Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Bakverk › Chips". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 9:

Trafo Potatisknäckor Saltade Naturell

: Enhet: 125 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,20 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 145 g...
: Beskrivning (förkortad):

tillverkade av ekologisk potatis, ekologisk solrosolja och havssalt. Ekologiska potatischips från Trafo produceras på ett traditionellt sätt i ett litet familjeföretag. Trafo använder utvalda potatisar som odlas på bördig ekologisk mark. De friterar dem i ekologisk solrosolja 100% icke-härdad som är mycket rik på den viktiga fleromättade linolsyran. E...

Yakso Eko kassava Krupuk

: Enhet: 60 g: Pris: 2,82 Euro: Grundpris: 1 kg = 47,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 3,4 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 64 g...
: Beskrivning (förkortad):

Dessa krispiga kex är gjorda av kassavarot. De är lite fastare och mer intensiva än klassiska potatischips. Läckra till en nasimåltid eller som dipp i sataysås! De är också ett bra alternativ till räkcrackers för veganer...

Yakso Eko Krupuk räkchips

: Enhet: 60 g: Pris: 3,51 Euro: Grundpris: 1 kg = 58,50 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 66 g...
: Beskrivning (förkortad):

med räkor och ingefära. Chipsen med tapiokastärkelse och kort bakade i olja. Prova räkchipsen som ett mellanmål eller till asiatiska rätter...

Yakso Eko Mini Papadums

: Enhet: 75 g: Pris: 2,82 Euro: Grundpris: 1 kg = 37,60 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 83 g...
: Beskrivning (förkortad):

Läckra, lätta och krispiga. I det indiska köket serveras papadums som tillbehör eller aptitretare. De är ett utmärkt alternativ till rätter med söt eller salt chutney. Men de luftiga kexen kan också avnjutas som ett mellanmål på egen hand...

Yakso Eko Veganska Räkknäckor Krupuk

: Enhet: 60 g: Pris: 2,82 Euro: Grundpris: 1 kg = 47,00 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 65 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en indonesisk sidorätt gjord på grönsaker. Veganska, luftiga och krispiga. Chipsen passar bra till asiatiska rätter och är ett gott mellanmål. De är också underbara att doppa i...

El Origen Eko kokbananchips vegansk ost

: Enhet: 80 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 30,00 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 85 g...
: Beskrivning (förkortad):

En variant som påminner om nachos med ostsås och ger dig den där biokänslan? Säg inte mer om det: Dessa supergoda chips får poäng med sin milda, harmoniskt balanserade ostsmak och krispiga groblad...

FruchtBar Eko krispiga pinnar

: Enhet: 30 g: Pris: 1,14 Euro: Grundpris: 1 kg = 38,00 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 34 g...
: Beskrivning (förkortad):

Rejäla, knapriga pinnar gjorda av puffat majsmjöl och med en mild ostsmak. Smakar även utan tillsats av salt och socker¹. Ett utsökt knaprigt mellanmål för resan eller hemma...

Le Pain des Fleurs Eko Pétales Rökt Paprika, glutenfri

: Enhet: 75 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,73 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 81 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av de krispiga, aromatiska bollarna baserade på paprika och spannmål. Underbart som en liten aperitif eller som ett salt mellanmål till nästa filmkväll eller besök av vänner...

Le Pain des Fleurs Eko Puff Crousty Tomat Oregano

: Enhet: 75 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,73 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 82 g...
: Beskrivning (förkortad):

Flips anses med rätta vara en absolut snacksklassiker. I denna medelhavsinspirerade nytolkning ger tomater och oregano den oemotståndliga aromen...

Lisas Eko grytchips alpörter

: Enhet: 115 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 22,70 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 120 g...
: Beskrivning (förkortad):

Potatischips med intensiv smak kryddas med lök och fina örter som oregano, persilja eller dragon. Bakade i en vattenkokare...

