Tilbage til toppen
Tilbage til toppen
Tilbage til toppen

Farfalla i kategorien "Naturkosmetik". Sortering: Produktnavn alfabetisk. Aktuel side: 22:

Farfalla Øko rumspray Søde drømme Aromakids

: Enhed: 75 ml: Pris: 13,65 Euro: Grundpris: 1 l = 182,00 Euro: Tilgængelighed: 6 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 165 g...
: Beskrivelse (forkortet):

er en økologisk rumspray med økologisk vanilje. Velegnet til alle rum i dit hus. Til et afslappende søvnritual og en sød drømmerejse indtil næste morgen. Beroligende æteriske olier som vanilje, lavendel, mandarin og andre hjælper med at slappe af og falde i søvn...

Farfalla Øko rumspray til vinterbeskyttelse

: Enhed: 75 ml: Pris: 13,43 Euro: Grundpris: 1 l = 179,07 Euro: Tilgængelighed: 10 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 166 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Den urteagtige, friskduftende spray bruges, når der er brug for en velduftende bodyguard til at rense, revitalisere og neutralisere rummets atmosfære. Med rene naturlige æteriske olier af bl.a. ravintsara, eukalyptus, manuka, pebermynte og timian. En ægte brandmur for indeklimaet...

Farfalla Øko rumspray Vær forfrisket citron

: Enhed: 75 ml: Pris: 12,80 Euro: Grundpris: 1 l = 170,67 Euro: Tilgængelighed: 9 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 164 g...
: Beskrivelse (forkortet):

med 100 % rene naturlige æteriske olier fra bl.a. appelsin, bergamot og citron. Når dagene er varme og klistrede, har humøret ofte brug for et blidt puf. Den stimulerende naturlige økologiske luftfrisker med æterisk olie af citron er vidunderligt frugtagtig og forfriskende, den inspirerer og vitaliserer trætte ånder og varme hoveder...

Farfalla Øko rumspray Vær forfrisket citron, refill

: Enhed: 500 ml: Pris: 60,70 Euro: Grundpris: 1 l = 121,40 Euro: Tilgængelighed: I øjeblikket ikke på lager - Leveringsdato endnu ikke annonceret: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 512 g...
: Beskrivelse (forkortet):

i 500 ml literflaske til genopfyldning af dispenserflasken. Med 100 % rene naturlige æteriske olier fra bl.a. appelsin, bergamot og citron. På varme og indelukkede dage har humøret ofte brug for et blidt puf. Den vitaliserende rene naturlige luftspray med æterisk olie fra citron er vidunderligt frugtagtig og forfriskende. Den inspirerer og r...

Farfalla Øko rumspray Vær forfrisket citrongræs, refill

: Enhed: 500 ml: Pris: 56,08 Euro: Grundpris: 1 l = 112,16 Euro: Tilgængelighed: 1 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 446 g...
: Beskrivelse (forkortet):

i 500 ml-flasken til genopfyldning af dispenserflasken. Airspray Atmosphère er en frisk økologisk rumspray lavet med økologisk alkohol og rene naturlige æteriske olier af citrongræs, frankincense, citron, appelsin og andre. Hvis rumatmosfæren kræver en intensiv vaskecyklus, er en citronfrisk duft det helt rigtige vaskemiddel. Den græsklæ...

Farfalla Øko sheasmør

: Enhed: 100 g: Pris: 13,43 Euro: Grundpris: 1 kg = 134,30 Euro: Tilgængelighed: 2 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 295 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Specialisten til stresset hud. Det rehydrerende og beroligende økologiske smør fra sheatræets nødder regulerer hudens fugtbalance og forbedrer dens smidighed. Selv anstrengt, stresset og sprukken hud bliver fløjlsagtig, blød og glat igen...

Farfalla Øko sheasmør

: Enhed: 1 kg: Pris: 85,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 85,07 Euro: Tilgængelighed: 1 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 1,1 kg...
: Beskrivelse (forkortet):

i 1 kg-enhed til professionelle og storforbrugere. Specialisten til stresset hud. Det rehydrerende og beroligende økologiske smør fra sheatræets nødder regulerer hudens fugtbalance og forbedrer dens smidighed. Selv anstrengt, stresset og sprukken hud bliver fløjlsagtig, blød og glat igen...

Farfalla Øko tetræ-ansigtsolie

: Enhed: 15 ml: Pris: 17,11 Euro: Grundpris: 1 l = 1.140,67 Euro: Tilgængelighed: 3 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 79 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Det er ikke uden grund, at tea tree-olie nok er den mest berømte æteriske olie i verden - også på grund af dens meget afbalancerende og afklarende egenskaber på uren problemhud. Den velabsorberede kombination af vindruekerneolie, sort spidskommenolie og havreolie beroliger og opfrisker huden og hjælper den med at genvinde en naturlig balance. Tetræolie ...

