Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Pasta & ris › Övrig pasta". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 6:

Lima Eko Soba-nudlar, glutenfri

: Enhet: 200 g: Pris: 7,84 Euro: Grundpris: 1 kg = 39,20 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 206 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tillverkade enbart av bovete. Nudlarna har en mycket len konsistens. Nudlarna är noggrant och tålmodigt tillverkade enligt den traditionella japanska metoden...

Naturata Eko dinkellasagne

: Enhet: 250 g: Pris: 3,23 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,92 Euro: Tillgänglighet: 75 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 280 g...
: Beskrivning (förkortad):

Naturata Ekologisk Spelt Lasagne kan användas för bakning som Lasagne Bolognese. Dess delikata, nötiga smak kombineras väl med tomat-, bolognese- och gräddsåser. Njut av dina varma och nylagade måltider...

Naturata Eko dinkelspätzle

: Enhet: 500 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,36 Euro: Tillgänglighet: 44 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 522 g...
: Beskrivning (förkortad):

Naturata spelt spaetzle imponerar med sin fina nötiga smak, skonsamma bearbetning, optimala tillagningsegenskaper, biodynamiskt odlad spelt och den typiska goda biten. Spaetzle är inte bara populära i Baden-Württemberg i Tyskland. Pastan med sin oregelbundna form och grova, porösa yta är också mycket populär utanför sin ursprungsregion...

Naturata Eko Durumvete Spaetzle

: Enhet: 500 g: Pris: 3,55 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,10 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 515 g...
: Beskrivning (förkortad):

Spaetzle är inte bara populära i Baden-Wuerttemberg i Tyskland. Pastan med sin oregelbundna form och grova, porösa yta är också mycket populär utanför sin ursprungsregion. Naturata durumvete spaetzle imponerar med sin skonsamma bearbetning, optimala tillagningsegenskaper, biodynamiskt odlat durumvete och den typiska goda biten...

Naturata Eko fullkornsspelt lasagne

: Enhet: 250 g: Pris: 3,23 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,92 Euro: Tillgänglighet: 38 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 273 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av lasagneplattorna med den bästa demeter fullkornsspelt för klassisk lasagne Bolognese eller för vegetarisk grönsakslasagne. Tack vare sin fina nötiga smak harmonierar lasagnen underbart med tomat-, Bolognese- och gräddsåser...

Naturata Eko Nikolini nudlar

: Enhet: 250 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,32 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 260 g...
: Beskrivning (förkortad):

Läcker pasta gjord av durumvetegryn i vintriga former. Ett bra alternativ till vanlig pasta för både stora och små...

Pasta d'Alba Eko majs-capellini

: Enhet: 250 g: Pris: 2,67 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,68 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 264 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna spagettiliknande pasta är den tunnaste pastasorten i det italienska köket, efter den mindre kända och ofta förväxlade capelli d'angelo. Denna glutenfria variant, tillverkad av ekologisk majs, dras traditionellt i bronsformar, vilket ger en grov yta. Detta gör att den absorberar såser utmärkt. Den serveras traditionellt med färska tomatsåser, à la...

PPura Eko Farfalle Tricolore Barn

: Enhet: 500 g: Pris: 2,19 Euro: Grundpris: 1 kg = 4,38 Euro: Tillgänglighet: 20 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 520 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ekologisk färgglad pasta från Italien. Tillverkad av durumvetegryn, tomatpulver och spenatpulver. Färgglada nudlar för både barn och vuxna. Koka fjärilspastan i 8 till 10 minuter tills den är klar. Prova dem med en klassisk tomat- eller köttfärssås...

PPura Eko fullkornsrislasagne, glutenfri

: Enhet: 250 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,44 Euro: Tillgänglighet: 14 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 279 g...
: Beskrivning (förkortad):

Pastaplattorna är endast gjorda av fullkornsrismjöl och behöver inte förkokas. De smakar milda och "al dente". Nu behöver du bara bestämma dig för en sås...

Pural Eko spätzle

: Enhet: 500 g: Pris: 3,82 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,64 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 517 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ekologisk durumvetegryn och färska ägg används för denna speciella pasta. Njut av spaetzle antingen traditionellt serverad som ostspaetzle, som tillbehör till stekt kött och gräddsås eller som en vegetarisk rätt med grönsaker och svamp...

