Takaisin alkuun
Takaisin alkuun
Takaisin alkuun

Kaikki tuotteet kategoriassa "Luonnonruoka › Leivonta › Leivontatarvikkeet". Lajittelu: Tuotenimi aakkosjärjestyksessä. Nykyinen sivu: 7:

Zotter Luomu Hehkulamput Kuorrute Maito 50% Taatelisokerilla

: Yksikkö: 130 g: Hinta: 7,37 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 56,69 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 146 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Maitosuklaa couverture, jossa on 50 % kaakaopitoisuus, vuoristomaitoa ja trendikäs taatelisokeri, tähdenlento sokerivaihtoehtojen joukossa. Taatelisokeri on jauhetuista taateleista valmistettua luonnollista, käsittelemätöntä sokeria, jossa on hienovarainen karamellin maku. Ja kaikki tämä on muotoiltu suloisiksi pieniksi hehkulamp...

Zotter Luomu Hehkulamput Kuorrute Mansikka

: Yksikkö: 130 g: Hinta: 7,37 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 56,69 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 146 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Mansikkainen couverture, jossa on yllättävän intensiivinen tuoreen mansikan maku, joka on peräisin kokonaan sen korkeasta hedelmäpitoisuudesta. Se on puhdas hedelmäinen nautinto, jossa on intensiivisen purppuranpunainen ulkonäkö, luonnollisen hedelmäinen ja kirpeä maku, hienovarainen makeus ja pehmeä sulavuus, joka on luotu puhtaalla kaakaovoilla...

Zotter Luomu Hehkulamput Kuorrute Mustaherukka

: Yksikkö: 130 g: Hinta: 7,37 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 56,69 Euro: Saatavuus: Jo jälkitoimituksessa - Saatavilla jälleen pian: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 146 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Mustaherukasta valmistettu hedelmäinen couverture, jonka intensiivinen, kaunis väri ja luonnollinen maku ovat peräisin kokonaan marjoista, ja jonka pehmeän sulava koostumus on luotu puhtaalla kaakaovoilla. Se on pienen hehkulampun muotoinen puoliksi leikattu. Se soveltuu hyvin leivontaan, bonboneiden valmistukseen, suklaan karkaisuun tai vai...

Zotter Luomu Hehkulamput Kuorrute Sekoitus

: Yksikkö: 130 g: Hinta: 7,37 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 56,69 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 146 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Värikäs sekoitus kuutta makua: pienet lamput, jotka on valmistettu valkosuklaasta, 50 % kaakaopitoisesta maitosuklaasta, 70 % kaakaopitoisesta tummasta suklaasta, hedelmäisen punaisesta vadelma-couverture-suklaasta, purppurasta mustaherukka-couverture-suklaasta ja karkkimaisen makeasta karamelli-couverture-suklaasta. Kaikki nämä upeat värit ovat p...

Zotter Luomu Hehkulamput Kuorrute Tumma 70%

: Yksikkö: 130 g: Hinta: 7,37 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 56,69 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 146 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tämä hienosta aromikaakaosta valmistettu klassikko tarjoaa sinulle räjähtävän suklaan aromin: 70 %:n kaakaopitoisuus, puhdas luomu-kaakaovoi ja raakarokosokeri. Se tulee pienten hehkulamppujen muodossa. Se on pienten hehkulamppujen muotoinen puoliksi leikattuna. Sopii hyvin leivontaan, bonboneiden valmistukseen, suklaan karkaisuun tai vaikka va...

Zotter Luomu Hehkulamput Kuorrute Tumma 70% Vaahterasokerilla

: Yksikkö: 130 g: Hinta: 7,37 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 56,69 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 146 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Couverture-klassikko, jossa on karamellin vivahteita: tumma suklaa, jossa on klassinen 70 %:n kaakaopitoisuus ja joka on makeutettu vaahterasokerilla, joka on jännittävä sokerivaihtoehto, joka on peräisin vaahterapuun mehusta ja sisältää luonnollisia karamellin vivahteita. Kaikki tämä on muotoiltu suloisiksi pieniksi hehkulampui...

