Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Färdigrätter, soppor & såser › Färdigrätter". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 4:

Bohlsener Mühle Eko Couscous Taboulé Sallad

: Enhet: 165 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,82 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 175 g...
: Beskrivning (förkortad):

En lätt couscoussallad som förfinats med persilja och uppfriskande mynta. Förfinad efter önskemål kan en underbart aromatisk sallad eller en modern skål trollas fram som en snabbrätt med smaker från det arabiska köket. Njut av den snabba rätten till fisk, kött, i en sallad eller som huvudkomponent i din meny...

Bohlsener Mühle Eko Couscous Tomatsallad

: Enhet: 165 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,82 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 168 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den ekologiska färdigblandningen kombinerar fin ekologisk couscous med smakrika tomatgranulat och utvalda örter för att skapa en okomplicerad, mångsidig salladsmix. Den behagligt fruktiga medelhavssmaken passar för många tillfällen och kan på ett flexibelt sätt integreras i vardagen. Blandningen kan tillredas på bara 5 minuter utan någon tilla...

Bohlsener Mühle Eko Couscous Trädgårdssallad

: Enhet: 165 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,82 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 168 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den ekologiska färdigblandningen kombinerar fin ekologisk couscous och bulgur med utvalda trädgårdsörter som persilja, gräslök, basilika och ramslök. Blandningen utvecklar en behagligt frisk, aromatisk örtsmak och passar för många tillfällen, oavsett om den serveras varm eller kall, som tillbehör eller som grund för dina egna receptidéer. ...

Bohlsener Mühle Eko couscous-linssallad

: Enhet: 165 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,82 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 172 g...
: Beskrivning (förkortad):

En perfekt avrundad couscous- och linssallad med en lätt chilinote och fina örter och kryddor - att njuta av. Perfekt som snabbrätt eller som bas för en bowl...

Bohlsener Mühle Eko Falafel

: Enhet: 165 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,55 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 175 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den populära växtbaserade rätten från det arabiska köket. Idealisk som huvudrätt men också som mellanmål. Smakar utmärkt som en rejäl salladsskål med färsk falafel, som en falafelkebab att ta med eller som en falafelwrap, t.ex. som fingermat på en buffé...

Bohlsener Mühle Eko falafel i Bifteki stil tillberedd i luftfritös

: Enhet: 165 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,82 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 170 g...
: Beskrivning (förkortad):

Med denna färdigblandning kan du snabbt tillaga smakrika falaflar med en krispig yta och en saftig insida. Smaken påminner om klassisk bifteki: kombinationen av bondbönor, kryddor och örter skapar en smakrik, välkryddad smak med medelhavskaraktär. Oavsett om de avnjuts som mellanmål, i en wrap, som tillbehör eller som...

Bohlsener Mühle Eko falafel och grönsaker till luftfritös

: Enhet: 165 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,82 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 169 g...
: Beskrivning (förkortad):

Morot, purjolök och utvalda kryddor ger en lätt sötaktig grönsaksmak. Snabba att tillaga, välkryddade och underbart saftiga: Oavsett om de avnjuts som mellanmål, i en wrap, som tillbehör eller som topping i skålar är falaflarna otroligt mångsidiga och passar utmärkt tillsammans med hummus eller tzatziki. En förpackning räcker ...

Bohlsener Mühle Eko Fava Bean-burgare

: Enhet: 165 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,55 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 183 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ett växtbaserat alternativ gjort på favabönor. Favabönor kallas också åkerbönor och är en berikning av växtföljden på den lokala åkern. De tillför kväve till jorden för efterföljande grödor...

Bohlsener Mühle Eko gröna ärtpinnar

: Enhet: 165 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,82 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 162 g...
: Beskrivning (förkortad):

Färdig mix för ärtfritters med grön spelt. Ett växtbaserat alternativ gjort på ärtor och rökig grön spelt. Perfekt som tillbehör eller mellanmål, men också som förrätt eller att ta med sig...

Bohlsener Mühle Eko röda linsbollar

: Enhet: 165 g: Pris: 1,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,00 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 17,5 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 168 g...
: Beskrivning (förkortad):

Färdig blandning för linsfrallor med spannmål. Ett vegetabiliskt alternativ gjort på röda linser. 12 bollar som mellanmål, ingrediens i sallader eller som en välsmakande huvudrätt...

