Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Bakning › Bakingredienser". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 7:

Zotter Eko Glödlampor Kuvertyr Kokos

: Enhet: 130 g: Pris: 7,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 55,92 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 146 g...
: Beskrivning (förkortad):

En vegansk, vit couverture med en intensiv kokossmak. Istället för mjölk har denna couverture infunderats med kokosmjölk, vilket ger den en exotisk, karibisk arom. Den kombineras med rent kakaosmör, rårörsocker och vanilj - med solroslecitin. Den kommer i form av små glödlampor skurna på mitten. Den lämpar sig väl för bakning, bonbons, chokladt...

Zotter Eko Glödlampor Kuvertyr Mix

: Enhet: 130 g: Pris: 7,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 55,92 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 146 g...
: Beskrivning (förkortad):

En färgstark mix av 6 smaker: små glödlampor skapade med vit choklad, mjölkchoklad med 50 % kakaohalt, mörk choklad med 70 % kakaohalt, fruktröd hallonkuvertyr, lila svartvinbärskuvertyr och godissöt karamellkuvertyr. Alla dessa fantastiska färger är helt naturligt framställda av enbart bär. Det finns 6 smaker i olika kombinationer. Den kommer i fo...

Zotter Eko Glödlampor Kuvertyr Mjölk 40%

: Enhet: 130 g: Pris: 7,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 55,92 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 146 g...
: Beskrivning (förkortad):

Klassisk mjölkcouverture med en hög kakaohalt på 40% och bergsmjölk, lovar en stark mjölk- och chokladsmak, sötad med rårörsocker och förfinad med vanilj och en nypa salt. I form av små glödlampor glödlampshalvor. För bakning, pralintillverkning, temperering av choklad eller bara som snacks...

Zotter Eko Glödlampor Kuvertyr Mjölk 50% med Dadelsocker

: Enhet: 130 g: Pris: 7,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 55,92 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 146 g...
: Beskrivning (förkortad):

En mjölkchokladkuvertyr med 50% kakaohalt, bergsmjölk och trendigt dadelsocker, stjärnskottet bland sockeralternativen. Dadelsocker är ett naturligt, obehandlat socker som framställs av malda dadlar och som har en subtil karamellsmak. Och allt detta formas till söta små glödlampor som passar bra för bakning, bonbontillverkning...

Zotter Eko Glödlampor Kuvertyr Mörk 70%

: Enhet: 130 g: Pris: 7,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 55,92 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 146 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna klassiker gjord på fin smakkakao ger dig en explosiv chokladarom: 70% kakao, rent, ekologiskt kakaosmör och rårörsocker. Den kommer i form av små glödlampor. Den kommer i form av små glödlampor skurna på mitten. Passar bra till bakning, bonbons, chokladtempering eller bara som mellanmål...

Zotter Eko Glödlampor Kuvertyr Mörk 70% med Lönnsocker

: Enhet: 130 g: Pris: 7,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 55,92 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 146 g...
: Beskrivning (förkortad):

En couverture-klassiker med toner av karamell: en mörk choklad med en klassisk kakaohalt på 70%, sötad med lönnsocker, ett spännande sockeralternativ som härrör från lönnträdets sav och innehåller naturliga toner av karamell. Allt detta formas till söta små glödlampor som passar bra för bakning, bonbontillverkning, temperering a...

Zotter Eko Glödlampor Kuvertyr Mörk 75% utan Tillsatt Socker

: Enhet: 130 g: Pris: 7,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 55,92 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 146 g...
: Beskrivning (förkortad):

En mörk chokladkuvertyr med ekologisk sockerersättning och 75% kakaohalt. Den är sötad med ett erytritolbaserat sockeralternativ. Chokladen kommer i form av små glödlampor och passar bra att baka, göra bonbons, temperera choklad eller bara som ett mellanmål...

Zotter Eko Glödlampor Kuvertyr Mörk 80%

: Enhet: 130 g: Pris: 7,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 55,92 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 146 g...
: Beskrivning (förkortad):

En mörk couverture med en intensiv kakaohalt på 80% som garanterar en stark chokladsmak. Den har en mycket subtil sötma av rårörsocker och en jämn, mjuk smältning tack vare rent kakaosmör. Och allt detta är format till söta små glödlampor som är perfekta för bakning, bonbontillverkning, temperering av choklad eller bara som ett mellanmål...

Zotter Eko Glödlampor Kuvertyr Mörk 90%

: Enhet: 130 g: Pris: 7,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 55,92 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 146 g...
: Beskrivning (förkortad):

En mycket mörk couverture med 90% kakaohalt. Massor av kakaosmak, bara lite sötma. Den är gjord av kakaobönor, rent kakaosmör och 10% socker, vilket inbjuder till att blanda och experimentera. Och allt detta formas till söta små glödlampor som passar bra för bakning, bonbontillverkning, temperering av choklad eller bara som ett mellanmål...

