: Enhet: 170 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,12 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 175 g...
: Beskrivning (förkortad):
är en torrblandning till matig taboulésallad som snabbt och enkelt trollar fram en god rätt på bordet. Fin couscous, aromatisk persilja, mynta och typiska kryddor gör taboulésalladen till en äkta orientalisk rätt. Färska tomater och lite fruktig olivolja avrundar rätten. Kompositionen övertygar med sin smak och den enkla och snabba förberedelsen...
: Enhet: 170 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,18 Euro: Tillgänglighet: 19 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 180 g...
: Beskrivning (förkortad):
Till Thailand på 20 minuter? Ta med dig din del av semestern hem med denna ekologiska blandning. Med färsk purjolök och kokosmjölk är ditt äventyr bara en gaffellängd bort. Vill du ha en topping? Rosta då en handfull cashewnötter och tillsätt dem till din curry som en krispig extra...
: Enhet: 120 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 24,33 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 125 g...
: Beskrivning (förkortad):
Kryddig veggie chicken curry med ris och bitar av ärtor och åkerbönor. Tillsätt kokosmjölk och det nya veggieäventyret börjar. För en grönsakskick, lägg till färska grönsaker som zucchini eller paprika...
: Enhet: 100 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,20 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 106 g...
: Beskrivning (förkortad):
Veganskt köttalternativ från ärtor för chilirätter eller köttfärssås. Tack vare sin fina struktur absorberar vegogranulatet kryddor och marinader mycket bra och är därför mångsidigt i det kreativa köket...
: Enhet: 68 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 35,29 Euro: Tillgänglighet: 20 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 76 g...
: Beskrivning (förkortad):
Tillverkad av ärtor och åkerbönor, friterad krispig med färsk lök och kryddig, gör det möjligt! In i pitafickan, över salladen eller direkt i pannan - hur börjar du ditt vegetariska äventyr?...
: Enhet: 68 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 35,29 Euro: Tillgänglighet: 15 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 74 g...
: Beskrivning (förkortad):
Blandning för veganska, kebabliknande smaksatta kotletter gjorda av ärt- och åkerbönsprotein. Kebab utan kött och vegansk. Den kryddiga veggiekebaben smakar mycket likt originalet och är 100% vegansk tack vare de läckra kebabbitarna gjorda av ärt- och åkerbönsprotein. Stek bara tills de är krispiga i pannan och njut utan kött...
: Enhet: 340 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,74 Euro: Tillgänglighet: 12 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 568 g...
: Beskrivning (förkortad):
Denna thailändska curry ger smakerna från Thailand direkt till din tallrik: en utsökt currysås med krämig kokosmjölk täcker aromatiskt fullkornsris, proteinrika ärtbitar och färgglada grönsaker i en mild men fullsmakande sås. Snabblagad, vegansk och helt enkelt oemotståndlig...
: Enhet: 400 g: Pris: 1,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 4,95 Euro: Tillgänglighet: 58 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 466 g...
: Beskrivning (förkortad):
Specialiteten som kallas Gigantes från Grekland består av krämiga, mjuka vita jättebönor i en kryddig tomatsås. De är ätfärdiga och mångsidiga - klassiska kalla som antipasti eller varma som tillbehör till gyros och andra medelhavsrätter...
: Enhet: 360 g: Pris: 2,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 6,67 Euro: Tillgänglighet: 71 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 540 g...
: Beskrivning (förkortad):
De vita bönorna från certifierat ekologiskt jordbruk förfinas med en utsökt tomatsås. På så sätt kan du njuta av de vita bönorna som ett mellanmål eller som en sidorätt...
: Enhet: 160 g: Pris: 1,45 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,06 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 172 g...
: Beskrivning (förkortad):
Ekologisk falafel erbjuder ren njutning. För den glutenfria och veganska dennree falafelmixen bearbetas torkade ekologiska kikärter till mjöl och mjöl och raffineras med typiska kryddor från det arabiska köket. De krispiga bollarna smakar utmärkt varma eller kalla med sallad, olika dippar eller tunnbröd. Njut av den nötiga, kryddiga smaken av denna orientaliska...
: Enhet: 300 g: Pris: 9,20 Euro: Grundpris: 1 kg = 30,67 Euro: Tillgänglighet: 9 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 314 g...
