: Unit: 165 g: Price: 2,79 Euro: Base Price: 1 kg = 16,91 Euro: Availability: 2 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 173 g...
: Description (shortened):
made from ingredients such as fresh egg, spelt flour and lupine flour. The delicious Organic Spelt Waffels with Egg are refined with bourbon vanilla flavor. Enjoy the waffles pure, with jam or fruits...
: Unit: 165 g: Price: 3,49 Euro: Base Price: 1 kg = 21,15 Euro: Availability: 8 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 171 g...
: Description (shortened):
Organic waffles with a baked-in pattern just like in grandmother's waffles. The waffles by Pural are made with wheat flour, cane sugar, butter and eggs. Rounded off with a pinch of sea salt. For a sweet treat with coffee, tea or between meals...
: Unit: 100 g: Price: 1,99 Euro: Base Price: 1 kg = 19,90 Euro: Availability: 4 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 108 g...
: Description (shortened):
Crispy spelt wafers with a delicate cocoa cream filling. The aromatic cocoa gives the cream a delicious flavour. Crispy chocolate pleasure. Enjoy the wafers with a hot cup of coffee or tea!...
: Unit: 100 g: Price: 1,99 Euro: Base Price: 1 kg = 19,90 Euro: Availability: 5 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 111 g...
: Description (shortened):
Crispy spelt wafers with soft cream filling made with roasted hazelnuts and Bourbon vanilla. Enjoy the waffles with a hot cup of coffee or tea and discover the delicious taste!...
: Unit: 100 g: Price: 1,99 Euro: Base Price: 1 kg = 19,90 Euro: Availability: 2 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 105 g...
: Description (shortened):
Spelt wafers with a delicate lemon cream filling. Lemon essential oil gives the waffle a fruity-fresh aroma. Bourbon vanilla rounds off the delicate creamy filling. Enjoy the wafers with a hot cup of coffee or tea!...
: Unit: 100 g: Price: 2,99 Euro: Base Price: 1 kg = 29,90 Euro: Availability: 4 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 109 g...
: Description (shortened):
Spelt wafer cubes with hazelnut chocolate cream. A crunchy snack for young and old. 26% hazelnuts make the creamy samba filling so delicious. Refined with real bourbon vanilla...
: Unit: 100 g: Price: 1,99 Euro: Base Price: 1 kg = 19,90 Euro: Availability: 6 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 108 g...
: Description (shortened):
Crispy spelt wafers with a delicate vainilla cream filling. Aromatic bourbon vanilla gives the delicate cream a delicious taste. Enjoy the wafers with a hot cup of coffee or tea!...
: Unit: 23 g: Price: 0,79 Euro: Base Price: 1 kg = 34,35 Euro: Availability: 13 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 27 g...
: Description (shortened):
With 36% hazelnut cream and 23% milk cream. For the break, on the go and as a snack at home...
: Unit: 125 g: Price: 4,99 Euro: Base Price: 1 kg = 39,92 Euro: Availability: 3 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 158 g...
: Description (shortened):
Very delicate and thin wafer biscuits with dark chocolate baked from spelt flour. Enjoy this chocolate delicacy with a cup of coffee and tea and discover the delicious taste...
: Unit: 125 g: Price: 4,99 Euro: Base Price: 1 kg = 39,92 Euro: Availability: 18 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 158 g...
: Description (shortened):
This delicious wafer specialty ensures a lot of variety on the coffee table. Very delicate wafer biscuits with whole milk chocolate made from spelt flour. With a cup of coffee or tea - a special treat at any time of the day!...
: Unit: 150 g: Price: 4,99 Euro: Base Price: 1 kg = 33,27 Euro: Availability: 9 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 157 g...
: Description (shortened):
Chocolaty-crunchy wafer enjoyment made from spelt flour. These delicious spelt wafer rolls are refined with Ceylon cinnamon. Delicious as a sweet, crunchy snack with a fresh cup of tea or cappuccino...
: Unit: 150 g: Price: 4,99 Euro: Base Price: 1 kg = 33,27 Euro: Availability: 22 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 160 g...
: Description (shortened):
These delicious spelt wafer rolls are refined with cinnamon. Chocolaty-crunchy wafer enjoyment made from spelt flour. Delicious as a sweet, crunchy snack with a fresh cup of tea or cappuccino...
: Unit: 125 g: Price: 2,89 Euro: Base Price: 1 kg = 23,12 Euro: Availability: 12 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 136 g...
: Description (shortened):
Wonderfully crispy. Baked from spelt flour and refined with raw cane sugar and cinnamon. This sweet and crispy snack is just right for big and small sweet-toothes...
: Unit: 100 g: Price: 4,99 Euro: Base Price: 1 kg = 49,90 Euro: Availability: 10 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 137 g...
: Description (shortened):
Covered with dark chocolate, sprinkled with roasted almond slivers. A pleasure for all chocolate lovers. With a cup of tea or coffee - a sweet snack for any time of day!...
: Unit: 100 g: Price: 4,99 Euro: Base Price: 1 kg = 49,90 Euro: Availability: 7 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 130 g...
: Description (shortened):
Covered with whole milk chocolate, sprinkled with roasted almond slivers. A pleasure for all chocolate lovers. With a cup of tea or coffee - a sweet snack for any time of day!...
: Unit: 100 g: Price: 3,69 Euro: Base Price: 1 kg = 36,90 Euro: Availability: 5 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 107 g...
: Description (shortened):
Thin, crispy spelt wafers filled with a nougat cream made from roasted hazelnuts and cocoa powder. Discover the taste of the Organic Spelt Wafers Nougat and enjoy them with a cup of coffee or tea...
: Unit: 175 g: Price: 2,89 Euro: Base Price: 1 kg = 16,51 Euro: Availability: 5 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 200 g...
: Description (shortened):
The waffles are not only sweetened with agave and wheat syrup. Added honey gives them an extra portion of sweetness. Enjoy the waffles as a sweet snack between meals or at a lavish coffee party at the weekend...
: Unit: 120 g: Price: 2,19 Euro: Base Price: 1 kg = 18,25 Euro: Availability: 4 units in stock, Dispatched on Wednesday: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Discount: 4,4 percent on our old price: Shipping Weight: 130 g...
: Description (shortened):
The Green Protein Corn Cakes owe their high protein content and the pretty splashes of colour to a 46% legume content: peas, beans, lentils and chickpeas. Corn and pea protein round off the protein snack and provide additional nutrients. The waffles are suitable as a quick snack before or after sport or as a snack between meals with spreads and vari...
: Unit: 100 g: Price: 0,99 Euro: Base Price: 1 kg = 9,90 Euro: Availability: Sold out - This product isn't deliverable anymore: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 107 g...
: Description (shortened):
The crispy wafers made from puffed rice are ideal as a vegan snack for breakfast, as a in-between treat, at home and on the go. The rice wafers are also delicious with butter, honey and sweet or savoury spreads...
: Unit: 100 g: Price: 0,99 Euro: Base Price: 1 kg = 9,90 Euro: Availability: Sold out - This product isn't deliverable anymore: Note: Including value added tax, plus shipping costs: Shipping Weight: 107 g...
: Description (shortened):
The crispy, airy waffles are made exclusively from puffed rice and sea salt. As a vegan snack for breakfast, as a snack between meals, at home and on the go. The rice wafers are also delicious with butter, honey and sweet or savoury spreads...