Zotter Eko Glödlampor Kuvertyr Svartvinbär

: Enhet: 130 g: Pris: 7,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 55,92 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 146 g...
: Beskrivning (förkortad):

En fruktkuvertyr gjord på svarta vinbär, vars intensiva, vackra färg och naturliga smak kommer helt från bär, och vars mjuksmältande konsistens skapats med rent kakaosmör. Den kommer i form av små glödlampor skurna på mitten. Den passar bra till bakning, bonbons, chokladtempering eller bara som ett mellanmål...

Zotter Eko Glödlampor Kuvertyr Vit

: Enhet: 130 g: Pris: 5,75 Euro: Grundpris: 1 kg = 44,23 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 146 g...
: Beskrivning (förkortad):

En vit, mjuksmältande choklad av sublim kvalitet: med 30% kakaosmör, bergsmjölk, rårörsocker, helrörssocker, en nypa vanilj, en aning kanel och salt men inga alternativa fetter. Den kommer i form av små glödlampor skurna på mitten. Den passar bra till bakning, bonbons, chokladtempering eller bara som ett mellanmål...

Zotter Eko Glödlampor Kuvertyr Vitt Ris

: Enhet: 130 g: Pris: 7,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 55,92 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 146 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna veganska, vita couverture är helt baserad på ris. Alla mjölkkomponenter är ersatta med rispulver kombinerat med rent kakaosmör, rårörsocker och vanilj med solroslecitin. Den kommer i form av små glödlampor skurna på mitten. Den är väl lämpad för bakning, tillverkning av bonbons, chokladtempering eller till och med bara som ett mellanmå...

Zotter Eko Noble Couverture 100% kakao

: Enhet: 120 g: Pris: 7,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 58,92 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 137 g...
: Beskrivning (förkortad):

Klarhet i toppklass: ren kakaomassa från 100 % kakaobönor - inget annat. Kakaon gör sitt soloframträdande här. Den ursprungliga ingrediensen för vidare experiment: du kan kombinera 100 % couverture-choklad med mjölk, veganska drycker, socker och honung som du vill...

Zotter Eko Noble Couverture 40% mjölkchoklad

: Enhet: 130 g: Pris: 7,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 54,38 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 137 g...
: Beskrivning (förkortad):

Klassisk mjölkchoklad med en kakaohalt på 40% och bergsmjölk, producerad av tyrolska ekologiska bergsbönder. Utlovar en stark mjölk- och chokladsmak. Med rårörsocker, rent kakaosmör och äkta vanilj...

Zotter Eko Noble Couverture 60% mörk choklad

: Enhet: 130 g: Pris: 7,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 54,38 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 137 g...
: Beskrivning (förkortad):

En ganska len mörk choklad som med sina 60% kakao redan tydligt avslöjar kakaobönans exotiska smaker. Sätt pricken över i:et på dina bakverk och desserter...

Zotter Eko Noble Couverture 70% mörk choklad

: Enhet: 130 g: Pris: 7,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 54,38 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 137 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mörk choklad när den är som bäst. Den mörka klassikern med en kakaocuvée från Latinamerika och Afrika. 70% kakaohalt med en sammetslen accent ger chokladglädje, rent kakaosmör den delikata smältningen och rårörsocker en fin sötma...

Agava Eko råg surdegsvätska

: Enhet: 180 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,22 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 328 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den flytande rågsurdegen är en hjälpreda för hembakat, färskt och fluffigt bröd. Glaset räcker till 2 limpor eller 1 kg mjöl. Beroende på receptet, tillsätt hela eller halva surdegen till mjölblandningen...

Agava Eko rivet apelsinskal

: Enhet: 10 g: Pris: 1,25 Euro: Grundpris: 1 kg = 125,00 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 13 g...
: Beskrivning (förkortad):

Påsen innehåller rivet ekologiskt apelsinskal som torkats varsamt och raffinerats med apelsinolja. Det förädlar desserter, kakor och sallader, men rundar också av såser med en fruktig, syrlig smak...

dennree Eko mandlar, blancherade och malda

: Enhet: 200 g: Pris: 5,01 Euro: Grundpris: 1 kg = 25,05 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 210 g...
: Beskrivning (förkortad):

De blancherade och malda mandlarna kan användas till bakning, salta rätter, sötsaker och desserter. De fina rostade tonerna ger bakverk och rätter en speciell arom...

dennree Eko marsipan med rårörsocker

: Enhet: 250 g: Pris: 4,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,96 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 255 g...
: Beskrivning (förkortad):

Knapriga mandlar och fint rårörsocker från certifierat ekologiskt jordbruk används till denna söta godbit. Förädla och dekorera söta rätter, tårtor och pajer...

Scrolla till toppen