: Beskrivning (förkortad):
De veganska pirogerna passar utmärkt till sallader, örtkvarg och grönsaker. De är snabba att tillaga, har en delikat, lätt nötaktig smak och en utsökt krispighet och kommer att övertyga dig på nolltid! De är också utsökta kalla...
: Enhet: 250 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,44 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 417 g...
: Beskrivning (förkortad):
Läcker semolina pudding smaksatt med bourbonvanilj och en skvätt grädde. Krämig njutning för hemma och på språng. Njut av semolina pudding som den är eller med bär, frukttopping eller din favorit topping...
: Enhet: 2 gånger 115 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 14,96 Euro: Tillgänglighet: 45 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 278 g...
: Beskrivning (förkortad):
Tillaga läckra dumplings snabbt och enkelt själv. Forma dem bara och låt dem stå i en kastrull i 20 minuter. Prova en torr blandning av milt ångad potatis, potatisstärkelse och havssalt...
: Enhet: 2 gånger 110 g: Pris: 3,44 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,64 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 264 g...
: Beskrivning (förkortad):
En klassisk sidorätt som passar utmärkt till en mängd olika maträtter. Med sin karakteristiska potatissmak och lätta, fluffiga konsistens är dessa knödelar ett traditionellt tillbehör till kött- och grönsaksrätter, svamprätter eller festmåltider. Tack vare den smidiga tillagningen är det enkelt att servera nygjorda potatisklimpar på nolltid, vare ...
: Enhet: 250 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,44 Euro: Tillgänglighet: 5 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 413 g...
: Beskrivning (förkortad):
Krämig njutning för hemma eller på språng. Rispudding är en riktig dessertklassiker. Förädlad med grädde, äppelpuré och kanel ger denna dessert en oförglömlig smakupplevelse...
: Enhet: 250 g: Pris: 2,61 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,44 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 417 g...
: Beskrivning (förkortad):
Grädde och kakao ger denna semolina pudding dess oemotståndliga smak. Krämig njutning för hemma och på språng. Chokladpuddingen smakar utmärkt som den är eller garnerad med frukt, nötter eller en söt topping...
: Enhet: 250 g: Pris: 3,86 Euro: Grundpris: 1 kg = 15,44 Euro: Tillgänglighet: Redan restnoterad - Snart tillgänglig igen: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 266 g...
: Beskrivning (förkortad):
På över 3500 meters höjd livnär sig tibetanerna på tsampa, som tack vare sin skonsamma bearbetning är Tibets viktigaste livsmedel. Det är korn som rostas och mals varsamt och sedan kan tillagas på olika sätt med vatten, mjölk, te, yoghurt och ostmassa. Sötat saltat, som en tunn gröt eller soppa...
: Enhet: 1 kg: Pris: 11,40 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,40 Euro: Tillgänglighet: 21 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 1,1 kg...
: Beskrivning (förkortad):
i den stora förpackningen på 1 kg. På över 3500 meters höjd livnär sig tibetanerna på tsampa, som tack vare sin skonsamma bearbetning är Tibets viktigaste livsmedel. Det är korn som varsamt rostas och mals och sedan kan tillagas på olika sätt med vatten, mjölk, te, yoghurt och ostmassa. Sötat saltat, som en tunn gröt eller soppa...
: Enhet: 85 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 49,18 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 104 g...
: Beskrivning (förkortad):
Din lunch på 6 minuter. Chilli är en populär gryta och träningsrätt för många - oavsett om det är sin eller con carne. Tack vare chilipepparn som gett den dess namn är det också en riktig feelgood-mat, eftersom dess kryddighet ger en riktig kick. Denna snabbchili kommer i en praktisk kopp tillsammans med en extra portion ris, bönor, sockermajs, grönsaker...
: Enhet: 85 g: Pris: 4,18 Euro: Grundpris: 1 kg = 49,18 Euro: Tillgänglighet: 3 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 104 g...
: Beskrivning (förkortad):
Din lunch på 6 minuter. Solmogna tomater, aromatiska örter och en extra portion italiensk pasta tillsammans med färs... från solrosor. Utan tillsatt socker¹. Just det - solrosfärs, klassiskt smaksatt - för en superlunch där till och med 9 av 10 Nonnas gärna lämnar förklädet bakom sig...