Burger Mühle Eko potatisbullar halv och halv

: Enhet: 2 gånger 115 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 13,61 Euro: Tillgänglighet: 30 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 273 g...
: Beskrivning (förkortad):

Pulvret som består av potatis, potatisstärkelse, salt och rosmarinextrakt är snabbt och enkelt att tillaga. Ett klassiskt tillbehör till det traditionella sydtyrolska och tyska köket, eller till moderna recept på grytor, soppor och grönsakspannor...

Burger Mühle Eko potatismos

: Enhet: 2 gånger 80 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,00 Euro: Tillgänglighet: 25 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 207 g...
: Beskrivning (förkortad):

Förpackningen innehåller 2 portioner fint, krämigt och utsökt potatismos. De är snabba att tillaga och passar utmärkt som tillbehör till grönsaker eller kött, eller i kreativa grytor och pannor. Raffinerat med havssalt, muskotnöt och vitlök...

Burger Mühle Eko potatispannkakor

: Enhet: 170 g: Pris: 2,82 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,59 Euro: Tillgänglighet: 20 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 208 g...
: Beskrivning (förkortad):

En krämig, mör mitt och en gyllene skorpa som inbjuder till att ta en tugga. Potatispannkakor passar utmärkt till alla typer av salta rätter, men är också läckra med söta dekorationer som äpple eller andra fruktpuréer...

Campo Verde Eko bakade bönor

: Enhet: 350 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,94 Euro: Tillgänglighet: 15 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 554 g...
: Beskrivning (förkortad):

De vita bönorna i medelhavstomatsås är redan klara att äta. I kombination med rostat bröd är bakade bönor en engelsk frukostklassiker. Men de passar också utmärkt som tillbehör eller till soppor...

Campo Verde Eko Kikärter i Tomatsås

: Enhet: 350 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,46 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 557 g...
: Beskrivning (förkortad):

Skonsamt bearbetade kikärter möter medelhavstomatsås. Läckra och redo att äta. Kikärterna i tomatsås smakar bäst som de är, men passar också utmärkt som tillbehör eller i soppor...

Chiron Eko hampaproteinbiffar

: Enhet: 300 g: Pris: 5,54 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,47 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 316 g...
: Beskrivning (förkortad):

Hampaflingor och hampamjöl kombineras med spelt i tre olika former. Flingor, semolina och fullkornsmjöl kompletteras med linfrö, poppad amarant och grönsaksbuljong för att skapa en rostad blandning med en rejäl konsistens och nötig smak. Utsökt varm från stekpannan, överraskande god kall som pålägg på bröd och särskilt kreativ när den blandas med rive...

Chiron Eko hampaproteinbiffar med grönsaker

: Enhet: 300 g: Pris: 5,54 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,47 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 320 g...
: Beskrivning (förkortad):

Hampaflingor och hampamjöl kombineras med spelt i tre olika former: flingor, semolina och fullkornsmjöl. Tillsatt linfrö, grönsaker och grönsaksbuljong blir resultatet en blandning för biffar med en smakrik konsistens och nötig smak. Blanda, forma och stek så är de krispiga, helt växtbaserade biffarna till sallader, skålar, burgare eller...

Danival Eko Chilli con Seitan

: Enhet: 630 g: Pris: 5,64 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,95 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 943 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ta fram din sombrero från källaren och damma av dina kaktusar. Solen och det goda humöret är dina gäster! Inspirerade av det mexikanska köket har kockarna på Danival tagit fram en vegetarisk variant av Chili con Carne, där nötköttet ersatts av Seitan...

Danival Eko Ratatouille du Moulin

: Enhet: 670 g: Pris: 5,64 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,42 Euro: Tillgänglighet: 15 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 995 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en utsökt grönsaksrätt från det provencalska köket i södra Frankrike. Huvudingredienserna i Ratatouille är ekologisk zucchini, ekologisk aubergine, ekologisk lök, ekologisk paprika och ekologiska tomater...

Danival Eko Ravioli med 5 grönsaker

: Enhet: 670 g: Pris: 6,17 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,21 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 995 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av nylagade pastafickor med en fin grönsaksfyllning av lök, morötter, tomater, auberginer och paprika i en fruktig-aromatisk tomatsås. En läcker och snabb ekologisk godbit från Frankrike...

Scrolla till toppen