Pural Eko vild vitlök Spätzle

: Enhet: 500 g: Pris: 3,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,80 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 520 g...
: Beskrivning (förkortad):

är gjorda av durumvetegryn och vild vitlök från certifierat ekologiskt jordbruk. Den gröna pastan är inte bara ett blickfång, den smakar också utsökt...

Rapunzel Eko fullkornslasagne

: Enhet: 250 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,32 Euro: Tillgänglighet: 27 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 315 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fullkornslasagneplattorna kan användas utan förkokning och ger en skiktad njutning. Den italienska pastatillverkaren tillverkar Rapunzel lasagne på traditionellt sätt och använder endast de bästa italienska fullkornsgryn av durumvete och rent källvatten. Långsam och skonsam torkning vid låga temperaturer ger den typiska smaken och rätt tuggmotstånd vid t...

Rapunzel Eko gårdspasta av durumvete

: Enhet: 250 g: Pris: 1,56 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,24 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 257 g...
: Beskrivning (förkortad):

Djurkul för hela familjen! Med kärleksfullt designade pastafigurer som ko, tupp, anka, får eller häst. Pastificio producerar pastan på traditionellt sätt och använder endast fin italiensk durumvetegryn och källvatten. Långsam och försiktig torkning vid låga temperaturer säkerställer den typiska smaken och rätt bett vid tillagning...

Rapunzel Eko rislasagne

: Enhet: 250 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,60 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 274 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av glutenfri lasagne - utan kompromisser. Det italienska pastificio tillverkar lasagneplattorna av 100% fullkornsris och det renaste källvattnet. De kan enkelt integreras i alla lasagnerecept. Den autentiska pastasmaken och den perfekta "al dente"-biten gör lasagneplattorna till det perfekta glutenfria alternativet till vanlig spannmålslasagne. Buon Appet...

Rapunzel Eko Semola Conchiglioni

: Enhet: 500 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 4,16 Euro: Tillgänglighet: 16 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 509 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den snigelformade pastan med räfflad yta är ett insidertips för alla som älskar mycket sås på sin pasta. Den speciella formen tar upp såsen på ett underbart sätt. Durumvetegryn och källvatten samt en långsam och skonsam torkningsprocess vid låga temperaturer säkerställer den typiska smaken av denna pasta från Rapunzel och ger den den där Al Dente-bite...

Rapunzel Eko Semola Farfalle

: Enhet: 500 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 4,16 Euro: Tillgänglighet: 17 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 505 g...
: Beskrivning (förkortad):

Pasta med fluga som är tillverkad av semolina av durumvete. Långsam och försiktig torkning vid låga temperaturer ger den utsökta smaken och "al dente"-biten vid tillagning. Njut av pastan med din favoritsås!...

Rapunzel Eko Semola Lasagne

: Enhet: 250 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,32 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 285 g...
: Beskrivning (förkortad):

Pastaplattorna kan användas utan att vara förkokta. Tillverkad av semolina från durumvete. Lägg okokta lasagneplattor med önskade ingredienser omväxlande i en ugnsform - baka i ugnen - Njut!...

Rapunzel Eko Semola Torchiette

: Enhet: 500 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 4,16 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 512 g...
: Beskrivning (förkortad):

Extravaganta blomformade nudlar. Rapunzel ekologiska Semola Torchiette är gjorda av durumvetegryn. En långsam och försiktig torkningsprocess vid låga temperaturer säkerställer den typiska smaken och "al dente"-biten. Njut av pastan med din favoritsås!...

Slendier Eko Calorie Clever Fettuccine Style

: Enhet: 250 g: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,12 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 415 g...
: Beskrivning (förkortad):

Dessa fettuccine är gjorda av en rotfrukt som heter konjak, som har använts och konsumerats i asiatiska länder i århundraden och är en populär del av en lågkaloridiet. Slendier Fettuccine Style är förkokta och därför enkla att tillaga. Konjak glucomannan är rik på växtfiber...

Slendier Eko Calorie Clever Rice Style

: Enhet: 250 g: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,12 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 412 g...
: Beskrivning (förkortad):

Rotfrukten konjak glucomannan har varit en populär ingrediens i det asiatiska köket i århundraden och används i dessa speciella shirataki-nudlar. Precis som vanligt ris är detta konjakris ett underbart tillbehör till chili, curry, stekt ris eller till och med till sushi. Shiratakinudlarna är förkokta och därför lätta att tillaga...

Scrolla till toppen