: Yksikkö: 400 g: Hinta: 3,49 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 8,73 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 414 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Kookosjauho on kookosöljyn valmistuksessa saatu elintarvike. Se on luonnostaan gluteenitonta ja sopii leivonnaisiin, jälkiruokiin ja gluteenittomaan leivontaan...
: Yksikkö: 500 g: Hinta: 3,17 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 6,34 Euro: Saatavuus: 7 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 505 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Tätä gluteenitonta luomumaissijauhoa voi käyttää niin runsaisiin ruokiin kuin jälkiruokiinkin. Maissijauhoa voidaan käyttää esimerkiksi kalan ja vihannesten panerointiin tai litteän leivän, maissileivän, sämpylöiden ja tortillojen ainesosana...
: Yksikkö: 250 g: Hinta: 2,11 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 8,44 Euro: Saatavuus: 16 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 315 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
on perunajauho. Sopii nyyttien valmistukseen. Gluteeniton perunajauho sopii myös leivontaan sekä jälkiruokien, kermojen, kylmien ruokien, kastikkeiden ja keittojen sitomiseen...
: Yksikkö: 250 g: Hinta: 2,85 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 11,40 Euro: Saatavuus: 4 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 282 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Tätä luomusoijajauhoa varten soijapavut puhdistetaan sadonkorjuun jälkeen ja paahdetaan. Soijajauho voi korvata jopa 20 prosenttia viljasta leivonnaisissa...
: Yksikkö: 500 g: Hinta: 3,49 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 6,98 Euro: Saatavuus: 20 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 509 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Tämä gluteeniton luomuruisjauho on valmistettu ruskeasta riisistä, ja se on vaihtoehto gluteenittomaan ruoanlaittoon. Kastikkeiden sitomiseen tai käytettäväksi seoksissa tärkkelyksen ja sideaineen, kuten johanneksenleipäpuun purukumin kanssa gluteenittomia leipiä ja muita leivonnaisia varten...
: Yksikkö: 1 kg: Hinta: 2,75 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 2,75 Euro: Saatavuus: Jo jälkitoimituksessa - Saatavilla jälleen pian: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,0 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):
Valmistettu T65-vehnäjauhosta perinteisen ranskalaisen reseptin mukaan. Tässä patonkijauhossa käytetään Demeter-vehnää ja aromaattista ohramaltaita. Näin saadaan aikaan erinomainen yhdistelmä makua, koostumusta ja leivontatulosta. Nauti maltaanmakuisesta patongista, jossa on pehmeä mureus ja hienojakoinen kuori...
: Yksikkö: 500 g: Hinta: 9,22 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 18,44 Euro: Saatavuus: 1 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 520 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Tämä makea lupiinijauho on vegaaninen ja laktoositon. Sitä voidaan käyttää ruoanlaittoon ja leivontaan ja se korvaa 10-15 % tavanomaisesta jauhomäärästä. Sopii myös proteiinin lisäämiseen mysleihin ja smoothieihin...
: Yksikkö: 500 g: Hinta: 6,04 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 12,08 Euro: Saatavuus: 2 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 513 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Tämä gluteeniton luomu amarantti täysjyväjauho sopii erityisesti pannukakkujen, perunapannukakkujen tai vohveleiden valmistukseen. Sitä voidaan käyttää myös mausteisiin ruokiin. Nauti sen monipuolisista käyttömahdollisuuksista keittiössä...
: Yksikkö: 500 g: Hinta: 4,13 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 8,26 Euro: Saatavuus: 3 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 546 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
on gluteeniton täysjyväjauhoseos, jossa on riisi-, maissi-, hirssi- ja tattarijauhoja sekä muita ainesosia. Pienessä pakkauksessa 500 g. Sitä voidaan käyttää joko leivontaan ja makeiden tai suolaisten ruokien valmistukseen tai kastikkeiden ja keittojen sakeuttamiseen. Jauhoseos soveltuu myös korppujauhojen valmistukseen tai sämpylöiden, kakkujen, leivän ja piz...
