Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Te › Grönt te". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 10:

Yogi Tea Eko grönt te matcha citron, tepåsar

: Enhet: 17 gånger 1,8 g: Pris: 3,34 Euro: Grundpris: 1 kg = 109,15 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 65 g...
: Beskrivning (förkortad):

kombinerar ayurvedisk örtkunskap med buddhistiskt grönt te-hantverk. Delikata gröna Tencha-spetsar som skuggas de sista veckorna före skörden och därmed får sin fina, fräscha och milda smak, har förädlats med dyrbar matcha, som traditionellt åtföljde buddhistiska munkar under deras långa meditationer. Fruktig citron och syrlig lime avrundar denna u...

Yogi Tea Grön energi, tepåsar

: Enhet: 17 gånger 1,8 g: Pris: 3,34 Euro: Grundpris: 1 kg = 109,15 Euro: Tillgänglighet: 24 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 68 g...
: Beskrivning (förkortad):

Låt dig inspireras av detta te med sin intensiva smak. Det gröna teet får en speciell "kick" från fruktig citronverbena och fläderblomma med lite ingefära, guarana och kombuchaextrakt...

Yogi Tea Grön harmoni, tepåsar

: Enhet: 17 gånger 1,8 g: Pris: 3,34 Euro: Grundpris: 1 kg = 109,15 Euro: Tillgänglighet: 24 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 68 g...
: Beskrivning (förkortad):

I Yogi Tea Green Balance representerar grönt te och kombucha den ädla asiatiska traditionen av en balanserad livsstil för både den fysiska kroppen och sinnet. Detta te kombinerar den gamla traditionen med grönt te tillsammans med citrongräs, fläderblommor och färsk pepparmynta till en utsökt och härlig blandning...

Yogi Tea Grön morgon, tepåsar

: Enhet: 17 gånger 1,8 g: Pris: 3,34 Euro: Grundpris: 1 kg = 109,15 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 66 g...
: Beskrivning (förkortad):

innehåller 17 tepåsar. Det här är ett te som väcker oss. Grönt te skärper vår medvetenhet. Ingefära väcker sinnena. Den söta smaken av lakrits gör oss jordade. Citrongräs och svartpeppar ger en fräsch och spännande kryddighet. En antydan till jasmin och rosenblad ger oss en sista chans att drömma innan dagen börjar...

Yogi Tea Grönt te ingefära citron, tepåsar

: Enhet: 17 gånger 1,8 g: Pris: 3,34 Euro: Grundpris: 1 kg = 109,15 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den måndag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 68 g...
: Beskrivning (förkortad):

Smidigt grönt te ger en meditativ mjuk kvalitet till ingefärans kryddighet. Den söta fruktigheten hos citronmyrten och citrongräset i kombination med frisk pepparmynta tar detta gröna te till ännu högre höjder och ger det en raffinerad, uppfriskande kvalitet...

Choice Eko grönt te Sencha, löst

: Enhet: 75 g: Pris: 4,70 Euro: Grundpris: 1 kg = 62,67 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 87 g...
: Beskrivning (förkortad):

Te i lösa blad. Rent, äkta och särpräglat. Noggrant handplockat och naturligt torkat för en balanserad och delikat smak...

Lebensbaum Joongjak eko grönt te, löst

: Enhet: 90 g: Pris: 6,69 Euro: Grundpris: 1 kg = 74,33 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 103 g...
: Beskrivning (förkortad):

Syrligt, friskt grönt te med en delikat ton av persika. Efter skörden stoppas oxideringen av tebladen genom försiktig uppvärmning. På så sätt behåller de sin gröna färg och fräscha smak. Njut av detta te från Sydkorea, som har sin speciella karaktär från den region det kommer ifrån...

Sonnentor Eko grönt te Sencha, löst

: Enhet: 70 g: Pris: 4,28 Euro: Grundpris: 1 kg = 61,14 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 90 g...
: Beskrivning (förkortad):

Bladen är typiskt smaragdgröna och efter infusionen av te framträder ljusgult. Dess arom påminner om dofterna i Asien. Det milda Sencha teet har en gräsig smak frisk anteckning med fin-tart nyanser. Passar bra till fisk, japanska rätter och rätter med ramslök eller vitlök...

Sonnentor Gunpowder eko grönt te, löst

: Enhet: 1 kg: Pris: 28,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 28,98 Euro: Tillgänglighet: Slutsåld - Denna artikel kan inte längre levereras: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

i 1 kg jätteförpackning. Explosivt! Ett oöverträffat intensivt grönt te. Även om det glittrar i en champagnefärg är det bäst att dricka på morgonen. Det passar bra till asiatiska rätter som sushi och maki, men framhäver också på ett underbart sätt den fulla smaken i spannmålsrätter. Det är lätt rökigt, gräsigt och ljuvligt, och det är alltid lika spän...

Scrolla till toppen