Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Farfalla i kategorin "Naturkosmetik". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 18:

Farfalla Ravintsara eko

: Enhet: 5 ml: Pris: 9,13 Euro: Grundpris: 1 l = 1.826,00 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ravintsara är inte särskilt välkänt. Doften är frisk och påminner om eukalyptus. Ravintsara är en underbart välgörande eterisk olja för frostiga dagar och bastun...

Farfalla Ravintsara Håll dig frisk bröstbalsam

: Enhet: 30 ml: Pris: 12,80 Euro: Grundpris: 1 l = 426,67 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 82 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ravintsara eterisk olja är uppfriskande och befriande. Den är en välgörande följeslagare under den kalla årstiden. Den örtartade friska balsamen stärker andan...

Farfalla Reservpinnar för doftplugg Smart 10 ml

: Enhet: 1 gånger 5 styck: Pris: 3,98 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 4 g...
: Beskrivning (förkortad):

Förpackningen innehåller 5 st reservpinnar inkl. hållare för Duftstecker Smart. Doftpluggen fungerar utan vatten och fördelar den eteriska oljan som en dimma av mikropartiklar i rumsluften. Stickorna måste bytas ut när doften ändras. Passar 10 ml flaskor. 1 pinne har en längd på ca 6,5 cm...

Farfalla Reservpinnar för doftplugg Smart 5 ml

: Enhet: 1 gånger 5 styck: Pris: 3,98 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 4 g...
: Beskrivning (förkortad):

Förpackningen innehåller 5 st reservpinnar inkl. hållare för Duftstecker Smart. Doftpluggen fungerar utan vatten och fördelar den eteriska oljan som en dimma av mikropartiklar i rumsluften. Stickorna måste bytas ut när doften ändras. Passar 5 ml flaskor. 1 pinne har en längd på ca 5,5 cm...

Farfalla Ricinolja eko

: Enhet: 75 ml: Pris: 12,59 Euro: Grundpris: 1 l = 167,87 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 174 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en allroundolja för hud och hår. Den vitaliserar huden och lugnar torr, stressad och oren hud. Den gör ditt hår glänsande även ögonfransar och ögonbryn...

Farfalla Rockrose Mg+ ansiktskräm

: Enhet: 30 ml: Pris: 27,93 Euro: Grundpris: 1 l = 931,00 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 58 g...
: Beskrivning (förkortad):

Återfuktande dag- och nattvård för en frisk hy. Den energigivande aktiva ingredienskombinationen med magnesium Mg och cistus rockrose samt ekologisk aprikoskärnolja och aloe vera ger lugnande vård för trött hud. Huden återfuktas och fräschas upp...

Farfalla Rockrose Mg+ ansiktsoljekoncentrat

: Enhet: 15 ml: Pris: 19,32 Euro: Grundpris: 1 l = 1.288,00 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 80 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ultralätt och snabbt absorberande för en matt finish och en silkeslen hudkänsla utan glans. Den vitaliserande aktiva ingredienskombinationen med magnesium Mg och cistus rockrose ger ny energi till utmattade hudceller. Den förbättrar hudens fuktreserver och bevarar dess naturliga lyster och smidighet. Högkvalitativ ekologisk aprikoskärnolja ...

Farfalla Rockrose Mg+ Energigivande gelmask

: Enhet: 50 ml: Pris: 19,32 Euro: Grundpris: 1 l = 386,40 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 60 g...
: Beskrivning (förkortad):

En uppiggande kick för huden! Den fuktgivande gelmasken på aloe vera-bas ger huden en vitaliserande fukt- och energikick. Den vitaliserande aktiva ingredienskombinationen med magnesium Mg och cistus rockrose ger utmattade hudceller ny energi och förbättrar hudens fuktreserver. Högkvalitativ ekologisk aprikoskärnolja och aloe vera vitaliserar ...

Farfalla Rockrose Mg+ Hydrobooster 4-i-1

: Enhet: 60 ml: Pris: 27,93 Euro: Grundpris: 1 l = 465,50 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 146 g...
: Beskrivning (förkortad):

En vitaliserande och återfuktande hudvårdsprodukt i sprayform för hud och hår. Den vitaliserande aktiva ingredienskombinationen med magnesium Mg och cistus stenros ger utmattade hudceller ny energi och förbättrar hudens fuktbalans. Högkvalitativ ekologisk aprikoskärnolja och ekologiskt rosenvatten vitaliserar trött hud och ger en uppfriskande kä...

