: Enhed: 250 ml: Pris: 4,62 Euro: Grundpris: 1 l = 18,48 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 493 g...
: Beskrivelse (forkortet):
Ved hjælp af en særlig proces filtreres de proteinkomponenter, der er årsag til den bitre smag, ud, hvorved så meget af bitterheden som muligt fjernes uden at miste værdifulde næringsstoffer. Med sin milde smag og let nøddeagtige aroma egner hørfrøolie sig til en lang række anvendelser i køkkenet. Den er et klassisk tilbehør til kvark og kartofler, pass...
: Enhed: 1 liter: Pris: 7,19 Euro: Grundpris: 1 l = 7,19 Euro: Tilgængelighed: 4 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 1,4 kg...
: Beskrivelse (forkortet):
Denne rapsolie fra første presning udvindes udelukkende af ubehandlede frø ved koldpresning uden brug af varme. Den har en delikat, nøddeagtig og let bitter smag og er rig på umættede fedtsyrer og E-vitamin. En velafbalanceret madolie til daglig brug...
: Enhed: 250 ml: Pris: 14,38 Euro: Grundpris: 1 l = 57,52 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 493 g...
: Beskrivelse (forkortet):
Med sin krydrede smag passer den perfekt til mellemøstlige retter samt til dips, salater og yoghurt. Den tilfører måltiderne et delikat, aromatisk strejf og bringer lidt afveksling i din madlavning. Den gyldenbrune olie er rig på flerumættede fedtsyrer...
: Enhed: 250 ml: Pris: 6,16 Euro: Grundpris: 1 l = 24,64 Euro: Tilgængelighed: 5 stk. på lager, Afsendt den torsdag: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 493 g...
: Beskrivelse (forkortet):
Uanset om det er i en wok, en salat, en skål eller en tiramisu, tilføjer sesamolie et strejf af ristet raffinement til både søde og salte retter. Med sin intense, nøddeagtige smag passer den perfekt til chili, ingefær og hvidløg hvilket gør den ideel til marinering af kød og fisk. Den er også fantastisk til skånsom dampning og tilberedning. Den fulde smag kom...