Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Frukt & grönsaker › Torkad frukt". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 3:

dennree Eko mjuka fikon

: Enhet: 200 g: Pris: 4,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 22,45 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 210 g...
: Beskrivning (förkortad):

Endast utvalda frukter används och bearbetas noggrant för dennree Organic Soft Figs. Detta bevarar deras saftighet och deras fruktiga arom. Frukterna blir inte hårda eller sockerbelagda. I en praktisk återförslutningsbar förpackning. Njut av den läckra fruktsmaken!...

dennree Eko mjuka plommon

: Enhet: 200 g: Pris: 4,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 22,45 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 204 g...
: Beskrivning (förkortad):

Endast utvalda frukter används och bearbetas noggrant. Detta bevarar deras saftighet och deras fruktiga arom. Frukterna blir inte hårda eller sockerbelagda. I en praktisk återförslutningsbar förpackning...

dennree Eko nöt- och russinblandning

: Enhet: 250 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,20 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 260 g...
: Beskrivning (förkortad):

i den mindre förpackningen på 250 g. dennree's Organic Nut and Raisin Mix är en utsökt blandning av sultanrussin, hasselnöt, cashew, mandel och valnötskärnor. Ett gott mellanmål för kontoret, skolan eller för att koppla av hemma framför TV:n...

dennree Eko nöt- och russinblandning

: Enhet: 500 g: Pris: 8,36 Euro: Grundpris: 1 kg = 16,72 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 510 g...
: Beskrivning (förkortad):

Upptäck en utsökt blandning av sultanrussin, hasselnöt, cashew, mandel och valnötskärnor. Ett mellanmål för kontoret, skolan eller när du kopplar av hemma framför TV:n...

dennree Eko Physalis

: Enhet: 100 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 36,50 Euro: Tillgänglighet: 2 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 106 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna frukt kallas också för Cape-krusbär. Bäret fängslar med sin syrliga smak. Njut av torkad physalis i müsli, bakverk eller desserter...

dennree Eko plommon torkade

: Enhet: 400 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,68 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 406 g...
: Beskrivning (förkortad):

Urkärnade, torkade och oljade ekologiska plommon. Plommonen smakar lika bra i hemlagad müsli som i bakverk eller såser. Njut av den fruktiga smaken och upptäck de många användningsmöjligheterna med de ekologiska torkade plommonen från dennree...

dennree Eko riven kokosnöt

: Enhet: 250 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,52 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 260 g...
: Beskrivning (förkortad):

Smakar bra i müsli, desserter eller kakor. Prova den osötade ekologiska riven kokosnöten från dennree också i rejäla rätter. Ge din mat en fantastisk smak och njut av din hemlagade måltid!...

dennree Eko söta aprikoser, torkade

: Enhet: 250 g: Pris: 5,85 Euro: Grundpris: 1 kg = 23,40 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 258 g...
: Beskrivning (förkortad):

i den mindre förpackningen med 250 g innehåll. För dessa hela, torkade aprikoser används endast utvalda frukter från certifierat ekologiskt jordbruk och bearbetas noggrant. Detta bevarar deras saftighet och deras fruktiga arom...

dennree Eko söta aprikoser, torkade

: Enhet: 500 g: Pris: 11,08 Euro: Grundpris: 1 kg = 22,16 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 507 g...
: Beskrivning (förkortad):

För dessa hela, torkade aprikoser används endast utvalda frukter från certifierat ekologiskt jordbruk och bearbetas noggrant. Detta bevarar deras saftighet och deras fruktiga arom...

dennree Eko Sultanas

: Enhet: 250 g: Pris: 2,82 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,28 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 256 g...
: Beskrivning (förkortad):

i den mindre förpackningen om 250 g. De läckra, fruktigt söta sultanerna från dennree är lämpliga för bakning eller matlagning och ger müsli det där lilla extra. Upptäck den goda smaken av de ekologiska sultanerna!...

dennree Eko Sultanas

: Enhet: 500 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,60 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 514 g...
: Beskrivning (förkortad):

