Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen
Tillbaka till toppen

Alla produkter i kategorin "Naturkost › Färdigrätter, soppor & såser › Färdigrätter". Sortering: Produktnamn alfabetiskt. Aktuell sida: 5:

Danival Eko Ravioli med Ricotta och Spenat

: Enhet: 670 g: Pris: 6,17 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,21 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 972 g...
: Beskrivning (förkortad):

Njut av denna godbit i ekologisk kvalitet. Denna ravioli får sin särpräglade karaktär från den krämiga fyllningen av mjukt smältande ricotta och färsk spenat. Lägg till några delikata salviablad och njut av medelhavssmaken...

Danival Eko Ravioli med Seitan och Basilika

: Enhet: 670 g: Pris: 6,27 Euro: Grundpris: 1 kg = 9,36 Euro: Tillgänglighet: 1 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 994 g...
: Beskrivning (förkortad):

är gjord av färsk pasta med seitanfyllning i en fruktig-kryddig tomatsås. Njut av den makalösa smaken av denna snabbt tillagade rätt i bästa ekologiska kvalitet...

Danival Eko Ravioli med svamp

: Enhet: 670 g: Pris: 8,05 Euro: Grundpris: 1 kg = 12,01 Euro: Tillgänglighet: 7 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 992 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna ravioloi kombinerar svamp i en fruktig-kryddig tomatsås. Njut av den ojämförliga smaken av denna snabbt tillagade rätt i bästa ekologiska kvalitet...

Danival Eko Taboulé du Moulin

: Enhet: 620 g: Pris: 6,90 Euro: Grundpris: 1 kg = 11,13 Euro: Tillgänglighet: 6 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 956 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna tillagade med extra jungfruolja från den första pressningen traditionella aptitretare med orientalisk smak kombinerar färskheten hos ekologiska tomater med den subtila smaken av mynta och citron. Tack vare sin presentation som Zutatenset är tabouleh från Danival mycket lätt att förbereda. Gryn och mixingredienser blandas i en salladsskål, ställs 1 ...

Davert Eko bulgursallad

: Enhet: 170 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,18 Euro: Tillgänglighet: 19 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 176 g...
: Beskrivning (förkortad):

För en snabb och enkel maträtt. Tomater, zucchini och aromatiska kryddor gör denna sallad med bulgur och röda linser till en medelhavsupplevelse. Kreativt förfinad med färsk fetaost eller ett veganskt fetaostalternativ är salladen en njutning som smakar både varm och kall...

Davert Eko Chili Sin Carne

: Enhet: 80 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 36,50 Euro: Tillgänglighet: 23 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 84 g...
: Beskrivning (förkortad):

Gillar du det hett? Njut av chiliklassikern men med en ärtbas och eldiga kryddor. Starta ett kulinariskt vegetariskt äventyr med färska tomater och kidneybönor...

Davert Eko Chilli sin Carne

: Enhet: 340 g: Pris: 3,65 Euro: Grundpris: 1 kg = 10,74 Euro: Tillgänglighet: 49 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 568 g...
: Beskrivning (förkortad):

Veggieversionen av den kryddiga Tex-Mex-klassikern kombinerar fruktiga tomater, kidneybönor, sockermajs och eldig chili med proteinrika ärtgranulat och aromatiskt fullkornsris för att skapa en tillfredsställande chili med en behaglig hetta. Hög proteinhalt, snabb att tillaga och oemotståndligt god...

Davert Eko Couscous Cup Chili sin Carne

: Enhet: 58 g: Pris: 1,77 Euro: Grundpris: 1 kg = 30,52 Euro: Tillgänglighet: 13 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 63 g...
: Beskrivning (förkortad):

Het och kryddig! Vegansk ekologisk måltid i Tex-Mex stil med proteinrik färs, fluffig couscous och kryddor kommer att vinna dig på nolltid! Ekologisk utan krusiduller...

Davert Eko Couscous Cup Marockansk

: Enhet: 70 g: Pris: 1,87 Euro: Grundpris: 1 kg = 26,71 Euro: Tillgänglighet: 22 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 73 g...
: Beskrivning (förkortad):

Gillar du snabba ekologiska mellanmål? Prova då denna marockanskt kryddade couscousrätt med linser. Färdig på ca 5 minuter. Hoppa upp på den flygande mattan och låt oss flyga iväg till smakerna från 1001 natt...

Davert Eko grönsaksbitar Ärtor Bondbönor

: Enhet: 100 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,20 Euro: Tillgänglighet: 35 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 106 g...
: Beskrivning (förkortad):

De naturligt glutenfria Veggie Chunks är det veganska köttalternativet för gyrosrätter och köttbullar av alla slag. Tack vare sin grova struktur absorberar de kryddor och marinader mycket bra och är därför mångsidiga i det kreativa köket...