Zotter Luomu Hehkulamput Kuorrute Tumma 75% ilman Lisättyä Sokeria

: Yksikkö: 130 g: Hinta: 7,37 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 56,69 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 146 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tumma suklaa couverture, jossa on luomu-sokerin korvike ja 75 % kaakaopitoisuus. Se on makeutettu erytritolipohjaisella sokerivaihtoehdolla. Suklaa on pienten hehkulamppujen muotoinen ja sopii hyvin leivontaan, bonboneiden valmistukseen, suklaan temperointiin tai vain välipalaksi...

Zotter Luomu Hehkulamput Kuorrute Tumma 80%

: Yksikkö: 130 g: Hinta: 7,37 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 56,69 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 146 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tumma couverture, jonka intensiivinen 80 %:n kaakaopitoisuus takaa voimakkaan, suklaisen maun. Siinä on hyvin hienovarainen raa'an ruokosokerin makeus ja pehmeä, pehmeä sulavuus puhtaan kaakaovoin ansiosta. Kaikki tämä on muotoiltu suloisiksi pieniksi hehkulampuiksi, jotka sopivat erinomaisesti leivontaan, bonbonien valmistukseen, suklaan karkais...

Zotter Luomu Hehkulamput Kuorrute Tumma 90%

: Yksikkö: 130 g: Hinta: 7,37 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 56,69 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 146 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Erittäin tumma couverture, jonka kaakaopitoisuus on 90 %. Paljon kaakaon makua, vain vähän makeutta. Tämä on valmistettu kaakaopavuista, puhtaasta kaakaovoista ja 10 % sokerista, joka kutsuu sinut sekoittamaan ja kokeilemaan. Ja kaikki tämä on muotoiltu makeiksi pieniksi hehkulampuiksi, jotka sopivat hyvin leivontaan, bonbonien valmistukseen, suk...

Zotter Luomu Hehkulamput Kuorrute Vadelma

: Yksikkö: 130 g: Hinta: 7,37 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 56,69 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 146 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Punainen hedelmäinen couverture, jonka luonnollinen maku ja kaunis väri on peräisin kokonaan marjoista, intensiivinen vadelman maku on kirpeän hedelmäinen, ei liian makea, ja pehmeän sulava koostumus on luotu puhtaalla kaakaovoilla. Se on pienen hehkulampun muotoinen puoliksi leikattu. Se sopii hyvin leivontaan, bonboneiden valmistukseen, suklaan...

Zotter Luomu Hehkulamput Kuorrute Valkoinen

: Yksikkö: 130 g: Hinta: 5,82 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 44,77 Euro: Saatavuus: Jo jälkitoimituksessa - Saatavilla jälleen pian: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 146 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Valkoinen, miedosti sulava suklaa, joka on laadultaan ylevää: 30 % kaakaovoita, vuoristomaitoa, raakaruokosokeria, täysruokosokeria, ripaus vaniljaa, ripaus kanelia ja suolaa, mutta ei vaihtoehtoisia rasvoja. Suklaa on pienen hehkulampun muotoinen puoliksi leikattu. Se sopii hyvin leivontaan, bonbonien valmistukseen, suklaan karkaisuun tai vaik...

Zotter Luomu Hehkulamput Kuorrute Valkoinen Riisi

: Yksikkö: 130 g: Hinta: 7,37 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 56,69 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 146 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tämä vegaaninen, valkoinen couverture perustuu kokonaan riisiin. Kaikki maitokomponentit on korvattu riisijauheella, johon on yhdistetty puhdasta kaakaovoita, raakaa ruokosokeria ja vaniljaa, jossa on auringonkukka lesitiiniä. Se on pienen hehkulampun muotoinen puoliksi leikattu. Se sopii hyvin leivontaan, bonboneiden valmistukseen, sukla...

