Takaisin alkuun
Takaisin alkuun
Takaisin alkuun

Kaikki tuotteet kategoriassa "Luonnonruoka › Valmisateriat, keitot & kastikke › Valmisateriat". Lajittelu: Tuotenimi aakkosjärjestyksessä. Nykyinen sivu: 4:

Bohlsener Mühle Luomu couscous-papusalaatti

: Yksikkö: 165 g: Hinta: 2,64 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 16,00 Euro: Saatavuus: 4 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 168 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Luomuvalmis sekoitus, jossa on miellyttävän mausteinen maku, yhdistää hienoa couscousia, palkokasveja ja valikoituja mausteita. Salaattia voi käyttää joustavasti nopeana ateriana, lisäkkeenä tai omien resepti-ideoiden pohjana sekä kylmänä että hieman lämmitettynä. Valmistus on suoraviivaista: lisää kuumaa vettä, anna hautua ja se on valmis. Näin ...

Bohlsener Mühle Luomu couscous-puutarhasalaatti

: Yksikkö: 165 g: Hinta: 2,64 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 16,00 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 168 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Luomuvalmis sekoitus yhdistää hienoa luomu-kuskusta ja -bulguria valikoituihin puutarhayrtteihin, kuten persiljaan, ruohosipuliin, basilikaan ja villivalkosipuliin. Seos kehittää miellyttävän raikkaan, aromaattisen yrttisen maun ja sopii moneen tilaisuuteen, tarjoillaanpa sitä sitten kuumana tai kylmänä, lisäkkeenä tai omien resepti-ideoiden ...

Bohlsener Mühle Luomu couscous-tomaattisalaatti

: Yksikkö: 165 g: Hinta: 2,64 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 16,00 Euro: Saatavuus: 7 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 168 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Luomuvalmis sekoitus yhdistää hienon luomu-couscousin maukkaisiin tomaattirakeisiin ja valikoituihin yrtteihin luoden mutkattoman, monipuolisen salaattisekoituksen. Miellyttävän hedelmäinen, välimerellinen maku sopii moniin tilaisuuksiin ja voidaan joustavasti integroida arkeen. Seos valmistuu vain 5 minuutissa ilman keittämistä: kaada päälle...

Bohlsener Mühle Luomu Falafel

: Yksikkö: 165 g: Hinta: 2,43 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 14,73 Euro: Saatavuus: 8 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 175 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Arabialaisen keittiön suosittu kasvisruoka. Ihanteellinen pääruokana mutta myös välipalana. Maistuu hyvältä täyteläisenä tuoreena falafel-salaattikulhona, falafel-kebabina mukaan otettavaksi tai falafel-wrapina, esimerkiksi buffetin sormiruokana...

Bohlsener Mühle Luomu falafel, Bifteki tyyliin, valmistettu ilmakeittimessä

: Yksikkö: 165 g: Hinta: 2,64 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 16,00 Euro: Saatavuus: 4 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 170 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Tämän valmisseoksen avulla voit valmistaa nopeasti maukkaita falafeleita, joiden pinta on rapea ja sisus mehukas. Maku muistuttaa klassista biftekia: härkäpapujen, mausteiden ja yrttien yhdistelmä luo suolaisen, hyvin maustetun maun, jossa on välimerellistä luonnetta. Nautitpa niitä välipalana, wrapissa, lisukkeena tai kulhojen täytteenä, fala...

Bohlsener Mühle Luomu falafel, valmistettu klassisella ilmakeittimellä

: Yksikkö: 165 g: Hinta: 2,64 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 16,00 Euro: Saatavuus: 4 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 171 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Nopea valmistaa, klassisesti maustettu ja ihanan mehukas: kikherneiden, yrttien ja mausteiden yhdistelmä luo falafelille tyypillisen suolaisen maun, jossa on miellyttävä itämainen vivahde. Nautitpa niitä välipalana, wrapissa, lisukkeena tai kulhojen täytteenä, falafelit ovat ihanan monipuolisia ja sopivat erinomaisesti hummuksen tai tzatzikin kanssa. Yhdestä p...

Bohlsener Mühle Luomu falafelit ja vihannekset ilmakeittimessä

: Yksikkö: 165 g: Hinta: 2,64 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 16,00 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 169 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Porkkana, purjo ja valikoidut mausteet luovat hieman makean, vihannesten maun. Nopeasti valmistettavat, miellyttävästi maustetut ja ihanan mehukkaat: nautittuna välipalana, wrapissa, lisukkeena tai kulhojen täytteenä falafelit ovat ihanan monipuolisia ja sopivat erinomaisesti hummuksen tai tzatzikin kanssa. Yhdestä pakkauksesta...

Bohlsener Mühle Luomu Fava papu burgeri

: Yksikkö: 165 g: Hinta: 2,43 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 14,73 Euro: Saatavuus: Tällä hetkellä ei saatavilla - Toimituspäivää ei ole vielä ilmoitettu: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 183 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Fava-pavuista valmistettu kasvipohjainen vaihtoehto. Fava-papuja kutsutaan myös peltopavuiksi ja ne rikastuttavat paikallisen pellon viljelykiertoa. Ne tuottavat maaperään typpeä seuraavia viljelykasveja varten...

Bohlsener Mühle Luomu Punaiset linssit pallot

: Yksikkö: 165 g: Hinta: 2,00 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 12,12 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Alennus: 17,7 prosenttia alennus aiemmasta hinnastamme: Toimituspaino: 168 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Valmis seos linssipullia varten murojen kanssa. Punaisista linsseistä valmistettu kasvisvaihtoehto. 12 palloa välipalaksi, salaattien ainesosaksi tai myös maukkaaksi pääruoaksi...