Farfalla Øko tetræhydrolat

: Enhed: 75 ml: Pris: 9,86 Euro: Grundpris: 1 l = 131,47 Euro: Tilgængelighed: 4 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 182 g...
: Beskrivelse (forkortet):

er en ren hydrosol fra dampdestillation af tetrægrene fra certificeret økologisk landbrug. Den urtefriske økologiske tea tree hydrosol, der er rensende, afklarende og med en let medicinsk duft, renser og afklarer uren ung hud. Den har en beroligende virkning på kønsdelene og fødderne samt på babyens numse. Den anbefales også som forfriskende mundskyl...

Farfalla Øko vildroseolie

: Enhed: 30 ml: Pris: 14,38 Euro: Grundpris: 1 l = 479,33 Euro: Tilgængelighed: 8 stk. på lager, Afsendt den fredag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 80 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Anti-aging-olien til tør, moden og følsom hud hjælper med at forebygge tidens tand og giver udglattende fugt. Anbefales mod tidlige rynker, pigmenterede pletter, couperose eller strækmærker...

Farfalla Aromalampe Venus

: Enhed: 1 stk.: Pris: 29,82 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 493 g...
: Beskrivelse (forkortet):

er en firkantet aromalampe lavet af naturfarvet bambus med en hvid keramisk vandskål og en hvid keramisk fyrfadsstage. Inklusive vandskålen har duftlampen Venus en højde på ca. 15,5 cm...

Farfalla Attar af roser

: Enhed: 1 ml: Pris: 23,83 Euro: Grundpris: 1 l = 23.830,00 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 13 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En vidunderlig varm og fin rosenduft med sandeltræ som en dyb bundnote. Kan bruges som tilsætning til kropsolier, parfume eller i duftlamper...

Farfalla Grapefruit silky renseskum

: Enhed: 120 ml: Pris: 13,22 Euro: Grundpris: 1 l = 110,17 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 172 g...
: Beskrivelse (forkortet):

renser grundigt og opfrisker huden uden at udtørre. Den forfriskende grapefrugtolie stimulerer stofskiftet og er derfor ideel som en dyb, vitaliserende rens. Økologisk kamillevand beroliger og plejer huden...

Farfalla Kamille Blå øko

: Enhed: 1 ml: Pris: 17,43 Euro: Grundpris: 1 l = 17.430,00 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 14 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Destillation giver den intense blå farve azulen, der har givet den sit navn. Blå kamille dufter mindre frisk end romersk kamille; duften af den æteriske olie skaber en mere afslappende og omsluttende atmosfære...

Farfalla Kobbertang

: Enhed: 1 stk.: Pris: 9,13 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 70 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Dette redskab kan bruges til at flytte brændende eller glødende trækul. Kobbertangen er et vigtigt redskab til røgelsesafbrænding. Længde: ca. 19,5 cm...

Farfalla Kropsolie Aroma Yoga Mindfulness

: Enhed: 75 ml: Pris: 16,38 Euro: Grundpris: 1 l = 218,40 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 170 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Ledsaget af en solrig, frugtagtig duft giver nærende jojobaolie huden beroligende pleje. Duftende kærtegn, når du smører olien på efter et bad eller en kærlig fodmassage, hjælper dig med at slappe af og finde dit eget centrum...

Farfalla Mandarine flydende sæbe

: Enhed: 300 ml: Pris: 11,12 Euro: Grundpris: 1 l = 37,07 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 486 g...
: Beskrivelse (forkortet):

i en 300 ml pumpedispenser. Renser blødt, opfrisker og plejer den belastede hud på hænderne, selv når de vaskes ofte. Inspirerer med den livlige æteriske olie af mandarin...

Farfalla Melissa 100% øko

: Enhed: 1 ml: Pris: 25,51 Euro: Grundpris: 1 l = 25.510,00 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 11 g...
: Beskrivelse (forkortet):

er en ren æterisk olie fra melissa fra økologisk landbrug. Det græske melissa betyder honningbi. Denne æteriske olie har en frisk, klar duft med en opløftende effekt på følelserne...

Farfalla Natural Terroir Perfume Richard Lüscher Britos 46°N 08°E

: Enhed: 50 ml: Pris: 78,14 Euro: Grundpris: 1 l = 1.562,80 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 225 g...
: Beskrivelse (forkortet):

er en naturlig parfume med syrlige noter. Højt oppe i de stejle og klippefyldte bjerge i Val d'Anniviers udstråler de schweiziske fyrretræer en aromatisk parfume. Som alle produkter i Richard Lüscher Britos-serien fra Farfalla er denne parfume 100 % naturlig...

Farfalla Pink peber øko

: Enhed: 5 ml: Pris: 12,59 Euro: Grundpris: 1 l = 2.518,00 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 40 g...
: Beskrivelse (forkortet):

er en 100 % naturlig æterisk olie fremstillet ved destillation af frugterne. Pink Pepper kommer fra planten Schinus terebinthifolius, som også kaldes brasiliansk pebertræ eller julebær. Den rene æteriske olie er velegnet til aromaterapi og som luftforfrisker...

Scroll til toppen