Tilbage til toppen
Tilbage til toppen
Tilbage til toppen

Gepa i kategorien "Naturkost › Søde sager › Chokolade". Sortering: Produktnavn alfabetisk. Aktuel side: 2:

Gepa Øko Mælkechokolade Praliné

: Enhed: 100 g: Pris: 3,59 Euro: Grundpris: 1 kg = 35,90 Euro: Tilgængelighed: 12 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Rabat: 2,7 procent rabat på vores tidligere pris: Forsendelsesvægt: 111 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Denne delikate økologiske mælkechokolade har et cremet-nøddeagtigt hasselnødde-nougatfyld. Med hel rørsukker og rent kakaosmør. Særligt mør takket være ekstra lang conchering...

Gepa Øko mørk chokolade

: Enhed: 40 g: Pris: 1,79 Euro: Grundpris: 1 kg = 44,75 Euro: Tilgængelighed: 18 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 46 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Denne økologiske mørke chokolade er en sprød, aromatisk Fair Trade-chokolade med et kakaoindhold på 70 procent. Den lille plade på 40 g kombinerer ingredienser af høj kvalitet, såsom aromatisk rørsukker og ægte kakaosmør, for at skabe en fyldig mørk chokoladegodbid. Den er fri for emulgatorer og er særligt cremet takket være en ekstra lang concheringsproces...

Gepa Øko mørk mintchokolade

: Enhed: 100 g: Pris: 3,19 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,90 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Rabat: 3,0 procent rabat på vores tidligere pris: Forsendelsesvægt: 113 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Syrlig mørk chokolade fyldt med fin myntecreme: en ægte smagsoplevelse. Med mindst 68% kakao i chokoladen...

Gepa Øko saltkaramel São Tomé

: Enhed: 80 g: Pris: 3,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 43,63 Euro: Tilgængelighed: 9 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 90 g...
: Beskrivelse (forkortet):

kombinerer den fine økologiske mælkechokolade med knasende karamelchips. Det ekstra, denne chokolade får, er duften af Fleur de Sel...

Gepa Øko Yoghurt Jordbær Chokolade

: Enhed: 80 g: Pris: 3,39 Euro: Grundpris: 1 kg = 42,38 Euro: Tilgængelighed: 12 stk. på lager, Afsendt den onsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Rabat: 2,9 procent rabat på vores tidligere pris: Forsendelsesvægt: 92 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En frugtagtig kombination af jordbær og hvid yoghurtchokolade, der smelter på tungen, og som er aromatiseret med vaniljeekstrakt. Jordbærrene fremkalder en sart rosé farve for øjet, som mælkechokoladen skaber lækre kontraster til...

Scroll til toppen