Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Frukt & grönsaker › Nötter". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 3:

dennree Eko valnötskärnor

: Enhet: 150 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,87 Euro: Tillgänglighet: 13 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 158 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krispiga och aromatiska. Njut av valnötskärnorna i müsli, gröt, i kreativa sallader eller till bakning och matlagning. Ett nöje även att knapra på ur förpackningen. Upptäck den utsökta smaken!...

dennree Europeiska eko mandelkärnor

: Enhet: 250 g: Pris: 5,01 Euro: Grundpris: 1 kg = 20,04 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 257 g...
: Beskrivning (förkortad):

i den mindre förpackningen om 250 g. Hela mandelkärnor för tuggning, matlagning och bakning. Också utsökta som ingrediens i individuella nötblandningar, kreativa müslis och utsökt havregrynsgröt. Njut av smaken av de europeiska ekologiska mandelkärnorna från dennree...

dennree Europeiska eko mandelkärnor

: Enhet: 500 g: Pris: 8,89 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,78 Euro: Tillgänglighet: 30 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 508 g...
: Beskrivning (förkortad):

i en stor förpackning om 500 g. Hela mandlar som mellanmål, till matlagning och bakning. Också utsökt som ingrediens i individuella nötblandningar, kreativa müslis och utsökt havregrynsgröt...

dennree Nusszauber Eko nötmix

: Enhet: 150 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 32,00 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 159 g...
: Beskrivning (förkortad):

En blandning av cashewnötter, mandlar, macadamianötter, pekannötter, paranötter och hasselnötter. Nusszauber Organic Nut Mix är ett utsökt mellanmål för mellanmål, framför TV:n, på jobbet eller i skolan! Njut av nötkärnblandningen...

Fairfood Eko Cashewnötter med chili

: Enhet: 50 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 52,20 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 20 g...
: Beskrivning (förkortad):

Rättvisa nötter med en kryddig chilismak. Cashewnötterna odlas och knäcks i Burkina Faso istället för att exporteras. Rostade utan olja och förfinade med chili och paprika...

Fairfood Eko cashewnötter med rosmarin

: Enhet: 125 g: Pris: 5,12 Euro: Grundpris: 1 kg = 40,96 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 131 g...
: Beskrivning (förkortad):

En nötaktig semester i Italien. Njut av extra krispiga cashewnötter med medelhavssmak som rostats utan olja. För en liten paus emellanåt eller en trevlig kväll för två...

Fairfood Eko chili cashewnötter

: Enhet: 125 g: Pris: 5,12 Euro: Grundpris: 1 kg = 40,96 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 132 g...
: Beskrivning (förkortad):

Passar perfekt för en kväll med vänner eller som ett eldigt, kryddigt mellanmål. Njut av krispiga cashewnötter rostade utan olja...

Fairfood Eko curry-cashewnötter

: Enhet: 125 g: Pris: 5,12 Euro: Grundpris: 1 kg = 40,96 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 132 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av exotiskt smaksatta, extra krispiga cashewnötter som har rostats utan olja. Förädlade med en smakrik curryblandning...

Fairfood Eko Freiburg nötmix

: Enhet: 50 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 52,20 Euro: Tillgänglighet: 33 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 128 g...
: Beskrivning (förkortad):

i den lilla förpackningen på 50 g. En krispig och kryddig nötblandning med cashewnötter och mandlar, rostad utan olja. Smakfullt kryddad med örter, salt och kryddor...

Fairfood Eko mandlar, rostade och saltade

: Enhet: 125 g: Pris: 4,49 Euro: Grundpris: 1 kg = 35,92 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 132 g...
: Beskrivning (förkortad):

När du öppnar påsen sprider sig en varm, nötig rostad doft, och den salta krispigheten vid den första tuggan bekräftar det som doften lovade. Mandlarna är rostade utan tillsats av olja, vilket lyfter fram deras naturliga smak. Det finns bara två ingredienser: ekologiska mandlar och salt. Utsökt som mellanmål på språng, till en aperitif eller helt enkelt att äta ...