Zotter Luomu jalo kuorrutesuklaa 100% kaakao

: Yksikkö: 120 g: Hinta: 7,16 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 59,67 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 137 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Selkeyttä huipulla: puhdasta kaakaomassaa 100 % kaakaopavuista - ei muuta. Kaakao esiintyy tässä soolona. Alkuperäinen ainesosa jatkokokeiluihin: voit yhdistää 100 % couverture-suklaaseen maitoa, vegaanisia juomia, sokeria ja hunajaa haluamallasi tavalla...

Zotter Luomu jalo kuorrutesuklaa 40% maitosuklaa

: Yksikkö: 130 g: Hinta: 7,16 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 55,08 Euro: Saatavuus: Jo jälkitoimituksessa - Saatavilla jälleen pian: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 137 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Klassinen maitosuklaa, jossa on 40 % kaakaota ja vuoristomaitoa, tuotettu tirolilaisilta luomu-vuoristoviljelijöiltä. Lupaa vahvan maidon ja suklaan maun. Mukana raakaa ruokosokeria, puhdasta kaakaovoita ja aitoa vaniljaa...

Zotter Luomu jalo kuorrutesuklaa 60% tumma suklaa

: Yksikkö: 130 g: Hinta: 7,16 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 55,08 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 137 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Melko pehmeä tumma suklaa, jossa 60 %:n kaakaopitoisuuden ansiosta kaakaopavun eksoottiset aromit tulevat jo selvästi esiin. Viimeistele leivonnaiset ja jälkiruoat...

Zotter Luomu jalo kuorrutesuklaa 70% tumma suklaa

: Yksikkö: 130 g: Hinta: 7,16 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 55,08 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 137 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tummaa suklaata parhaimmillaan. Tumma klassikko, jossa on Latinalaisesta Amerikasta ja Afrikasta peräisin olevaa kaakaokuutiota. 70 % kaakaopitoisuus samettisella aksentilla tuo suklaan nautintoa, puhdas kaakaovoi herkän sulavan ja raakarokosokeri hienon makeuden...

Agava Luomu appelsiinin kuoriraaste

: Yksikkö: 10 g: Hinta: 1,26 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 126,00 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 13 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Pussi sisältää raastettua luomuappelsiininkuorta, joka on hellävaraisesti kuivattu ja jalostettu appelsiiniöljyllä. Se jalostaa jälkiruokia, kakkuja ja salaatteja, mutta myös viimeistelee kastikkeita hedelmäisen hapokkaalla maulla...

Agava Luomu Ruis Hapan taikinaneste nestettä

: Yksikkö: 180 g: Hinta: 2,96 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 16,44 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 328 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Nestemäinen ruishapantaikina on apuna kotitekoiseen, raikkaaseen ja kuohkeaan leipään. Lasillinen riittää 2 leivälle tai 1 kg jauhoja. Lisää jauhoseokseen reseptistä riippuen kokonainen tai puolikas hapantaikina...

dennree Luomu mantelit, blansšatut ja jauhetut

: Yksikkö: 200 g: Hinta: 5,08 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 25,40 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 210 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Blanchoituja ja jauhettuja manteleita voidaan käyttää leivonnassa, suolaisissa ruokalajeissa, makeisissa ja jälkiruoissa. Hienot paahteiset sävyt antavat leivonnaisille ja ruokalajeille erityisen aromin...

dennree Luomu marsipaani raakaruokosokerilla

: Yksikkö: 250 g: Hinta: 4,55 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 18,20 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 255 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tähän makeaan herkkuun on käytetty rapeita manteleita ja hienoa, sertifioidusta luomuviljelystä peräisin olevaa raakaruokosokeria. Jalostaa ja koristaa makeita ruokia, kakkuja ja piirakoita...

Vieritä ylös