Back to top
Back to top
Back to top

Primavera in Category "Natural Cosmetics". Sorting: Product Name Alphabetically. Current page: 20:

Primavera Gift Tag Love Greetings Hand Cream

: Unit: 1 piece: Price: 5,29 Euro: Availability: Sold out - This product isn't deliverable anymore: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 36 g...
: Description (shortened):

Loving moments of self-care sweeten our everyday lives. Gentle touches pamper your skin with the pleasure of nourishing plant power, while the warm scent of rose and mandarin inspires the senses. A fragrant greeting to yourself or a loved one. The lovingly designed gift tag offers space for a name and holds a hand cream as a nourishing extra. Perfect for ...

Primavera Myrtle Andes organic

: Unit: 5 ml: Price: 12,29 Euro: Base Price: 1 l = 2.458,00 Euro: Availability: Sold out - This product isn't deliverable anymore: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 40 g...
: Description (shortened):

is a 100% natural essential oil with a fresh scent profile. Myrtle is an evergreen shrub with small leaves and white flowers. In naturopathy, it is used for respiratory problems and to improve the indoor climate...

Primavera Natural Bar Soap Lemongrass Ginger

: Unit: 100 g: Price: 7,19 Euro: Base Price: 1 kg = 71,90 Euro: Availability: Sold out - This product isn't deliverable anymore: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 102 g...
: Description (shortened):

The soap is handmade and is completely biodegradable. Lemongrass and ginger are refreshing and vitalizing...

Primavera Organic Fragrance Blend Winter Fairy Tale

: Unit: 5 ml: Price: 8,79 Euro: Base Price: 1 l = 1.758,00 Euro: Availability: Sold out - This product isn't deliverable anymore: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 38 g...
: Description (shortened):

The spicy, warm scent of cinnamon bark, cardamom, orange and mandarin tells you a magical winter fairy tale of cosy hours by the fire, fragrant Christmas biscuits and moments of sunny harmony...

Primavera Organic Room Spray Baked Apple

: Unit: 50 ml: Price: 13,29 Euro: Base Price: 1 l = 265,80 Euro: Availability: Sold out - This product isn't deliverable anymore: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 136 g...
: Description (shortened):

The mood-lifting fragrance composition of clove bud, cinnamon bark, orange and cardamom unfolds its spicy, fruity aroma and fills the room with Christmas anticipation. Fragrance theme: mood-lifting Fragrance profile: sweet, spicy, fruity...

Primavera Organic Room Spray Winter Magic

: Unit: 50 ml: Price: 13,19 Euro: Base Price: 1 l = 263,80 Euro: Availability: Sold out - This product isn't deliverable anymore: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 136 g...
: Description (shortened):

A wintery composition with essential oils of fruity mandarin, the sweet notes of benzoin siam and tonka extract. The warm fragrance enchants cold winter days. Fragrance theme: harmonising Fragrance profile: warm and fruity...

Primavera Wash and Bath Additive Chamomile

: Unit: 10 ml: Price: 14,19 Euro: Base Price: 1 l = 1.419,00 Euro: Availability: Sold out - This product isn't deliverable anymore: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 56 g...
: Description (shortened):

Organic fragrance blend with the essential oil of chamomile roman as a washing and bath additive. With its enveloping fragrance, the fragrance blend supports relaxation as an evening ritual and gives a sense of security. Also helpful in the morning with nocturnal restlessness...

Primavera Wash and Bath Additive Giant Fir

: Unit: 10 ml: Price: 14,19 Euro: Base Price: 1 l = 1.419,00 Euro: Availability: Sold out - This product isn't deliverable anymore: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 55 g...
: Description (shortened):

Organic fragrance blend with the essential oil of giant fir as a washing and bath additive. Add to the washing water and the blend with its herbaceous, fresh scent will give you a fresh start to the day...

Scroll to Top