Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Bakverk › Våfflor". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 5:

Pural Eko dinkelvåfflor med ägg

: Enhet: 165 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,70 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 173 g...
: Beskrivning (förkortad):

tillverkade med ingredienser som färskt ägg, speltmjöl och lupinmjöl. De läckra ekologiska speltvåfflorna med ägg är förfinade med bourbonvaniljsmak. Njut av våfflorna rena, med sylt eller frukt...

Pural Eko våfflor med smör

: Enhet: 165 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 22,12 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 171 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ekologiska våfflor med ett inbakat mönster precis som i mormors våfflor. Våfflorna från Pural är gjorda på vetemjöl, rörsocker, smör och ägg. Avrundas med en nypa havssalt. För en söt behandling med kaffe, te eller mellan måltiderna...

Rapunzel Eko choklad-dinkelvåfflor

: Enhet: 100 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,80 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 108 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krispiga rån av spelt med en delikat fyllning av kakaokräm. Den aromatiska kakaon ger krämen en utsökt smak. Krispig chokladglädje. Njut av rånen med en varm kopp kaffe eller te!...

Rapunzel Eko hasselnöts-dinkelvåfflor

: Enhet: 100 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,80 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 111 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krispiga speltrån med mjuk krämfyllning gjord på rostade hasselnötter och Bourbon-vanilj. Njut av våfflorna med en varm kopp kaffe eller te och upptäck den utsökta smaken!...

Rapunzel Eko Samba Minis

: Enhet: 100 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,30 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 109 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tärningar av spelt med hasselnötschokladkräm. Ett knaprigt mellanmål för både stora och små. 26% hasselnötter gör den krämiga sambafyllningen så läcker. Raffinerad med äkta bourbonvanilj...

Rapunzel Eko speltrån med citron

: Enhet: 100 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,80 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 105 g...
: Beskrivning (förkortad):

Spelt våfflor med en delikat citronkrämfyllning. Eterisk citronolja ger våfflan en fruktig och fräsch arom. Bourbonvanilj avrundar den delikata krämiga fyllningen. Njut av våfflorna med en varm kopp kaffe eller te!...

Rapunzel Eko vanilj-dinkelvåfflor

: Enhet: 100 g: Pris: 2,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,80 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 108 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krispiga speltrån med en delikat fyllning av vaniljkräm. Aromatisk bourbonvanilj ger den delikata krämen en utsökt smak. Njut av rånen med en varm kopp kaffe eller te!...

Rapunzel Tiger Picnic eko dinkelvåffla med nougat- och mjölkkräm

: Enhet: 23 g: Pris: 0,83 Euro: Grundpris: 1 kg = 36,09 Euro: Tillgänglighet: 13 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 27 g...
: Beskrivning (förkortad):

Med 36% hasselnötsgrädde och 23% mjölkgrädde. För pausen, på språng och som mellanmål hemma...

Rosengarten Eko dinkelrånwafers mjölkchoklad

: Enhet: 125 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,76 Euro: Tillgänglighet: 18 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 158 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna läckra waferspecialitet garanterar en stor variation på kaffebordet. Mycket delikata waferkex med helmjölkschoklad gjorda av speltmjöl. Med en kopp kaffe eller te - en speciell behandling när som helst på dagen!...

Rosengarten Eko dinkelrånwafers mörk choklad

: Enhet: 125 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,76 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 158 g...
: Beskrivning (förkortad):

Mycket delikata och tunna waferkex med mörk choklad bakade på mjöl av spelt. Njut av denna chokladdelikatess med en kopp kaffe eller te och upptäck den utsökta smaken...

Rosengarten Eko dinkelvåffelrullar mjölkchoklad

: Enhet: 150 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 34,80 Euro: Tillgänglighet: 22 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 160 g...
: Beskrivning (förkortad):

Dessa läckra speltrullar är förfinade med kanel. Chokladigt knapriga wafers gjorda på mjöl från spelt. Läckra som ett sött, krispigt mellanmål med en kopp te eller cappuccino...

Rosengarten Eko dinkelvåffelrullar mörk choklad

: Enhet: 150 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 34,80 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 157 g...
: Beskrivning (förkortad):

Chokladigt knapriga wafers gjorda på mjöl från spelt. Dessa läckra speltrussin är förfinade med Ceylonkanel. Läckra som ett sött, krispigt mellanmål med en kopp te eller cappuccino...

Rosengarten Eko dinkelvåffelrullar naturella

: Enhet: 125 g: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,24 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 136 g...
: Beskrivning (förkortad):

Underbart krispiga. Bakade av speltmjöl och raffinerade med rårörsocker och kanel. Detta söta och krispiga mellanmål är precis lagom för stora och små sötsugna tänder...

Rosengarten Eko dinkelvåfflor mjölkchoklad

: Enhet: 100 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 52,20 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 130 g...
: Beskrivning (förkortad):

Överdragna med helmjölkschoklad, beströdda med rostade mandelspån. En njutning för alla chokladälskare. Med en kopp te eller kaffe - ett sött mellanmål för alla tider på dagen!...

Rosengarten Eko dinkelvåfflor nougat

: Enhet: 100 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 38,60 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 107 g...
: Beskrivning (förkortad):

Tunna, krispiga speltrån fyllda med en nougatkräm gjord på rostade hasselnötter och kakaopulver. Upptäck smaken av Organic Spelt Wafers Nougat och njut av dem med en kopp kaffe eller te...

Rosengarten Eko speltrån mörk choklad

: Enhet: 100 g: Pris: 5,22 Euro: Grundpris: 1 kg = 52,20 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 137 g...
: Beskrivning (förkortad):

Överdragna med mörk choklad, strösslade med rostade mandelsplitter. En njutning för alla chokladälskare. Med en kopp te eller kaffe - ett sött mellanmål för alla tider på dagen!...

TerraSana Eko våfflor med honung

: Enhet: 175 g: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,31 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 200 g...
: Beskrivning (förkortad):

Våfflorna är inte bara sötade med agave och vetesirap. Tillsatt honung ger dem en extra portion sötma. Njut av våfflorna som ett sött mellanmål mellan måltiderna eller på ett överdådigt kaffekalas på helgen...

Verival Eko gröna proteinmajskakor

: Enhet: 120 g: Pris: 2,29 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,08 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 4,6 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 130 g...
: Beskrivning (förkortad):

Green Protein Corn Cakes har sitt höga proteininnehåll och sina vackra färgklickar tack vare 46% baljväxter: ärtor, bönor, linser och kikärter. Majs och ärtprotein avrundar proteinsnackset och ger ytterligare näringsämnen. Våfflorna passar som ett snabbt mellanmål före eller efter idrotten eller som ett mellanmål med pålägg och olika toppings...

Biozentrale Eko risrån havssalt

: Enhet: 100 g: Pris: 1,04 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,40 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 107 g...
: Beskrivning (förkortad):

De krispiga, luftiga våfflorna är tillverkade uteslutande av puffat ris och havssalt. Som ett veganskt mellanmål till frukost, som mellanmål mellan måltiderna, hemma och på språng. Risvåfflorna är också goda med smör, honung och söta eller salta pålägg...

Biozentrale Eko risrån helmjölkschoklad

: Enhet: 100 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,00 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 108 g...
: Beskrivning (förkortad):

Rispuffarna är gjorda av puffat ris och förädlade med massor av mjölkchoklad. De smakar krispigt och chokladigt och passar bra att ha med sig i farten, hemma eller på kontoret. Risrånen är också en utmärkt kombination med fruktiga kvark- och yoghurträtter. Njut av riswafers som mellanmål eller som dessert på picknicken...

Scrolla till toppen