Davert Eko gyllene pärlsallad

: Enhet: 170 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 17,18 Euro: Tillgänglighet: 10 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 178 g...
: Beskrivning (förkortad):

Blandning för en sallad baserad på Pearl Couscous grov couscous. Färdig på bara 8 minuter. Pärlcouscous, medelhavskryddor, torkade tomater i olja och lite fetaost - vem kan motstå det? Innehållet i påsen räcker till 2 portioner...

Davert Eko Nudel Cup Thai

: Enhet: 60 g: Pris: 1,77 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,50 Euro: Tillgänglighet: 28 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 67 g...
: Beskrivning (förkortad):

Thailändsk kryddad nudelrätt med citrongräs. Vill du ha en läcker snabb paus? Låt då nudlar med krispiga grönsaker, uppfriskande citrongräs och fruktigt kryddig ingefära ta dig till Thailand på bara 5 minuter...

Davert Eko nudelcup Toskana-stil

: Enhet: 60 g: Pris: 1,77 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,50 Euro: Tillgänglighet: 13 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 64 g...
: Beskrivning (förkortad):

Denna välsmakande nudelkopp tar dig med på en spontan resa in i den italienska smakvärlden, från de karga Apenninerna till Tyrrenska havet och de oändliga vingårdarna och olivlundarna i Chianti-regionen. Solkyssta tomater, syrlig ost och aromatisk basilika ger en semesterkänsla till din lunchpaus! De glutenfria spirelli gjorda på sockermajs och ris ka...

Davert Eko Nudelkopp Broccoli Ostsås

: Enhet: 64 g: Pris: 1,77 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,66 Euro: Tillgänglighet: 16 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 70 g...
: Beskrivning (förkortad):

Den här snabba pastarätten med broccoli och ostsås går nästan lika snabbt att laga som att äta. Nudlar, krämig ostsås och broccoli är en lyckad kombination för lunchrasten eller den lilla hungern mellan måltiderna...

Davert Eko Nudelkopp Linser Bolognese

: Enhet: 65 g: Pris: 1,77 Euro: Grundpris: 1 kg = 27,23 Euro: Tillgänglighet: 19 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 69 g...
: Beskrivning (förkortad):

Kan pastaklassikern också vara vegetarisk? - Självklart kan den det! Testa den och se själv. Tillagningen är superenkel och tar bara ca 5 minuter...

Davert Eko nudelkopp örtbaserad gräddsås

: Enhet: 61 g: Pris: 1,77 Euro: Grundpris: 1 kg = 29,02 Euro: Tillgänglighet: 22 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 66 g...
: Beskrivning (förkortad):

Det behövs inte mycket för en liten hunger i mellan: Davert har trollat fram ett utsökt, krämigt och veganskt pastasnacks med de bästa ekologiska ingredienserna. Ekologiskt utan krusiduller...

Davert Eko nudelkopp tomatsås

: Enhet: 67 g: Pris: 1,77 Euro: Grundpris: 1 kg = 26,42 Euro: Tillgänglighet: 30 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 71 g...
: Beskrivning (förkortad):

Italiensk känsla på nolltid! Fin pasta möter kryddig tomatsås. Ibland behöver man något snabbt. Men det betyder inte att du behöver kompromissa med ekologisk godhet. Riv bara upp påsen, tillsätt kokande vatten och njut på några minuter...

Davert Eko potatiskopp stekt lök

: Enhet: 54 g: Pris: 1,77 Euro: Grundpris: 1 kg = 32,78 Euro: Tillgänglighet: 32 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 62 g...
: Beskrivning (förkortad):

Stekt lök, palsternacka och gurkmeja ger en speciell stund av njutning. Njut av Davert Cups som ett snabbt mellanmål på kontoret eller hemma. Det rejäla potatismoset med stekt lök kan tillagas på bara 5 minuter...

Davert Eko proteincouscous sallad

: Enhet: 160 g: Pris: 2,92 Euro: Grundpris: 1 kg = 18,25 Euro: Tillgänglighet: 11 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 165 g...
: Beskrivning (förkortad):

Snabbt, enkelt och riktigt gott: den här couscous-salladen med ärt- och fullkornscouscous, linser, persilja och uppfriskande mynta är klar på nolltid. Häll bara kokande vatten över den, låt stå i 5 minuter, tillsätt färsk gurka och fetaost och den är klar. Perfekt som en snabb måltid, ett uppfriskande tillbehör eller en läcker bas för alla möjliga ...

Davert Eko skållinser

: Enhet: 100 g: Pris: 1,98 Euro: Grundpris: 1 kg = 19,80 Euro: Tillgänglighet: 20 st. i lager, Skickad den onsdag: Observera: Inklusive mervärdesskatt, plus fraktkostnader: Fraktvikt: 112 g...
: Beskrivning (förkortad):

Instantlinserna kan tillagas i turbofart: häll bara upp dem med kokande vatten, vänta ett ögonblick, klart. Den perfekta ingrediensen för läckra bowls och färgglada sallader...

Scrolla till toppen