: Enhet: 1 kg: Pris: 2,71 Euro: Grundpris: 1 kg = 2,71 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):
Kornet mals i flera steg för att producera detta mångsidiga, ljusa mjöl. Vetemjöl typ 550 har mycket goda bakegenskaper. Det är särskilt lämpligt för bakverk och desserter samt för förtjockning av soppor och såser...
: Enhet: 250 g: Pris: 8,05 Euro: Grundpris: 1 kg = 32,20 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 257 g...
: Beskrivning (förkortad):
i en liten förpackning på 250 g, perfekt för att prova på. Mandelmjöl är ett smakrikt alternativ till vete- eller speltmjöl. Den söta, karakteristiska och lätt nötiga smaken samt den fasta konsistensen gör detta ekologiska mjöl till ett fantastiskt tillskott i ditt kök!...
: Enhet: 500 g: Pris: 14,54 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,08 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 510 g...
: Beskrivning (förkortad):
Mandelmjöl är ett smakrikt alternativ till vete- eller speltmjöl. Den söta, karakteristiska och lätt nötiga smaken samt den fasta konsistensen gör detta ekologiska mjöl till en fantastisk kompanjon i köket!...
: Enhet: 500 g: Pris: 18,31 Euro: Grundpris: 1 kg = 36,62 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 520 g...
: Beskrivning (förkortad):
Mandlar kan integreras i en alkalisk diet. De innehåller protein och många omättade fettsyror. Mandelmjöl är lämpligt för bakning och kan delvis ersätta vetemjöl...
: Enhet: 500 g: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,40 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 536 g...
: Beskrivning (förkortad):
För svamp- och kexdegar. Ett enkelt och utsökt sätt att baka glutenfritt. Speciellt utvecklad för att ersätta konventionellt mjöl i förhållandet 1:1 och för att kunna använda dina favoritrecept utan ytterligare justeringar...
: Enhet: 250 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,52 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 264 g...
: Beskrivning (förkortad):
De glutenfria brödsmulorna är gjorda av majs och passar utmärkt till panering och ugnsbakade rätter, eller som förtjockningsmedel i salta pajfyllningar. De är bekväma och praktiska och kommer att göra dina recept godare för hela familjen...
: Enhet: 1 kg: Pris: 2,71 Euro: Grundpris: 1 kg = 2,71 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,1 kg...
: Beskrivning (förkortad):
Fullkornsmjöl är tillverkat av hela korn och passar bra för en mängd olika recept för dem som föredrar naturlig brödbakning. Prova att baka lite hembakat bröd och återupptäck den berusande och tröstande doften av nybakat bröd, läckra kex eller vad sägs om att prova focaccia?...
: Enhet: 1 kg: Pris: 2,71 Euro: Grundpris: 1 kg = 2,71 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,1 kg...
: Beskrivning (förkortad):
Vetemjöl 00 kännetecknas av sin fina, ljusa konsistens och kan användas på många olika sätt i köket. Det är idealiskt för bakverk, mördeg, färsk pasta och många andra pastaprodukter...
: Enhet: 1 kg: Pris: 2,71 Euro: Grundpris: 1 kg = 2,71 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,1 kg...
: Beskrivning (förkortad):
Mjöl av typ "0" är ett mjukt vetemjöl som är mindre raffinerat än "00"-mjöl men som fortfarande behåller sin vita färg. Det möjliggör god degbearbetning och kännetecknas av att det är lätt att hantera. I köket är det mångsidigt och kan användas till både söta och salta rätter...
: Enhet: 350 g: Pris: 5,43 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,51 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 363 g...
: Beskrivning (förkortad):
Ett utmärkt alternativ för glutenfria rätter. Quinoamjöl har en stark smak och kan användas i kombination med andra mjölsorter för att göra söta och salta bakverk som kex, kakor, bröd och focaccia...
: Enhet: 1 kg: Pris: 2,71 Euro: Grundpris: 1 kg = 2,71 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,1 kg...
: Beskrivning (förkortad):
Detta mjöl, som även kallas halvfullkornsmjöl, är ett mjukt vetemjöl av italienskt ursprung som kännetecknas av ett högre fiberinnehåll än mjöl av typ "0" och "00". Det är en bra kompromiss för naturlig brödbakning och för dem som föredrar mindre raffinerade mjölsorter. Prova det för att göra rustikt bröd, pizzadeg och mördeg hemma...