Tilbage til toppen
Tilbage til toppen
Tilbage til toppen

Alle produkter i kategorien "Naturkost › Bagning › Mel". Sortering: Produktnavn alfabetisk. Aktuel side: 7:

Spielberger Øko vildt emmer mel

: Enhed: 500 g: Pris: 3,84 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,68 Euro: Tilgængelighed: 38 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 527 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Ligesom enkornshvede eller kamuthvede hører emmer til de gamle kornsorter. Spielberger Økologisk Emmer Fuldkornsmel er velegnet til bagværk som fuldkornsbrød, kager, rundstykker og quiches. Men også til vafler og pandekager...

TerraSana Øko mandelmel

: Enhed: 250 g: Pris: 8,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 35,92 Euro: Tilgængelighed: 3 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 257 g...
: Beskrivelse (forkortet):

i en lille pakke på 250 g perfekt til at prøve det af. Mandelmel er et smagfuldt alternativ til hvedemel eller speltmel. Den søde, karakteristiske og let nøddeagtige smag samt den faste konsistens gør dette økologiske mel til et fantastisk supplement til dit køkken!...

TerraSana Øko mandelmel

: Enhed: 500 g: Pris: 16,23 Euro: Grundpris: 1 kg = 32,46 Euro: Tilgængelighed: 6 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 510 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Mandelmel er en smagfuld erstatning for hvedemel eller speltmel. Den søde, karakteristiske smag med et strejf af nødder og den faste konsistens gør dette økologiske mel til en fantastisk allieret i køkkenet!...

Vitaldoc Øko mandelmel

: Enhed: 500 g: Pris: 20,43 Euro: Grundpris: 1 kg = 40,86 Euro: Tilgængelighed: 3 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 520 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Mandler kan integreres i en basisk kost. De indeholder protein og mange umættede fedtsyrer. Mandelmel er velegnet til bagning og kan delvist erstatte hvedemel...

Werz Øko kagemelblanding, glutenfri

: Enhed: 500 g: Pris: 5,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,50 Euro: Tilgængelighed: 6 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 536 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Til svampe- og kiksedeje. En enkel og lækker måde at bage glutenfrit på. Specielt udviklet til at erstatte konventionelt mel i forholdet 1:1 og til at kunne bruge dine yndlingsopskrifter uden yderligere justeringer...

Sarchio Øko blødt hvedemel type 0

: Enhed: 1 kg: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 3,03 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 1,1 kg...
: Beskrivelse (forkortet):

Mel af typen "0" er et blødt hvedemel, der er mindre raffineret end "00"-mel, men som stadig bevarer sin hvide farve. Det giver mulighed for god dejforarbejdning og er kendetegnet ved at være let at håndtere. I køkkenet er det alsidigt og kan bruges til både søde og salte retter...

Sarchio Øko blødt hvedemel type 00

: Enhed: 1 kg: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 3,03 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 1,1 kg...
: Beskrivelse (forkortet):

Hvedemel 00 er kendetegnet ved sin fine, lyse tekstur og kan bruges på mange forskellige måder i køkkenet. Det er ideelt til bagværk, mørdej, frisk pasta og mange andre pastaprodukter...

Sarchio Øko brødkrummer, glutenfri

: Enhed: 250 g: Pris: 3,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,96 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 264 g...
: Beskrivelse (forkortet):

De glutenfri brødkrummer er lavet af majs og er gode til panering og ovnbagte retter eller som fortykningsmiddel i salte tærtefyld. De er bekvemme og praktiske og vil gøre dine opskrifter mere velsmagende for hele familien...

Sarchio Øko fuldkornsmel af blød hvede

: Enhed: 1 kg: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 3,03 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 1,1 kg...
: Beskrivelse (forkortet):

Fuldkornsmel er lavet af hele kornet og er velegnet til en række forskellige opskrifter for dem, der foretrækker naturlig brødfremstilling. Prøv at bage noget hjemmelavet brød, og genopdag den berusende og beroligende duft af friskbagt brød, lækre kiks, eller hvad med at prøve focaccia?...

Sarchio Øko quinoamel, glutenfri

: Enhed: 350 g: Pris: 6,06 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,31 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 363 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En god mulighed for glutenfri retter. Quinoamel har en stærk smag og kan bruges i kombination med andre meltyper til at lave sødt og salt bagværk som kiks, kager, brød og focaccia...

Sarchio Øko semi fuldkornshvedemel type 2

: Enhed: 1 kg: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 3,03 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 1,1 kg...
: Beskrivelse (forkortet):

Også kendt som semi-fuldkornsmel, er dette et blødt hvedemel af italiensk oprindelse, der er kendetegnet ved et højere fiberindhold end type "0" og "00" mel. Det er et godt kompromis til naturlig brødfremstilling og til dem, der foretrækker mindre raffineret mel. Prøv det til at lave rustikt brød, pizzadej og mørdej derhjemme...

Scroll til toppen