Takaisin alkuun
Takaisin alkuun
Takaisin alkuun

Kaikki tuotteet kategoriassa "Luonnonruoka › Leivonta › Jauho". Lajittelu: Tuotenimi aakkosjärjestyksessä. Nykyinen sivu: 7:

Spielberger Luomu Villi Emmervehnä-jauho

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 3,29 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 6,58 Euro: Saatavuus: 38 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 527 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Yksijyvävehnä tai kamut-vehnä, emmervehnä kuuluu muinaisiin viljoihin. Spielberger Luomu emmervehnä täysjyväjauho soveltuu leivonnaisiin, kuten täysjyväleipiin, kakkuihin, sämpylöihin ja piiraisiin. Mutta myös vohveleihin ja pannukakkuihin...

TerraSana Luomu mantelijauho

: Yksikkö: 250 g: Hinta: 7,69 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 30,76 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 257 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

pienessä 250 g:n pakkauksessa täydellinen kokeilupakkaus. Mantelijauho on maukas vaihtoehto vehnä- tai spelttijauholle. Sen makea, omaleimainen, hieman pähkinäinen maku ja kiinteä rakenne tekevät tästä luomu-mantelijauhoista loistavan lisäyksen keittiöösi!...

TerraSana Luomu mantelijauho

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 13,89 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 27,78 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 510 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Mantelijauho on maukas vaihtoehto vehnä- tai spelttijauholle. Sen makea, tyypillinen, hieman pähkinäinen maku ja kiinteä rakenne tekevät tästä luomujauhosta loistavan apulaisen keittiössä!...

Vitaldoc Luomu mantelijauho

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 17,49 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 34,98 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 520 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Mantelit voidaan integroida emäksiseen ruokavalioon. Ne sisältävät proteiinia ja monia tyydyttymättömiä rasvahappoja. Mantelijauho sopii leivontaan ja voi osittain korvata vehnäjauhon...

Werz Luomu Kakkujauhoseos, gluteeniton

: Yksikkö: 500 g: Hinta: 4,49 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 8,98 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 536 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Pesusieni- ja keksitaikinoille. Yksinkertainen ja herkullinen tapa leipoa gluteenittomasti. Kehitetty erityisesti korvaamaan tavanomaiset jauhot 1:1-suhteessa, jotta voit käyttää suosikkireseptejäsi ilman lisäsäätöjä...

Sarchio Luomu korppujauho, gluteeniton

: Yksikkö: 250 g: Hinta: 2,99 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 11,96 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 264 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Maissista valmistetut gluteenittomat korppujauhot sopivat erinomaisesti panerointiin ja uuniruokiin tai suolaisen piirakan täytteiden sakeuttamiseen. Ne ovat käteviä ja käytännöllisiä, ja ne tekevät resepteistäsi maukkaampia koko perheelle...

Sarchio Luomu Kvinoajauho, gluteeniton

: Yksikkö: 350 g: Hinta: 5,19 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 14,83 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 363 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Loistava vaihtoehto gluteenittomiin ruokiin. Kvinoajauhossa on voimakas maku, ja sitä voidaan käyttää yhdessä muiden jauhojen kanssa makeiden ja suolaisten leivonnaisten, kuten keksien, kakkujen, leivän ja focaccian valmistukseen...

Sarchio Luomu pehmeä vehnäjauho tyyppi 0

: Yksikkö: 1 kg: Hinta: 2,59 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 2,59 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,1 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tyypin "0" jauho on pehmeä vehnäjauho, joka on vähemmän puhdistettu kuin "00" jauho, mutta säilyttää silti valkoisen värinsä. Se mahdollistaa hyvän taikinan käsittelyn ja sille on ominaista helppo käsiteltävyys. Keittiössä se on monipuolinen ja sitä voidaan käyttää sekä makeisiin että suolaisiin ruokiin...

Sarchio Luomu pehmeä vehnäjauho tyyppi 00

: Yksikkö: 1 kg: Hinta: 2,59 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 2,59 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,1 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):

Vehnäjauho 00:lle on ominaista hienojakoinen ja vaalea rakenne, ja sitä voidaan käyttää keittiössä monin eri tavoin. Se sopii erinomaisesti leivonnaisiin, murotaikinaan, tuorepastaan ja moniin muihin pastatuotteisiin...

Sarchio Luomu Puoliksi täysjyvävehnäjauho tyyppi 2

: Yksikkö: 1 kg: Hinta: 2,59 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 2,59 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,1 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tämä italialaista alkuperää oleva pehmeä vehnäjauho, joka tunnetaan myös nimellä puolikeskijauho, on tyypiltään kuitupitoisempi kuin tyypin "0" ja "00" jauhot. Se on hyvä kompromissi luonnonmukaisen leivän valmistukseen ja niille, jotka suosivat vähemmän puhdistettuja jauhoja. Kokeile sitä maalaisleivän, pizzataikinan ja murotaikinan valmi...

Sarchio Luomu Täysjyvävehnäjauho Pehmeä vehnäjauho

: Yksikkö: 1 kg: Hinta: 2,59 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 2,59 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,1 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):

Täysjyväjauho on valmistettu täysjyväviljasta, ja se soveltuu hyvin erilaisiin resepteihin niille, jotka suosivat luonnollista leivänvalmistusta. Kokeile leipoa kotitekoista leipää ja löydä uudelleen vastaleivotun leivän huumaava ja lohduttava tuoksu, herkullisia keksejä tai miten olisi kokeilla focacciaa?...

Vieritä ylös