Bohlsener Mühle Luomu Vihreät hernepuikot

: Yksikkö: 165 g: Hinta: 2,64 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 16,00 Euro: Saatavuus: Tällä hetkellä ei saatavilla - Toimituspäivää ei ole vielä ilmoitettu: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 162 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Valmis seos hernepannukakkuja varten vihreällä spelttillä. Kasvisvaihtoehto herneistä ja savuisesta vihreästä spelttistä. Ihanteellinen lisukkeeksi tai välipalaksi, mutta myös alkupalaksi tai mukaan otettavaksi...

Burger Mühle Luomu perunakyhmyjä puoliksi ja puoliksi

: Yksikkö: 2 kertaa 115 g: Hinta: 3,17 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 13,78 Euro: Saatavuus: 30 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 273 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Perunoista, perunatärkkelyksestä, suolasta ja rosmariiniuutteesta valmistettu jauhe on nopea ja helppo valmistaa. Klassinen lisuke perinteiseen etelätirolilaiseen ja saksalaiseen keittiöön tai moderneihin resepteihin pataruokiin, keittoihin ja vihannespannuihin...

Burger Mühle Luomu perunamuusi

: Yksikkö: 2 kertaa 80 g: Hinta: 2,43 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 15,19 Euro: Saatavuus: 25 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 207 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Pakkaus sisältää 2 annosta hienoa, kermaista ja herkullista perunamuusia. Nopeasti valmistuvat, ne sopivat loistavaksi lisukkeeksi vihanneksille tai lihalle tai niitä voi käyttää luovissa pataruoissa ja pannuissa. Puhdistettu merisuolalla, muskottipähkinällä ja valkosipulilla...

Burger Mühle Luomu perunapannukakut

: Yksikkö: 170 g: Hinta: 2,85 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 16,76 Euro: Saatavuus: 20 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 208 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Kermainen, pehmeä keskusta ja kultainen kuori, joka kutsuu puremaan. Perunapannukakut sopivat mainiosti kaikenlaisten suolaisten ruokien kanssa, mutta ovat herkullisia myös makeiden koristeiden, kuten omena- tai muiden hedelmäsoseiden kanssa...

Campo Verde Luomu kikherneet tomaattikastikkeessa

: Yksikkö: 350 g: Hinta: 2,64 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 7,54 Euro: Saatavuus: 10 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 557 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Hellävaraisesti käsitellyt kikherneet kohtaavat välimerellisen tomaattikastikkeen. Herkullista ja valmista syötäväksi. Kikherneet tomaattikastikkeessa maistuvat parhaiten sellaisenaan, mutta sopivat myös lisäkkeeksi tai keittoihin...

Campo Verde Luomu paistetut pavut

: Yksikkö: 350 g: Hinta: 3,17 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 9,06 Euro: Saatavuus: 15 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 554 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Välimerellisessä tomaattikastikkeessa olevat valkoiset pavut ovat jo valmiiksi syötäviä. Paahtoleivän kanssa yhdistettynä paistetut pavut ovat englantilainen aamiaisklassikko. Mutta ne sopivat erinomaisesti myös lisäkkeeksi tai keittoihin...

Chiron Luomu hamppuproteiinipihvit kasvis

: Yksikkö: 300 g: Hinta: 5,61 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 18,70 Euro: Saatavuus: 4 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 320 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Hamppuhiutaleet ja hamppujauho yhdistyvät spelttiin kolmessa eri muodossa: hiutaleina, mannasuurimona ja täysjyväjauhoina. Lisättyinä pellavansiemeniä, vihanneksia ja kasvisliemiä, tuloksena on sekoitus pihveille, joilla on suolainen maku ja pähkinäinen aromi. Sekoita, muotoile ja paista ja rapeat, puhtaasti kasvipohjaiset pihvit salaatteihin, ku...

Chiron Luomu hamppuproteiinipihvit pellon antimet

: Yksikkö: 300 g: Hinta: 5,61 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 18,70 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 316 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Hamppuhiutaleet ja hamppujauho yhdistyvät spelttiin kolmessa eri muodossa. Hiutaleita, mannasuurimoita ja täysjyväjauhoja täydentävät pellavansiemenet, paahdettu amarantti ja kasvisliemi, jotka yhdessä luovat paistettavan seoksen, jossa on runsas suutuntuma ja pähkinäinen maku. Herkullisia lämpiminä pannulta, yllättävän hyviä kylminä leivän...

Danival Luomu Chili con Seitan

: Yksikkö: 630 g: Hinta: 5,72 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 9,08 Euro: Saatavuus: 7 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 943 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Hae sombrerosi kellarista ja pyyhi pölyt kaktuksistasi. Aurinko ja hyvä mieli ovat vieraitasi! Meksikolaisen keittiön innoittamana Danivalin kokit ovat kehittäneet Chili con Carnesta kasvisvaihtoehdon, jossa naudanliha on korvattu Seitanilla...

Danival Luomu Ratatouille du Moulin

: Yksikkö: 670 g: Hinta: 5,72 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 8,54 Euro: Saatavuus: 15 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 995 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

on Etelä-Ranskan provencelaisen keittiön herkullinen kasvisruoka. Ratatouillen pääraaka-aineita ovat luomu-kesäkurpitsa, luomu-munakoiso, luomusipuli, luomupaprika ja luomutomaatti...

Danival Luomu ravioli 5 kasviksella

: Yksikkö: 670 g: Hinta: 6,25 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 9,33 Euro: Saatavuus: 11 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 995 g...
: Kuvaus (lyhennetty):

Nauti tuoreista pastataskuista, joissa on hieno vihannestäyte sipulia, porkkanaa, tomaattia, munakoisoa ja paprikaa hedelmäisen aromaattisessa tomaattikastikkeessa. Herkullinen ja nopea luomuherkku Ranskasta...

Vieritä ylös