Farfalla Rockrose Mg+ läppbalsam

: Enhet: 4,6 g: Pris: 5,77 Euro: Grundpris: 1 kg = 1.254,35 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 21 g...
: Beskrivning (förkortad):

Intensivvård för mjuka och rosiga läppar. Den energigivande aktiva ingredienskombinationen med magnesium Mg och cistus rockrose förbättrar fuktreserverna i den känsliga läpphuden och ger den extra fukt. Sheasmör vårdar läpparna och karnaubavax minskar fuktförlusten...

Farfalla Rökelse harts myrra första kvalitet

: Enhet: 20 g: Pris: 12,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 603,50 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

doftar kryddigt, ganska syrligt och jordigt. Myrra är känd för att vara mycket renande, men också lugnande och kan främja koncentrationen...

Farfalla Rökelse ört vit salvia

: Enhet: 2 gånger 15 g: Pris: 15,75 Euro: Grundpris: 1 kg = 525,00 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

i förpackningen med 2 buntar. Denna starka art av salvia är lämplig för rengöring av rumsatmosfären och för svettloger. Mycket rensande och uppfriskande...

Farfalla Rökelse träkol 33mm

: Enhet: 1 gånger 10 styck: Pris: 5,14 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 64 g...
: Beskrivning (förkortad):

För bränning av rökelse, hartser, örter, blommor och träslag under rökelse-ritualer. Håll i koltabletten med röktång och tänd tills kolen är aktiv. Placera den på sanden i rökelsebägaren. Vänta tills det inte längre slår några gnistor. Tillsätt först då en nypa rökelse i tabletten. Se till att det finns tillräckligt med frisk luft. Lämna aldrig rökelseskålen ut...

Farfalla Rökelseblandning atmosfärrenare

: Enhet: 20 g: Pris: 12,07 Euro: Grundpris: 1 kg = 603,50 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

med bland annat citrongräs, salvia och lavendel. För att neutralisera lukter och för att hjälpa till att rengöra ett rum från negativa vibrationer...

Farfalla Rökelseblandning bostadsbyte

: Enhet: 20 g: Pris: 14,91 Euro: Grundpris: 1 kg = 745,50 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

med bland annat salvia, frankincense och mastix. För att städa rum, börja om på ett nytt sätt och för att lösa upp dåligt humör...

Farfalla Rökelsebrännare bägare

: Enhet: 1 styck: Pris: 19,95 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 420 g...
: Beskrivning (förkortad):

används för rökelseeldning i hemmet. Den stilrena skålen är tillverkad av keramik med svart glasyr. Diameter ca 12 cm...

Farfalla Rökelsebrännare Cylinder Beige, med sil

: Enhet: 1 styck: Pris: 32,13 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 359 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en medelstor skål tillverkad av stengods i färgen beige. I förpackningen ingår även en sil i rostfritt stål och ett värmeljus. För en behaglig rumsatmosfär. Höjd ca 8 cm, diameter ca 8 cm...

Farfalla Rökelsebrännare Sand

: Enhet: 500 g: Pris: 4,51 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,02 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 508 g...
: Beskrivning (förkortad):

är underbar för att fylla alla typer av rökelsebrännare. Rökelsebrännarsand förhindrar att brännaren blir kladdig av flytande harts...

Farfalla Rökelsehållare Lotus

: Enhet: 1 styck: Pris: 15,01 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 288 g...
: Beskrivning (förkortad):

Rökelsehållaren med en diameter på ca 10,7 cm är tillverkad av täljsten. Den har ädla inläggningar av pärlemor...

Farfalla Rökelseharts olibanum första kvalitet

: Enhet: 20 g: Pris: 21,31 Euro: Grundpris: 1 kg = 1.065,50 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den fredag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 40 g...
: Beskrivning (förkortad):

är en nästan transparent, dyrbar rökelse. Den sägs rena atmosfären från dåliga vibbar och stödja intellektuellt arbete. Den anses skydda mot dåliga influenser...

Scrolla till toppen