De läckra, fruktigt söta sultanerna från dennree är lämpliga för bakning eller matlagning och ger müsli det där lilla extra. Upptäck den fantastiska smaken av de ekologiska sultanerna från dennree!...

dennree Eko Sultanas

: Enhet: 1 kg: Pris: 8,99 Euro: Grundpris: 1 kg = 8,99 Euro: Tillgänglighet: 13 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,0 kg...
: Beskrivning (förkortad):

i den större förpackningen om 1 kg. De härligt söta och fruktiga sultanerna från dennree är perfekta för bakning eller matlagning och ger müsli det där lilla extra...

dennree Eko surkörsbär torkade

: Enhet: 100 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,30 Euro: Tillgänglighet: 13 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

Vill du njuta av smaken av fruktiga surkörsbär utanför skördesäsongen? De sura körsbären smakar bra direkt ur förpackningen, men också i kreativa müslis. Ge dina hemlagade rätter en utsökt, fruktig smak!...

dennree Eko torkade mangobitar

: Enhet: 100 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 26,10 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 108 g...
: Beskrivning (förkortad):

Läckert, fruktigt mellanmål för mellanmål. Rena, hackade i müsli, för att komplettera din personliga mix av torkad frukt. Men de är också lämpliga i varma måltider. Torkad mango utvecklar också sin intensiva arom i sylt och chutneys...

dennree Eko tranbär torkade

: Enhet: 100 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,20 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 100 g...
: Beskrivning (förkortad):

i den mindre 100 g-förpackningen. Torkade, oljade och med äppeljuicekoncentrat sötade tranbär. Till müsli, gröt, grytor, pasticher och kreativa desserter. Njut och upptäck de många användningsområdena för dennree's ekologiska torkade tranbär...

Die kleine Küche Eko russin utan sulfit

: Enhet: 10 gånger 14 g: Pris: 3,03 Euro: Grundpris: 1 kg = 21,64 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 3,2 procent rabatt på vårt tidigare pris: Fraktvikt: 166 g...
: Beskrivning (förkortad):

Dessa ekologiska russin är 100% naturliga, har en fyllig och söt smak och innehåller ingen sulfit! De är helt enkelt soltorkade med lite solrosolja och smakar underbart sött. Russin är lätta druvor och passar perfekt till müsli, till alla desserter, till bakning och naturligtvis till mellanmål. Lämplig för barn från 12 månader...

Dr. Goerg Eko torkad kokosnöt

: Enhet: 300 g: Pris: 4,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,97 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 334 g...
: Beskrivning (förkortad):

Ekologiska kokosnötter odlas på traditionellt sätt av filippinska småbönder. Inom högst 72 timmar efter skörden skalas de för hand och finrivs. De är lämpliga för bakning, raffinering eller dekorering. Prova den rivna kokosnöten i wok- eller wokrätter, smoothies eller desserter. De smakar också bra lätt rostade...

Dr. Goerg Råa eko kokosnötsflingor

: Enhet: 300 g: Pris: 5,64 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,80 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 330 g...
: Beskrivning (förkortad):

De är rivna från det färska köttet från de ekologiska kokosnötterna inom 72 timmar efter skörd. Naturligtvis innehåller flingorna ingen blandning utan förblir exakt så som moder natur gav dem till oss. Detta innebär: färsk, naturlig och hälsosam fingermat som du kan använda för att förfina asiatiska rätter eller för att dekorera desserter. Smaken b...

Farmer's Snack Eko Mango, i remsor

: Enhet: 100 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,30 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den torsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 107 g...
: Beskrivning (förkortad):

Naturlig och torkad i strimlor. Mangon är solmogna och utvecklar därmed sin typiska fruktigt söta smak och innehåller naturligt tillräckligt med socker så att inga ytterligare sötningsmedel behöver tillsättas...

Farmer's Snack Eko Mango, i remsor

: Enhet: 300 g: Pris: 8,26 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,53 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 310 g...
: Beskrivning (förkortad):

Naturlig och torkad i strimlor. Mangon är solmogna och utvecklar därmed sin typiska fruktigt söta smak och innehåller naturligt tillräckligt med socker så att inga ytterligare sötningsmedel behöver tillsättas...

Scrolla till toppen