Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Färdigrätter, soppor & såser › Soppor". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 7:

Wünsch Dir Mahl Eko välsmakande jordnötsgryta afrikansk stil

: Enhet: 380 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,00 Euro: Tillgänglighet: 17 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 626 g...
: Beskrivning (förkortad):

En mustig stuvning av vita bönor, ärtor och grönsaker i en jordnötssås med behaglig kryddighet. En kulinarisk resa till Västafrika. Med ris eller bröd är den ekologiska Tasty Peanut Pot African Style en välsmakande måltid. Njut av Tasty Peanut Pot med vitt, svart eller fullkornsbröd!...

Wünsch Dir Mahl Het eko chili con soja

: Enhet: 380 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,00 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 648 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den klassiska chili con carne modellerad, ett vegetariskt alternativ skapades. Kidneybönor kombineras med majs, paprika och lök och en tomatsås till en slutlig rätt för alla årstider. Är raffinerad, hela med noggrant kokta sojagranuler...

Kiebitzhof Eko broccolisoppa

: Enhet: 380 ml: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 l = 11,00 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 653 g...
: Beskrivning (förkortad):

Kokosmjölk gör denna soppa härligt krämig. Kombinationen av broccoli, röda linser, lök och curry ger den karakteristiska smaken. En njutning inte bara under kalla dagar. Servera med gott samvete när tiden är knapp...

Little Lunch Eko Spaetzle-gulasch

: Enhet: 350 g: Pris: 3,76 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,74 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 558 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna vegetariska ekologiska gryta med linser och spaetzle kombinerar rejäla baljväxter med ett populärt tyskt nudeltillbehör. En kryddig godbit när du behöver något snabbt...

Nabio Eko sötpotatisgryta

: Enhet: 365 ml: Pris: 3,55 Euro: Grundpris: 1 l = 9,73 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 610 g...
: Beskrivning (förkortad):

Jordnötssmör i en gryta? Den frågan kommer du inte längre att ställa dig efter den här krämiga smakexplosionen. Jordnötssmör ger nämligen sötpotatisgrytan en aromatisk, nötaktig ton och gör den makalöst krämig. Tillsammans med sötpotatis, morötter och kikärtor är grytan en njutning till sista skeden...

Reichenhof Eko midnattssoppa

: Enhet: 380 ml: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 l = 7,68 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 463 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna aromatiska soppa är god och mättande när som helst på dygnet. Paprika, potatis och sockermajs bildar en färgstark gryta. Nu är det bara att värma upp snabbt och njuta...

Sonnentor Eko klar kycklingbuljong

: Enhet: 100 g: Pris: 4,28 Euro: Grundpris: 1 kg = 42,80 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 263 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna kycklingbuljong innehåller torkade grönsaker som morötter eller palsternackor, finstämda med olika kryddor. Trolla fram en varm kycklingsoppa till din familj med en mängd olika soppingredienser som grönsaker, nudlar eller pannkakor...

Scrolla till toppen