Fairfood Eko Nötblandning från Freiburg

: Enhet: 125 g: Pris: 5,12 Euro: Grundpris: 1 kg = 40,96 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 128 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krispig, smakrik nötblandning, rostad utan olja, med cashewnötter och mandlar. Smaksatt med örter, salt och kryddor...

Fairfood Eko rättvisa cashewnötter med rosmarin

: Enhet: 50 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 52,20 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 20 g...
: Beskrivning (förkortad):

Krispiga cashewnötter rostade utan olja, med medelhavssmak av rosmarin och timjan. Som en semester i Italien. Cashewnötterna odlas och knäcks i Burkina Faso istället för att exporteras...

Fairfood Eko salta jordnötter

: Enhet: 125 g: Pris: 3,55 Euro: Grundpris: 1 kg = 28,40 Euro: Tillgänglighet: 8 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 135 g...
: Beskrivning (förkortad):

Kombinationen av kokosblomsocker, lök och paprika ger de rostade jordnötterna deras karaktäristiska smak. Jordnötterna är rostade utan olja. De är härligt krispiga och passar utmärkt som snacks till fester, filmkvällar eller bara som mellanmål...

Fairfood Eko Saltad Macadamia

: Enhet: 125 g: Pris: 7,11 Euro: Grundpris: 1 kg = 56,88 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 136 g...
: Beskrivning (förkortad):

De smakrika macadamianötterna är rostade utan olja och förädlade med salt. De är härligt krispiga och passar utmärkt som snacks till festen, filmkvällen eller bara som mellanmål...

Fairfood Eko saltade jordnötter

: Enhet: 125 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 25,04 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 136 g...
: Beskrivning (förkortad):

De smakrika jordnötterna är rostade utan olja och raffinerade med salt. De är härligt krispiga och passar utmärkt som snacks till fester, filmkvällar eller bara som mellanmål...

Fairytale Foods Organic Crunchy Coated Peanuts

: Enhet: 100 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,30 Euro: Tillgänglighet: 4 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 107 g...
: Beskrivning (förkortad):

A dream come true: Crispy-coated peanuts make for a delicious savoury snack. Carefully roasted and irresistibly seasoned. A crunchy treat for young and old alike...

Fairytale Foods Organic Smoked Almonds

: Enhet: 100 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 41,80 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 110 g...
: Beskrivning (förkortad):

When the moon rises and a fine mist drifts out of the dark forest, the moment has come for these lovingly roasted almonds. Refined with fiery, smoky notes of pepper and salt, each almond tells a tale of adventures around campfires and beneath starry skies. However, these smoky almonds can also be enjoyed at home on the sofa...

Flores Farm Cedar-nötter

: Enhet: 80 g: Pris: 6,17 Euro: Grundpris: 1 kg = 77,13 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 120 g...
: Beskrivning (förkortad):

kan användas i matlagning för att ersätta pinjenötter och ger en behaglig träig arom...

Flores Farm Eko Macadamianötter

: Enhet: 75 g: Pris: 4,80 Euro: Grundpris: 1 kg = 64,00 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Rabatt: 3,8 procent rabatt på Rekommenderat pris från tillverkaren: Fraktvikt: 94 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna Macadamia är krispig att bita i och har en mycket lätt smörig smak - en riktig godbit! Den anses vara en av de finaste och mest välsmakande nötterna i världen...

Flores Farm Eko vilda jordnötter

: Enhet: 100 g: Pris: 3,13 Euro: Grundpris: 1 kg = 31,30 Euro: Tillgänglighet: För närvarande inte tillgänglig - Leveransdatum ännu inte fastställt: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 115 g...
: Beskrivning (förkortad):

odlas av lokala bönder. De bearbetas försiktigt för att säkerställa krispighet...

Scrolla till toppen