Lisas Eko grytchips alpsalt och äppelvinäger

: Enhet: 115 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 22,70 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 125 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den engelska klassikern gjord av premiumpotatisskivor som kryddas med fint alpint salt och äppelvinäger. Bakade i en vattenkokare...

Lisas Eko Potato Crips Tomat & Örter

: Enhet: 115 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 22,70 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 120 g...
: Beskrivning (förkortad):

Fans av medelhavsköket kommer att bli särskilt nöjda med den här varianten. Den doftande kryddblandningen av handplockade örter och solmogna tomater harmonierar perfekt med de rostade aromerna från gyllengula bakade potatisar. Slut ögonen och smaka på sommaren .....

Pural Eko Tortilla Chips Naturlig

: Enhet: 125 g: Pris: 1,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,84 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 132 g...
: Beskrivning (förkortad):

De krispiga chipsen är gjorda av majsmjöl, solrosolja och havssalt. Det perfekta mellanmålet för mellanmål. De kan avnjutas rena eller med din favoritdipp...

Reishunger Eko risknäckor Salt

: Enhet: 50 g: Pris: 1,77 Euro: Grundpris: 1 kg = 35,40 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 57 g...
: Beskrivning (förkortad):

Riset till dessa krispiga chips är inte friterat eller bakat, utan poppat. Den enda ingrediensen förutom ekologiskt fullkornsris är lite salt. Det är allt som krävs för veganskt snacksnöje...

Sarchio Eko bakade flingor Salta snacks

: Enhet: 55 g: Pris: 2,29 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,64 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 59 g...
: Beskrivning (förkortad):

Detta glutenfria spannmålssnack är en kombination av två glutenfria spannmål, majs och amarant. Detta mellanmål är härligt krispigt med en oemotståndlig naturlig smak och är inte stekt utan bakat vid låg temperatur. Det tillverkas endast med solrosolja för att framhäva den autentiska smaken av spannmålen...

Sarchio Eko fullkorns-dinkelcrackers, utan jäst

: Enhet: 9 gånger 25 g: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,89 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 295 g...
: Beskrivning (förkortad):

I denna enkla produkt används farina av farro från Italien och vatten, utan tillsats av lievito. Produkten kan avnjutas som ett alternativ till pane eller som en del av en kräm med spalmabili, dolci eller salate. Grazie alle pratiche confezioni monodose, è comodo da portare con sé, sia per il pranzo, uno spuntino o durante un viaggio...

Sarchio Eko grönsakschips

: Enhet: 55 g: Pris: 2,29 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,64 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 61 g...
: Beskrivning (förkortad):

De här chipsen är ett gott och färgglatt alternativ till traditionella potatischips. De är underbart krispiga, har en tilltalande, naturlig smak och är inte friterade, utan endast bakade med solrosolja för att få fram den autentiska smaken av grönsakerna...

Sarchio Eko kex utan jäst

: Enhet: 10 gånger 25 g: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,80 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 325 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ett enkelt recept gjort på italienskt vetemjöl och vatten, utan jäst. Passar bra som brödersättning vid matbordet eller med söta eller salta pålägg. Tack vare de praktiska enportionsförpackningarna är de ett utmärkt val när du är på språng...

Sarchio Eko kikärtschips

: Enhet: 50 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 48,00 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 55 g...
: Beskrivning (förkortad):

Kikärtschipsen med sin traditionella runda form är inte friterade utan bakade i ugnen. Oavsett om det gäller en mysig kväll med vänner, som en del av ett varierat snacksfat eller helt enkelt mellan måltiderna, är dessa chips perfekta för många tillfällen...

Sarchio Eko kikärtsstavar

: Enhet: 35 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 59,43 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 41 g...
: Beskrivning (förkortad):

De puffade pinnarna gjorda av majs- och kikärtsmjöl friteras inte utan bakas i ugnen. Ett underbart mellanmål för en utekväll med vänner eller bara som ett mellanmål mellan måltiderna...

Scrolla till toppen