere frugtagtig. Nyd frugten i glasset som den er, eller som ingrediens i kager, müsli eller yoghurt...

Morgenland Øko ananasstykker

: Enhed: 200 g: Pris: 4,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,40 Euro: Tilgængelighed: 33 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 589 g...
: Beskrivelse (forkortet):

i den lille krukke med 200 g indhold. Krukken indeholder moden økologisk ananas skåret i stykker. Tilsætningen af ananasjuice giver ananasstykkerne en diskret sødme med en afbalanceret syre, som gør ananassen endnu mere frugtagtig. Nyd den konserverede frugt i yoghurt, som bageingrediens i kager eller i müsli...

Morgenland Øko ananasstykker

: Enhed: 405 g: Pris: 6,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,42 Euro: Tilgængelighed: 24 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 1,0 kg...
: Beskrivelse (forkortet):

i den store krukke med 405 g indhold. Krukken indeholder moden økologisk ananas skåret i stykker. Tilsætningen af ananasjuice giver ananasstykkerne en diskret sødme med en afbalanceret syre, som gør ananassen endnu mere frugtagtig...

Morgenland Øko Frugtblanding

: Enhed: 205 g: Pris: 3,96 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,32 Euro: Tilgængelighed: 4 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 606 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Denne tropiske trio bestående af mango, ananas og papaya i ananassaft er en frugtig lækkerbisken. Perfekt til at pifte müsli, desserter, kvarkretter og yoghurt op, samt til tærter og kager. Og selvfølgelig smager den også lækkert alene...

Morgenland Øko mangostykker

: Enhed: 205 g: Pris: 4,31 Euro: Grundpris: 1 kg = 21,02 Euro: Tilgængelighed: 9 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 598 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Glasset indeholder skrællede økologiske mangostykker, der er syltet i ananas-, mango- og passionsfrugtjuice. Nyd frugtstykkerne enten som de er eller som ingrediens i kager, müsli eller yoghurt...

Nur Puur Organic Peaches Half Fruit

: Enhed: 305 g: Pris: 5,83 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,11 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 850 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Hand-picked and freshly processed, these peach halves are packed in a jar in a light syrup. Juicy, fruity and made with just a few ingredients. Perfect as a dessert, for baking or simply straight from the jar...

Nur Puur Organic Pears Half Fruit

: Enhed: 300 g: Pris: 5,83 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,43 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 850 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Sun-kissed fruit, freshly prepared for maximum enjoyment. Perfect for cakes and desserts, and surprisingly well-suited to savoury and spicy dishes...

Nur Puur Organic Plums

: Enhed: 260 g: Pris: 5,60 Euro: Grundpris: 1 kg = 21,54 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 888 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Juicy, fully ripe plums, traditionally processed and preserved in jars. Made with just three ingredients, staying true to their origins. They go well with cake and dessert, and pair surprisingly well with savoury, spicy dishes...

Nur Puur Øko kirsebærgelé

: Enhed: 560 g: Pris: 6,41 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,45 Euro: Tilgængelighed: I øjeblikket ikke på lager - Leveringsdato endnu ikke annonceret: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 831 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Frugtagtig frugtgelé til alsidig dessertnydelse. Nyd dem alene eller med vaniljecreme og fløde, i yoghurt eller kvark. Det er også en kulinarisk fornøjelse varmt på is med en vaffel. Grynene kan også bages og er klar til at blive brugt som frugtagtigt fyld i kager, f.eks. wienerbrød eller butterdejslommer...

Nur Puur Øko rød frugtgelé

: Enhed: 560 g: Pris: 6,41 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,45 Euro: Tilgængelighed: 1 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 830 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Nyd en lækker frugtsmag i en flot farve. Klassisk alene eller med budding og fløde, i yoghurt eller kvark. Også varm på is med vaffel eller som frugtagtigt fyld i kager. En alsidig godbid for ganen...

Zwergenwiese Øko 4-frugtmix

: Enhed: 205 g: Pris: 4,43 Euro: Grundpris: 1 kg = 21,61 Euro: Tilgængelighed: 9 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 538 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Solmodne æbler, pærer, ferskner og abrikoser er skåret i stykker og konserveret i druemostsirup. Druemostsiruppen forstærker frugtens naturlige sødme. 4-frugtblandingen fungerer fantastisk som dessert, med is, som kagetopping eller som en hurtig snack direkte fra glasset...

Zwergenwiese Øko abrikoser

: Enhed: 165 g: Pris: 4,43 Euro: Grundpris: 1 kg = 26,85 Euro: Tilgængelighed: 18 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 532 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Smagen af halvt udstenede abrikoser forstærkes af æblesirup. Det gør abrikoserne til et frugtagtigt højdepunkt. Velegnet til kager, desserter eller som en hurtig snack...

Zwergenwiese Øko blommer

: Enhed: 180 g: Pris: 4,43 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,61 Euro: Tilgængelighed: 15 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 564 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Æblesiruppen fremhæver harmonisk den vidunderlige smag af de halverede blommer. Velegnet til kager, desserter eller som en hurtig snack...

Zwergenwiese Øko ferskner

: Enhed: 179 g: Pris: 4,43 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,75 Euro: Tilgængelighed: 16 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 561 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Fersknerne er halveret og udstenet. Druesiruppen gør dem til et frugtagtigt højdepunkt. Til tærter, kager, kvarkretter, desserter eller alene som en velsmagende snack...

Zwergenwiese Øko pærer

: Enhed: 160 g: Pris: 4,43 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,69 Euro: Tilgængelighed: 16 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 565 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Solmodne pærer er halveret og konserveret i druemostsirup. Druemostsiruppen fremhæver pærernes naturlige sødme og giver dem en karakteristisk note. Pærerne fungerer fantastisk til kager og desserter eller som en hurtig snack direkte fra glasset...

Zwergenwiese Øko surkirsebær

: Enhed: 195 g: Pris: 5,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 26,92 Euro: Tilgængelighed: I øjeblikket ikke på lager - Leveringsdato endnu ikke annonceret: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 563 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Smagen af de udstenede surkirsebær forstærkes effektivt af æblesiruppen. Kirsebærrene er ideelle til kager, desserter eller som en hurtig snack...

Scroll til toppen