Tilbage til toppen
Tilbage til toppen
Tilbage til toppen

Alle produkter i kategorien "Naturkost › Bagning › Bageingredienser". Sortering: Produktnavn alfabetisk. Aktuel side: 8:

dennree Øko revet citronskal

: Enhed: 5 g: Pris: 0,81 Euro: Grundpris: 1 kg = 162,00 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 10 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Til at forfine desserter, kager, drinks og salte retter. Drys blot i maden og rør rundt. Indholdet i posen svarer til en revet citron...

Lecker's Øko kandiserede appelsinskal

: Enhed: 100 g: Pris: 2,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 25,60 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 111 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Brug den økologiske kandiserede appelsinskal til bagning, madlavning, morgenmadsprodukter og desserter. Forædl en række forskellige retter og giv dem en unik smag...

Lecker's Øko kandiserede citronskal

: Enhed: 100 g: Pris: 2,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 25,60 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 105 g...
: Beskrivelse (forkortet):

kan bruges til bagning, madlavning, i morgenmadsprodukter og i desserter. Brug f.eks. den økologiske kandiserede citronskal i julebagningen, i mange forskellige småkager og honningkager...

Mutter Natur Øko steiriske græskarkerner, revet

: Enhed: 200 g: Pris: 4,43 Euro: Grundpris: 1 kg = 22,15 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 203 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Ristede græskarkerner er et velsmagende alternativ til nødder. Med deres nøddeagtige smag giver de bagværk og retter en behagelig aroma, og deres struktur sikrer en fast konsistens. De overrasker også med kreative øjeblikke af glæde takket være deres usædvanlige grønne farve...

Zotter Øko Glødepærer Kuvertüre Havredrik 60% / 40%

: Enhed: 130 g: Pris: 6,41 Euro: Grundpris: 1 kg = 49,31 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 116 g...
: Beskrivelse (forkortet):

Et vegansk højprocentigt mælkechokoladealternativ med 60 % kakaoindhold og 40 % havredrik i stedet for mælk, hvor havredrikken naturligt har en fantastisk sødende kraft. I form af små pærer pærehalvdele, ideel til bagning, fremstilling af praliner, temperering af chokolade eller bare til at nyde...

Zotter Øko Glødepærer Kuvertüre Karamel

: Enhed: 130 g: Pris: 6,41 Euro: Grundpris: 1 kg = 49,31 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 146 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En couverture, der dufter og smager som en karamelbonbon: skabt ved at karamellisere mælken, tilsætte fint muscovadosukker, som har naturligt intense karamelnoter, og forstærke den med rent kakaosmør og lidt kanel, salt og ægte vanilje. Den kommer i form af små lyspærer skåret i halve. Den er velegnet til bagning, bonbons, chokoladetempereri...

Zotter Øko Glødepærer Kuvertüre Mørk 60%

: Enhed: 130 g: Pris: 6,41 Euro: Grundpris: 1 kg = 49,31 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 146 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En mild, mørk fincouverture med et kakaoindhold på 60 % giver en sød kakaooplevelse: fin smagskakao, en dejlig sødme fra rørsukker, rent, økologisk kakaosmør og ingen ekstra fedtstoffer. Det kommer i form af små pærer. Det er velegnet til bagning, bonbons, chokoladetemperering eller bare som en snack...

Zotter Øko Noble Couverture Hvid Chokolade

: Enhed: 130 g: Pris: 6,06 Euro: Grundpris: 1 kg = 46,62 Euro: Tilgængelighed: Udsolgt - Denne vare kan ikke længere leveres: Bemærk: Inklusive moms, plus fragtomkostninger: Forsendelsesvægt: 137 g...
: Beskrivelse (forkortet):

En hvid chokolade af høj kvalitet med en vidunderlig smeltning: kakaosmør, smagfuld bjergmælk fra Tyrol, sødt rørsukker og en knivspids ægte bourbonvanilje. Til smagfulde glasurer, dekorationer og bagning...

Scroll til toppen