: Enhet: 500 g: Pris: 4,28 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,56 Euro: Tillgänglighet: 66 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 508 g...
: Beskrivning (förkortad):
Den oskalade sesamen är lämplig i flingor, som ingrediens i bakverk eller för det kreativa kalla eller varma asiatiska köket. Rosta sesamfröna med lite olja i en stekpanna. Resultatet blir ett smakrikt knäck till sallader och såser...
: Enhet: 150 g: Pris: 4,28 Euro: Grundpris: 1 kg = 28,53 Euro: Tillgänglighet: 74 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 159 g...
: Beskrivning (förkortad):
Skalade hampafrön har en lätt nötaktig smak och är ett alternativ till nötter. De kan användas på många sätt, antingen hela eller malda, som ingrediens i flingor eller för matlagning och bakning...
: Enhet: 250 g: Pris: 1,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 7,92 Euro: Tillgänglighet: 34 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 258 g...
: Beskrivning (förkortad):
I den lilla förpackningen om 250 g. Fröna är lämpliga för spannmål, som ingrediens i bröd, kakor, potatis- och grönsaksrätter och kan användas som en krispig salladstopping...
: Enhet: 500 g: Pris: 3,34 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,68 Euro: Tillgänglighet: 74 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 510 g...
: Beskrivning (förkortad):
Solrosfrön har en mild, lätt nötaktig smak. De är lämpliga som ingrediens i bröd, kakor, potatis- och grönsaksrätter och för att förädla müsli. Lätt rostade solrosfrön är en krispig och välsmakande krydda för sallader...
: Enhet: 5 kg: Pris: 25,11 Euro: Grundpris: 1 kg = 5,02 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 5,1 kg...
: Beskrivning (förkortad):
i en 5-kg-påse för storförbrukare. Solrosfrön är lämpliga för spannmål, som ingrediens i bröd, kakor, potatis- och grönsaksrätter. Lätt rostade solrosfrön är en krispig och läcker smak som till sallader...
: Enhet: 2 gånger 125 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,44 Euro: Tillgänglighet: 40 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 277 g...
: Beskrivning (förkortad):
Spelt är ett mycket gammalt sädesslag och anses vara föregångaren till vete. Kelterna och de gamla egyptierna odlade redan spelt, som anses vara särskilt smältbar och rik på värdefulla ingredienser. Davert spelt som ris är försiktigt delvis polerad. Efter bara 20 minuter är spelt utsökt fluffig och kornig när den tillagas. Spelt är ett väls...
: Enhet: 200 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,60 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 206 g...
: Beskrivning (förkortad):
Svart sesam är en ädel ingrediens i det asiatiska och arabiska köket. De små fröna kännetecknas av en stark, nötaktig och aromatisk smak. Läcker som ingrediens eller topping till bakverk, sushi och sallader samt desserter och kakor...
: Enhet: 500 g: Pris: 3,34 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,68 Euro: Tillgänglighet: 50 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 512 g...
: Beskrivning (förkortad):
En klassiker i det syd- och latinamerikanska köket. De passar bra till grytor och som tillbehör till ris eller hirs. Bönorna kan också användas för att göra läckra pålägg. De har en kryddig och lite söt smak...
: Enhet: 1 kg: Pris: 1,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 1,98 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):
i den lilla förpackningen om 1 kg. Vete är ett av de mest kända sädesslagen. Det lämpar sig till exempel för bakning. Tillagat är det också lämpligt som ett nyttigt tillbehör eller som bas för kreativa grytor...
: Enhet: 200 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,60 Euro: Tillgänglighet: 23 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 218 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna vita ekologiska quinoa kännetecknas av sin milda, lite nötiga smak. Den passar bra tillsammans med grönsaker, färska örter och kryddor. De små vita quinoakornen tillagas lätta och korniga. De kan användas som ris eller couscous. Njut som ett fint tillbehör, som en ingrediens i kreativa sallader eller ovanliga wokrätter...
: Enhet: 240 g: Pris: 1,66 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,92 Euro: Tillgänglighet: 160 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 485 g...
: Beskrivning (förkortad):
Mixen med röda kidneybönor, vita jackbönor, kikärtor och vita bönor är mycket populär till sallader, antipasti, soppor, grytor eller chili. Färdiglagad - för det snabba köket! Blötläggnings- och tillagningstiden elimineras eftersom bönorna är försiktigt förkokta...
: Enhet: 240 g: Pris: 1,66 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,92 Euro: Tillgänglighet: 162 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 489 g...
: Beskrivning (förkortad):
i en burk. Dessa picklade ekologiska röda kidneybönor är redan kokta. Det behövs ingen blötläggning och tillagningstid eftersom bönorna är förkokta. Till chilli con carne, kryddiga tillbehör, tacofyllningar, wokrätter, mustiga grytor eller sallader...
: Enhet: 240 g: Pris: 1,66 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,92 Euro: Tillgänglighet: 246 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 484 g...
: Beskrivning (förkortad):
Bönorna är särskilt populära i det mexikanska köket, för dipp, pålägg och rejäla grytor. Det finns ingen blötläggning och tillagningstid, eftersom bönorna är försiktigt förkokta...
: Enhet: 240 g: Pris: 1,66 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,92 Euro: Tillgänglighet: 133 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 489 g...
: Beskrivning (förkortad):
De picklade konserverade ekologiska bönorna är redan kokta och kan användas direkt. För snabb och kreativ matlagning som sallader, antipasti, soppor och grytor...