: Yksikkö: 1 kg: Hinta: 8,69 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 8,69 Euro: Saatavuus: 6 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,1 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):
perheystävällisessä 1-kg-pakkauksessa. Täysjyväjauhoseos riisi-, maissi-, hirssi- ja tattarijauhoista sekä muista ainesosista. Sitä voidaan käyttää joko leivontaan ja makeiden tai suolaisten ruokien valmistukseen tai kastikkeiden ja keittojen sakeuttamiseen. Jauhoseos soveltuu myös korppujauhojen valmistukseen tai sämpylöiden, kakkujen, leivän ja pizzan leivon...
: Yksikkö: 1 kg: Hinta: 9,75 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 9,75 Euro: Saatavuus: 5 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,1 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):
suuressa 1 kg:n pakkauksessa. Ruskea hirssijauho sopii raakaruokintaan ja sitä voi sekoittaa mysleihin, jogurtteihin, puuroihin tai muihin aterioihin...
: Yksikkö: 1 kg: Hinta: 8,79 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 8,79 Euro: Saatavuus: Jo jälkitoimituksessa - Saatavilla jälleen pian: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,1 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):
Tämä tattarijauho sopii leivontaan ja makeiden tai suolaisten ruokien valmistukseen perinteisten jauhojen tapaan sekä kastikkeiden ja keittojen sakeuttamiseen. Sitä voidaan kuitenkin käyttää myös korppujauhojen valmistukseen tai sämpylöiden, kakkujen, leivän ja pizzan leipomiseen jne...
: Yksikkö: 1 kg: Hinta: 7,84 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 7,84 Euro: Saatavuus: 10 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,1 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):
on väriltään aurinkoisen keltainen. Hirssi on peräisin sertifioidusta luomuviljelystä. Jauhoa voidaan käyttää makeisiin ja suolaisiin leivonnaisiin, sillä sen maku vaihtelee neutraalista pähkinäiseen hirssiaromiin. Pakkaus sisältää 2 yksittäispakattua pussia, joissa kussakin on 500 g jauhoja...
: Yksikkö: 1 kg: Hinta: 7,20 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 7,20 Euro: Saatavuus: 8 kpl varastossa, Lähetetty keskiviikko: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 1,1 kg...
: Kuvaus (lyhennetty):
Gluteeniton. Jauho on jauhettu täysjyvästä ja sitä voi käyttää makeisiin tai suolaisiin leivonnaisiin, mutta myös ruoanlaitossa, esimerkiksi keittojen ja kastikkeiden sakeuttamiseen...
: Yksikkö: 300 g: Hinta: 2,64 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 8,80 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 312 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Valmistettu tuoreiden kookospähkinöiden puristekakusta natiivin kookosöljyn uuttamisen jälkeen. Se on luonnostaan gluteenitonta ja sillä voidaan korvata jopa 25 % tavanomaisista jauhoista. Kookosjauho maistuu hieman makealta ja sitä voi käyttää esimerkiksi jogurtin tai myslin valmistukseen, smoothieissa tai kastikkeiden sakeuttamiseen...
: Yksikkö: 400 g: Hinta: 4,55 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 11,38 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 411 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Kikherne Cicer arietinum L. on palkokasvi, jota on käytetty muinaisista ajoista lähtien pääasiassa kuivattuna ainesosana. Tämä kikhernejauho saadaan yksinkertaisesti jauhamalla kuoritut kikherneet. Se on väriltään tyypillistä vaaleankeltaista, ja sitä voidaan käyttää monissa eri resepteissä. Se sopii erityisen hyvin muiden jauhojen kanssa sekoitettuna makeiden...
: Yksikkö: 500 g: Hinta: 4,13 Euro: Yksikköhinta: 1 kg = 8,26 Euro: Saatavuus: Loppuunmyyty - Tätä tuotetta ei voi enää toimittaa: Huomautus: Sisältää arvonlisäveron, plus toimituskulut: Toimituspaino: 516 g...
: Kuvaus (lyhennetty):
Hienoksi jauhettu riisijauho. Sopii erinomaisesti pehmeisiin jälkiruokiin, kuten sienikakkuihin, kakkuihin, kekseihin, murotaikinaan, paistotaikinaan tai kastikkeiden, kuten vaniljakastikkeen tai bechamelin sakeuttamiseen...